سندرز خواستار بازگشت فوری آمریکا به برجام شد

سناتور دموکرات و داوطلب ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در “نقض بی پروای” برجام، خواستار بازگشت فوری به برجام شد.

 

برنی سندرز که از منتقدان جدی سیاست های داخلی و خارجی چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا است و در سال ۲۰۱۶ هم داوطلب ریاست جمهوری این کشور بود، روز سه شنبه پس از اظهارات حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی، این یادداشت توئیتری را نوشت.

 

وی تصمیم ایران برای از سرگیری فعالیت در فوردو را نگران کننده دانست و افزود: ما توافق نامه ای در دست داشتیم که برنامه هسته ای ایران را محدود می کرد که ترامپ بی پروا آن را نقض کرد.

 

این داوطلب سوسیال دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد باید فوری به برجام بپیوندیم و در مورد سایر مسائل منطقه‌ای با ایران صحبت کنیم.

 

پایان دادن به پشتیبانی از سعودی در جنگ یمن

 

سندرز همچنین در یادداشت دیگری به توئیت دونالد ترامپ درباره توافق سعودی، امارات با دولت مستعفی یمن واکنش نشان داد و گفت: اگر ترامپ در مورد راه حل برای درگیری های وحشتناک در یمن جدی بود، قطعنامه “قدرت‌های جنگ” ما را امضا می کرد تا به قانون تبدیل شود و به پشتیبانی غیرقانونی نظامی از سعودی‌ها پایان می‌داد.

 

وی یادآور شد: در عوض، او این قطعنامه را وتو کرد. هزاران کودک یمنی در زیر تماشای او جان باخته‌اند.

ایرنا

“عواقب احتمالی استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه”

رئیس کمیسیون امور بین‌الملل شورای فدرال روسیه اعلام کرد، استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه خطراتی را برای حملات تصادفی و غافلگیرکننده به گشت‌زنی‌های سوریه و روسیه در منطقه ایجاد می‌کند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

کویت تحویل نامه‌های ایران به عربستان و بحرین را تایید کرد

جمهوری اسلامی ایران از طریق کویت پیام‌های مکتوبی برای رهبران عربستان و بحرین ارسال کرده است. گفته می‌شود که حسن روحانی رسما در نامه‌های جداگانه‌ای خواستار گفت‌وگو و مذاکره با رهبران عربستان و بحرین شده است.

ادامه »

امریکا, ایران, بحرین, جهان, خاورمیانه, خبر