سندیکاهای کارگری امریکا در مورد حمله به‌دموکراسی به‌مجلس هشدار دادند

سندیکاهای ایالات متحده “تلاش برای کودتا” در این هفته را محکوم کردند و  دونالد ترامپ را مستقیماً به دلیل ایجاد هرج و مرج و تلاش برای جلوگیری از تصویب پیروزی جو بایدن در انتخابات مقصر دانستند.

 

به نقل از مورنینگ استار، گریچارد تروماکا، رئیس اتحادیه‌های AFL-CIO ، به نمایندگی از ۵۶ اتحادیه، حمله روز چهارشنبه در Capitol Hill که در آن چهار نفر کشته شدند را “یکی از بزرگترین حمله‌ها به دموکراسی از زمان جنگ داخلی ایالات متحده” توصیف کرد.

 

گریچارد گفت که “کودتا” سال‌ها در جریان بود از زمانی که آقای ترامپ “حامیان خود را با زهر، توطئه، نفرت و دروغ تهییج می‌کرد.

 

وی همچنین اضافه کرد که: “آن‌ها خواسته‌های او را انجام می‌دهند و بسیاری از نمایندگان جمهوری‌خواه نیز این تهدید‌های خشونت آمیز را تایید و تشویق می‌کنند”.

 

بزرگترین اتحادیه بخش خصوصی این کشور، کارگران متحد فولاد، نیز اعلام کرد که “سخنان آشوب طلبانه ترامپ در نهایت با حمله گروهی از طرفداران گمراه به پایتخت آمریکا و به خطر انداختن زندگی رهبران دولت و کارگران به اوج خود رسید.”

 

روری گمبل رئیس Autoworkers United ، گفت: “خشونت در پایتخت تلاشی تحقیرآمیز توسط افراط گرایان برای برهم زدن جمهوری بزرگ ما بود.”

«برده‌داری مدرن» در جهان افزایش یافته است

کوچک شدن سفره و چالش در تامین معیشت زندگی، تنها مشکلات ناشی از شیوع کرونا برای کارگران نیستند. گزارش‌های منتشر شده در سراسر جهان نشان می‌هد، قاچاق کارگران در دوران کرونا افزایش یافته است.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان بین‌المللی کار, کارگری

سندرز: آمریکا نباید ۶ تریلیون دلار در جنگ‌های بی پایان هزینه کند

برنی سندرز با انتقاد از به تاخیر افتادن تصویب بسته کمک مالی کرونا توسط ترامپ گفت: آمریکا نیازی به صرف ۶ تریلیون دلار در جنگ‌های بی پایان ندارد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, میلیتاریسم

انحصارهای امپریالیستی، نیروی کار ارزان و استثمار کارگران کشورهای فقیر

“قانون مسئولیت‌پذیری و احترام به حقوق انسانی” قانونی که باید از جانب شرکت‌های آلمانی در خارج از کشور اجرا و رعایت شود، برای تصویب از طرف دولت آلمان بازهم به‌تعویق افتاد. اکنون این شرکت‌ها و کارتل‌ها می‌دانند که چه باید بکنند!

ادامه »

اتیوپی, اقتصادی, المان, بنگلادش, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, گزارش