با‌ توجه به‌ نتایج آرای۱۴ ایالت؛ «جو بایدن» پیروز انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در «سه‌شنبه بزرگ» شد

نتایج کلی به دست‌آمده از انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در روز موسوم به «سه‌شنبه بزرگ» حاکی از آن است که «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا با کسب ۴۷ درصد آراء و ۵۶۶ موکل انتخاباتی موفق به پیروزی در این انتخابات شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

گاردین؛ آمریکایی‌ها از عدم آمادگی سیستم بهداشتی آمریکا برای مقابله با کرونا نگرانند

ترس و نگرانی از ویروس کرونا در آمریکا به شکلی جدی خود را نشان داده‌ است. بازارهای بورس این کشور به طور گسترده‌ای با نوسان‌های قیمتی روبرو هستند. مغازه‌ها از مواد شوینده و ضد عفونی کننده دست‌ها خالی شده‌اند و خیابان‌های محله‌های چینی‌ها تقریبا خالی است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

توطئه (کودتای) دمکرات‌ها برای به شکست کشاندن سندرز

در پی افزایش محبوبیت برنی سندرز ، کاندیدای حزب دمکرات برای انتخابات دوره آتی ریاست جمهوری آمریکا، که خواهان برخی تغییرات پایه‌ای به سود طبقات و اقشار کم در آمد جامعه است، تبلیغات و اقدام های فراوانی نه تنها از سوی جمهوری خواهان بلکه حتی از سوی هم حزبی‌های او در حزب دمکرات صورت می‌گیرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, سیاسی

سندرز: میلیاردرها نباید بتوانند انتخابات را بخرند

سناتور ارشد حزب دموکرات و یکی از نامزدهای احتمالی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر درباره حضور میلیاردر معروف آمریکایی در عرصه انتخابات این کشور هشدار داد.

 

به گزارش تسنیم، «برنی سندرز» نماینده دموکرات ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا و یکی از نامزدهای احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، با انتشار پیامی کوتاه در توئیتر بار دیگر نسبت به حضور «مایکل بلومبرگ» میلیاردر معروف آمریکایی در رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات‌ها برای تعیین نامزد نهایی این حزب برای انتخابات ۲۰۲۰ هشدار داد.

 

سندرز بعد از ظهر روز شنبه به وقت محلی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «میلیاردرها نباید بتوانند انتخابات را بخرند.»

 

این سناتور ارشد دموکرات اخیراً در یک تجمع انتخاباتی در ایالت نیوهمشایر نیز هشدار داده بود: «بلومبرگ تصمیم گرفته است که همه ثروت ۵۵ میلیارد دلاری خود را به کار گیرد؛ نه برای خرید یک قایق بادی یا یک خودروی تجملی، بلکه برای خرید ایالات متحده آمریکا.»

 

مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک که ثروتش حدود ۵۸ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، هفته گذشته از ورود خود به رقابت‌های انتخاباتی درون‌حزبی دموکرات‌ها برای تعیین نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ خبر داد.

 

بلومبرگ در اوایل سال جاری گفته بود که نامزد نخواهد شد و تنها از نامزد نهایی حزب دموکرات در برابر ترامپ حمایت خواهد کرد، اما به‌طور ناگهانی تصمیم خود را عوض کرد زیرا به این نتیجه رسیده بود که درحال حاضر سایر نامزدهای دموکرات نمی‌توانند با دونالد ترامپ رقابت کنند.

 

فارن پالیسی؛ جنگ‌های آینده به خاک آمریکا نیز کشانده می‌شود

پیشرفت‌های صورت گرفته در دنیای امروز جنگ‌افزارهای نظامی، فناوری‌های جدیدی را در اختیار چین و روسیه قرار داده که می‌تواند پایگاه‌ها و شبکه لجستیک نظامی آمریکا را، حتی بخش‌هایی که در داخل خاک این کشور است، به نابودی بکشاند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, مسابقه تسلیحاتی, ناتو