چهارمین کانادایی در چین به اعدام محکوم شد

در حالی که کمتر از ۲۴ ساعت پیش یک شهروند کانادایی به جرم تولید و نگهداری مواد مخدر در چین حکم اعدام گرفت امروز جمعه نیز دادگاهی در فوشان واقع در استان گواندونگ در جنوب چین یک تبعه دیگر کانادا را به جرمی مشابه به اعدام محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, قضایی, کانادا

واشنگتن پست: هوک به دلیل شکست سیاست‌های آمریکا در قبال ایران کنار گذاشته شد

روزنامه واشنگتن پست بامداد جمعه در مورد کناره گیری برایان هوک نماینده ویژه امریکا در امور ایران نوشت: وی به علت شکست سیاست‌های راهبردی آمریکا در قبال ایران گنار گذاشته شد. 

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, ونزوئلا

فائوچی نسبت به ناسازگاری اقدامات در آمریکا هشدار داد!

دکتر آنتونی فائوچی متخصص بیماریهای عفونی آمریکا ۵ اوت/۱۵ مرداد به وقت محلی هشدار داد که اگر ایالات مختلف به همه گیری کرونا واکنش‌های هماهنگ نشان ندهند، همه گیری بیماری همچنان ادامه می‌یابد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و نگرانی از خشونت و آشوب

از ۵۹۰۰ آمریکایی، ۱۸ درصد از پاسخ دهندگان (از جمله ۲۹ درصد جمهوریخواهان) تصور می‌کنند که اگر ترامپ ادعا کند به دلیل وقوع تقلب گسترده انتخابات را باخته، اشکالی ندارد که از ترک کاخ سفید امتناع ورزد

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, انگلستان, برزیل, جهان, گزارش

سناتور آمریکایی؛ ترامپ از نژادپرستی، نفرت، گسستگی و هراس‌افکنی سود می‌برد

سناتور و نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر از شهروندان آمریکایی خواست تا از رأی دادن به ترامپ پرهیز کنند، چون ترامپ از نژادپرستی سود می‌برد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، «برنی سندرز»، سناتور و نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر از شهروندان آمریکایی خواست تا از رأی دادن به ترامپ خودداری کنند.

 

سندرز در این ارتباط با اشاره به اقدامات جنجالی ترامپ از جمله اعزام نیروی نظامی به مرزهای مکزیک برای مقابله با مهاجران و در حال حاضر نیر اعزام گارد ملی برای سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی، گفت: درانتخابات قبلی، ترامپ نیرو به مرز اعزام کرد و در این انتخابات، او نیرو به پورتلند می‌فرستد. ترامپ از نژادپرستی، نفرت، گسستگی و هراس‌افکنی سود می‌برد. به خاطر دموکراسی هم که شده او را باید شکست داد.

 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در ماه نوامبر (آبان ماه) برگزار شود. ناتوانی دولت ترامپ در مدیریت ویروس کرونا، پیامدهای اقتصادی این بیماری و نیز نابسامانی داخلی آمریکا به دلیل وجود نژادپرستی و تظاهرات مخالفان، مواردی است که می‌تواند منجر به اقبال رأی دهندگان به رقیب ترامپ شود.

 

در حال حاضر نیز ترامپ در برابر رقیب دموکرات خود، موقعیت مناسبی در نظرسنجی‌ها ندارد و نتایج نظرسنجی ترامپ را در رقابت‌های انتخاباتی آتی «عقب افتاده» نشان می‌دهند.

چامسکی: پاندمی کرونا ابزار ترامپ برای غنی کردن میلیاردرهاست

به گفته چامسکی، یک درصد از آمریکایی‌ها شاهد افزایش ثروت خودشان بودند، آن هم با وجود پاندمی کرونا که میلیون‌ها تن را بیکار یا اخراج کرده است و ترامپ از این پاندمی برای غنی کردن میلیاردرها استفاده می‌کند.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, امریکا, امریکای شمالی, جهان

پیشی گرفتن زنجیره ارزش جهانی چین از آمریکا در هشت سال‌ اخیر

بر اساس بررسی‌های یک کارشناس اقتصادی افزایش صادرات صرف نظر از نوع و ماهیت اجناس، افزایش نقش‌آفرینی در تولید جهانی را به همراه دارد و در سال‌های اخیر چین موفق شده است تا با بهبود وضع صادراتش، زنجیره ارزش جهانی خود را نیز افزایش دهد و در یک مقایسه موردی بین چند کشور با اندازه

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

نماینده کنگره نسبت به بی‌خانمان‌شدن خانوارهای آمریکایی هشدار داد

یک نماینده کنگره آمریکا با اشاره به اوضاع اقتصادی ناگوار در این کشور، نسبت به بی خانمان شدن خانواده‌ها به علت ناتوانی در پرداخت اجاره بها هشدار داد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر, مصاحبه و گفتگو

فائوچی: من و خانواده‌ام به طرزی جدی تهدید شده‌ایم/ کرونا یک موضوع سلامت عمومی است و نباید سیاسی شود

مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و عضو ارشد کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید اعلام کرد، او و خانواده‌اش ایمیل‌ها و تهدیدهای جدی دریافت کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر