سندرز: آمریکا شریک جنایات عربستان در یمن است

برنی سندرز سناتور مستقل آمریکایی نسبت به جنایت اخیر عربستان با قتل عام ۲۹ کودک یمنی واکنش نشان داده و آمریکا را در این جنایت همدست دانست.

 

برنی سندرز، سناتور مستقل آمریکایی که سابق بر این عضو حزب دموکرات بود اما بعدا از این حزب جدا و مستقل شد، در پستی در توئیتر خود آمریکا در جنایات رخ داده در یمن شریک دانست.

 

او در این پست خود با اشاره به بمباران اتوبوس مدرسه در یمن و کشته شدن حداقل ۲۹ کودک نوشت: “آمریکا که با تامین تسلیحات، سوخت رسانی هوایی و کمک به هدفگیری از جنگ ائتلاف سعودی در یمن پشتیبانی می کند، در این جنایت همدست است.”

 

او تصریح کرد: هیچ کس نمی‌تواند جدا مدعی شود که حمایت‌های ما از این جنگ عملا به بیشتر شدن امنیت ما منجر می‌شود.

ایسنا

 

سازمان ملل خواستار تحقیق درباره حمله ائتلاف سعودی به «صعده» شده است

به گزارش رویترز، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل، پنجشنبه‌شب ضمن محکوم کردن حمله ائتلاف تحت رهبری رژیم سعودی به یک بازار در یمن که ده‌ها کشته برجای گذاشت، خواستار تحقیقات مستقل درباره این حمله شده است.

ادامه »

جنوب غرب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی, یمن

عفو بین‌الملل؛ ایتالیا و دیگر کشورهای اروپا مسئول مرگ پناهجویان هستند

سازمان عفو بین‌الملل با اعلام این که در ماه‌های ژوئن و ژوئیه سال میلادی جاری، ۷۲۱ پناهجو در مسیر آفریقا به ایتالیا غرق شده‌اند، ایتالیا و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را مسئول مرگ پناهجویان می‌داند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, حقوق بشر, خبر, لیبی

عفو بین‌الملل از ائتلاف آمریکا خواستار تحقیق درباره مرگ غیرنظامیان سوری شد

عفو بین‌الملل به ائتلاف آمریکایی ضد داعش تاکید کرده تا درباره حملات هوایی که به کشته شدن غیرنظامیان سوری منجر شده، تحقیقات انجام دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا