شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

دادگاهی در انگلیس روز جمعه با صدور حکمی که یک پیروزی برای فعالان ضد جنگ محسوب می شود، به طرح شکایت مجدد از لندن به دلیل فروش تسلیحات نظامی به عربستان رأی موافق داد.   بر اساس حکم دادگاه، کارزار تبلیغاتی علیه تجارت اسلحه (CAAT) به‌عنوان شاکی این پرونده قادر خواهد بود تا رأی سال

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی

عطوان؛ ماموریت کلاه سبزهای آمریکایی در یمن

عطوان می نویسد: بعید نیست که دخالت مستقیم نظامی آمریکا در یمن در راستای پاداش به عربستان برای مشارکت در جنگ مستقیم یا غیرمستقیم ضد ایران که پس از خروج احتمالی آمریکا از برجام احتمال آن زیادتر هم می شود، باشد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, سودان, عربستان سعودی, مقاله, یمن

سندرز: نقش آفرینی آمریکا در جنگ یمن، مغایر با قانون اساسی است

«برنی سندرز» سناتور برجسته و دموکرات از ایالت ورمونت آمریکا روز چهارشنبه در یک پیام توئیتری اعلام کرد که «امروز ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه بعدازظهر، به همراه سناتور جمهوریخواه مایک لی و سناتور دموکرات کریس مورفی قطعنامه ای مشترک را به صحن سنا ارائه خواهیم کرد که خواستار پایان یافتن حمایت آمریکا از جنگ عربستان سعودی در یمن است».

 

این سناتور دموکرات کنگره آمریکا در دو پیام توئیتری دیگر نوشت: «ادامه دخالت آمریکا در جنگ یمن بدون تأیید و کسب مجوز از کنگره، مغایر با قانون اساسی است» و اینکه «بدون مجوز کنگره، دخالت آمریکا در جنگ یمن باید به ارائه کمکهای بشردوستانه مورد نیاز و اقدامات دیپلماتیک جهت حل و فصل این تعارض محدود شود».

 

سناتور برنی سندرز با اشاره به این واقعیت که «هر ده دقیقه، یک کودک کمتر از پنج سال در یمن به عللی کاملاً قابل پیشگیری جان خود را از دست می دهد»، نوشت: «آنچه که شمار اندکی از مردم آمریکا می دانند، این است که ارتش آمریکا با کمک به یک طرف این تعارض [عربستان سعودی] در بمباران شهروندان بیگناه یمن، به وخیم تر شدن این بحران دامن می زند».

 

در همین ارتباط، «مارک رافلو» بازیگر، کارگردان و فعال سیاسی آمریکایی نیز با انتشار یک پیام ویدئویی در صفحه توئیتر خود ضمن حمایت از ابتکار عمل سناتور سندرز در تهیه پیش نویس این قطعنامه، مردم آمریکا را به برقراری تماس با سناتورهای منتخب خود و ترغیب آنان به دادن رأی مثبت به قطعنامه «سندرز- لی» جهت پایان دادن به جنگ غیرقانونی واشنگتن در یمن دعوت کرد.

مهر

وتوی قطعنامه انگلیس درباره ایران / تصویب قطعنامه درباره یمن

به گزارش خبرگزاری فرانسه گزارش داد: روسیه پیش‌نویس یک قطعنامه‌ شورای امنیت را که در آن نسبت به تعرض ایران به تحریم‌های سازمان ملل متحد در قبال یمن ابراز نگرانی شده بود، وتو کرد.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایران, جهان, خبر, روسیه, فرانسه, یمن

نیکی هیلی: زمان اقدام شورای امنیت علیه ایران فرارسیده است

به نقل از القدس العربی، «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل روز گذشته – پنجشنبه – پس از انتشار گزارش کارشناسان سازمان ملل مبنی بر این که ایران تحریم‌های سازمان ملل برای عدم ارسال سلاح به یمن را نقض کرده، گفت که اکنون زمان آن رسیده است که شورای امنیت علیه ایران اقدام کند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, یمن