در حمله پهپادی ارتش یمن چهار فرمانده نظامی وابسته به‌منصورهادی کشته شدند

بنا بر گزارش المسیره، در پی این انفجار عبدالله النخعی، رئیس ستاد مشترک دولت مستعفی یمن ،صالح الزندانی، معاون وی، محمد صالح طماح، رئیس دستگاه اطلاعات دولت مستعفی و ثابت جواس، از دیگر فرماندهان نظامی این دولت زخمی شدند.   در این گزارش آمده عملیات مذکور پس از رصد دقیق تحرکات نیروهای متجاوز در داخل

ادامه »

جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, یمن

رای الیوم: عربستان پرچم‌های سوریه را جایگزین پرچم‌های مخالفان سوری کرده است

ریاض پس از هفت سال حمایت تسلیحاتی و معنوی از مخالفان سوری حالا به آنها اطلاع داده پرچم‌های اپوزیسیون سوریه را از تمامی مناطق عربستان جمع‌آوری کرده است.

ادامه »

جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, عربستان سعودی

دعوت سفارت آمریکا در ریاض به برگزاری تظاهرات در عربستان

سفارت آمریکا در عربستان به تازگی ویدئویی در حساب توییتری خود منتشر کرد که علاوه بر اینکه با واکنش‌هایی از سوی سعودی ها روبرو شد، توجه تحلیلگران را نیز به خود مشغول کرد.

ادامه »

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی

عربستان و امارات ارز دیجیتالی مشترک راه‌اندازی می‌کنند

به گزارش یورونیوز، «مبارک راشد منصوری» رئیس بانک مرکزی امارات در جریان سخنرانی خود در کنفرانس تکنولوژی مالی در دوبی اعلام کرد که این بانک در حال کار بر روی یک برنامه استراتژیک به منظور توسعه فناوری مالی است که توسط یک چارچوب قانونی و تنظیم مقررات، پشتیبانی خواهد شد.

ادامه »

اقتصادی, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی

سناتور سندرز: آمریکا دستیار سعودی در جنگ یمن است

سناتور دموکرات آمریکایی با انتقاد از ادامه جنگ در یمن آمریکا را دستیار ائتلاف سعودی در این جنگ دانست و از کنگره خواست تا جلوی آن را بگیرند.

 

برنی سندرز روز سه شنبه در صحن سنای آمریکا در حمایت و تشریح قطعنامه پیشنهادی خود که خواستار توقف کمک های نظامی اطلاعاتی آمریکا از ائتلاف سعودی در جنگ یمن شده است، افزود: مقامات آمریکایی خودشان بارها اظهار کرده اند که یمن در معرض بزرگترین قحطی تاریخ است.

 

وی ادامه داد: 23 میلیون نفر از مردم یمن بسیار فقیر هستند و بیش از 3 میلیون نفر در این کشور آواره و بی خانمان شده اند. یک و نیم میلیون نفر هم به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند.

 

سناتور دموکرات آمریکا اضافه کرد: بیش از 20 میلیون نفر از مردم یمن به کمک های ضروری انسانی نیازمند هستند و این ها نتایج جنگ ائتلاف سعودی در این کشور است.

 

سندرز اظهار کرد: رئیس جمهوری آمریکا و برخی اعضای کنگره معتقدند که آمریکا باید در کنار ائتلاف سعودی بایستد و آمریکا را به ادامه جنگ در یمن تشویق می کنند. اما من امیدوارم که اعضای کنگره به این که عربستان به این فاجعه انسانی ادامه دهد، رای منفی دهند.

 

وی تصریح کرد: اگر از جنگ در یمن حمایت می کنید به این قطعنامه رای ندهید.

 

نامزد انتخابات چهل و پنجم ریاست جمهوری آمریکا افزود: در جنگ عراق و ویتنام که در دوره روسای جمهوری جمهوریخواه و دموکرات روی داد، کنگره در وقوع این جنگ کوتاهی کرد.

 

سندرز با بیان این که 15 سال پیش در چنین روزی جنگ عراق شروع و بغداد بمباران شد، گفت: این جنگ باعث ناآرامی بیشتر در منطقه همچون سوریه شد و یقینا داعش هیچگاه از منطقه خارج نخواهد شد.

 

وی ادامه داد: این اقدام باعث درگیری سعودی و ایران و نایبان آن ها در لبنان، یمن و سوریه شد.

 

این سناتور آمریکا با یادآوری این که در جنگ عراق مستقیم یا غیر مستقیم حدود 400 هزار عراقی کشته شدند، اظهار کرد: جنگ عراق ناآرامی را افزایش و امنیت را کاهش داد. مقامات دولت بوش می گفتند که رژیم صدام حسین به دنبال دستیابی به بمب هسته ای است در حالی که درست نبود.

 

سندرز یادآور شد: دیک چنی گفت صدام حسین علیه دوستان و متحدان منطقه ای ما است، آن هم درست نبود. مقامات آمریکا به مردم ما دروغ گفتند.

 

وی تاکید کرد: مردم آمریکا این دروغ را باور کردند و کنگره هم مخالفتی نکرد.

 

سناتور دموکرات آمریکا به جنگ ویتنام که در دوره یک رئیس جمهوری دموکرات اتفاق افتاد و علیه کمونیست شکل گرفت اشاره کرد و گفت: آمریکا در جنگ یمن هم از عربستان حمایت اطلاعاتی و نظامی دارد و این باعث کشیده شدن داعش و القاعده به آن کشور شد.

 

سندرز بار دیگر از اعضای سنا خواست تا با رای مثبت به قطعنامه پیشنهادی خود، حمایت از ائتلاف سعودی در جنگ یمن را پایان دهند.

 

قطعنامه توقف حمایت از ائتلاف سعودی ها در حالی در سنای آمریکا مطرح شده است که محمد بن سلمان ولیعهد پادشاهی سعودی شامگاه دوشنبه برای یک سفر طولانی مدت به واشنگتن آمده است.

 

او قرار است تا ساعتی دیگر با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند.

ایرنا

انتقاد عفو بین‌الملل از فروش تسلیحات به ائتلاف عربی در جنگ با یمن/ موافقت آمریکا با فروش ۶۶۰۰ موشک تاو به عربستان

عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای از معامله تسلیحاتی با کشورهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان که در یمن با حوثی‌ها می‌جنگند انتقاد کرد. به گفته عفو بین‌الملل فروش اسلحه به رنج و تیره‌روزی بیشتر غیرنظامیان انجامیده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی, یونان

ترامپ: عربستان کشور ثروتمندی است می‌تواند بخشی از آن را به آمریکا بدهد

ترامپ با اشاره به لیست خرید 12/5 میلیارد دلاری سلاح از سوی عربستان به تعداد مشاغلی که در اثر فروش این تجهیزات ایجاد خواهد شد اشاره کرد و گفت معتقد است روابط خوب هر دو کشور در آینده حتی بهتر از این خواهند بود.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عربستان سعودی

هافینگتون پست: آمریکا در جنایات جنگی عربستان شریک است

تارنمای آمریکایی هافینگتون پست در آستانه سفر ولیعهد سعودی به آمریکا، نوشت: آمریکا با تامین سلاح و تجهیزات خشونت های ائتلاف بین المللی را در یمن تسهیل کرده و از این رو شریک جنایات جنگی عربستان به شمار می رود.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عربستان سعودی, یمن