آخرین روز نشست حمایت از بازسازی عراق در کویت با ارائه کمک‌های چندین میلیارد دلاری

امیر کویت امروز (چهارشنبه) با اشاره به همکاری جامعه جهانی و بانک جهانی بابت بازسازی‌ها در عراق از اختصاص مبلغ دو میلیارد دلار به این مساله خبر داد.

ادامه »

آلمان, اتحادیه اروپا, اقتصادی, امارات, ترکیه, جهان, خبر, عراق, عربستان سعودی, کویت

اعترافات سردار رحیم صفوی: آمارهای اقتصادی کشور غیرواقعی است

رادیو فرانسه؛ سردار پاسدار یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبر حکومت اسلامی ایران در امور نظامی، در گفتگویی با سیمای جمهوری اسلامی ایران گفته است که بعد از پایان جنگ هشت ساله با عراق چهار دولت در ایران روی کار آمده که هر کدام شان شکاف و فاصله میان وعده های داده شده به مردم

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر

سقوط سهام ایالات متحده، موجب خسارت 114میلیاردی به500 نفر از ثروتمندترین اشخاص جهان گردید

تارنمای بلومبرگ نوشت: افت ناگهانی و شدید سهام ایالات متحده، سرمایه 500 نفر از ثروتمندترین افراد جهان را مجموعا با خسارتی معادل 114 میلیارد دلار روبرو کرده است.

این تارنمای خبری ادامه داد:سقوط شدیدشاخص سهام دربازار بورس آمریکا طی روزهای اخیر خسارت های هنگفتی را به افراد ثروتمند در سرتاسر دنیا وارد کرده است.وارن بافت مالک متمول شرکت برکشایر هاتاوی و سومین فرد ثروتمند دنیا، با از دست دادن مبلغ 5.1 میلیارد دلار، لقب متضررترین را از آن خود کرد.

 

پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه بلومبرگ روزانه فهرستی را موسوم به ‘شاخص میلیاردرهای بلومبرگ’ متشکل از 500 فرد ثروتمند جهان، منتشر می کند. در تازه ترین فهرست این پایگاه، شرکت برکشایر با افتی 9.2 درصدی در صدر قرار دارد.

 

بلومبرگ در تارنمای خود ادامه داد: بافت 87 ساله که در فهرست 18 نفره ثروتمندترین اشخاص دنیا قرار دارد تنها در یک روز 1 میلیارد دلار خسارت دید. نام مارک زاکربرگ مالک فیسبوک با خسارتی معادل 3.6 میلیارد دلار در رده دوم این فهرست به چشم می خورد.

 

جف بیزوس مدیرعامل و بنیانگذار آمازون ثروتمندترین فرد جهان نیز از این افت بی‌نصیب نماند و سرمایه وی با 3.3 میلیارد دلار خسارت به 116.4 میلیارد دلار کاهش یافت.

 

سرگئی برین و لری پیج بنیانگذران شرکت آلفابت که شرکت گوگل زیرمجموعه آن است با خسارتی 2.3 میلیارد دلاری در رده های بعدی این فهرست قرار گرفتند.

 

سیر نزولی افت سهام های ایالات متحده که همچنان ادامه، تنها در روز جمعه گذشته به اندازه ای شدت گرفت که 68.5 میلیارد دلار از این خسارت ها را رقم زد.
ایرنا

مبارزه با خصوصی‌سازی را به جنبشی سراسری تبدیل کنیم

با نگاهی به قوانین کلان اقتصادی کشور، متأثر از سیاست‌های کلان اعلام‌شده در طول بیش از سه دهه، می‌توان دید که لغو قوانین یا کاهش دامنه قوانین حمایتی از نوع “قانون کار” و “تأمین اجتماعی”و نظایر آن همزاد قوانین “خصوصی‌سازی” باهدف تقویت بخش خصوصی [ بخوان: کلان سرمایه‌داران] کشور بوده است. به‌عبارتی، رواج گسترده قراردادهای

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله

اروپا ترامپ را به اقدام متقابل تجاری تهدید کرد

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «گونتر اوتینگر» (Guenther Oettinger) کمیسر امور بودجه اتحادیه اروپا امروز یکشنبه به تهدیدات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه این اتحادیه واکنش نشان داد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, خبر

اروپا، شریک و یارِ غار ترامپ و رفیقِ قافلهٔ ایران

با اینکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، تعلیق تحریم‌های ایران را دوباره تمدید کرد، اما نگرانی از اینکه این رویکرد در ماه‌های آینده ممکن است تغییر کند نزد مقام‌های حکومتیِ ایران با حساسیت دنبال می‌شود. ظریف، وزیر امورخارجه، سفری دیپلوماتیک به مسکو و سپس به بروکسل به‌منظورِ دیدار با مقام‌های اروپایی داشت. در این دیدارها، ظریف

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, خبر

طوری وانمود می‌کنند که انگار بخش خصوصی می‌تواند بشریت را نجات بدهد

براساس اصول قانون اساسی، بخش تعاونی، یکی از مهمترین ارکان اقتصاد و ابزاری برای تامین امرار معاش فرودستانی است که ثروت و نقدینگی کافی برای ایجاد مشاغل در بخش خصوصی را ندارند؛ با این وجود در دهه‌های گذشته، کاربدستان و تصمیم‌گذاران، بخش تعاون و اهمیت آن را به دست فراموشی سپردند. فریبرز رئیس دانا (اقتصاددان) در گفتگوی

ادامه »

اقتصادی, ایران, مصاحبه و گفتگو