سفیر ونزوئلا در روسیه: تلاش برای کودتای دولتی شکست خورده است

سفیر ونزوئلا در مسکو با اشاره به ثبات تقریبی اوضاع در این کشور گفت، تلاش برای کودتای دولتی در ونزوئلا شکست خورده و حتی طرفداران سابق “خوان گوایدو” هم دیگر از وی حمایت نمی‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، “کارلوس رافائل فاریا تورتوس” سفیر ونزوئلا در روسیه اعلام کرد که تلاش برای اجرای یک کودتای دولتی در این کشور دیگر شکست خورده و “خوان گوایدو” از سوی مردم ونزوئلا دیگر حمایت نمی‌شود.

 

وی گفت: «این حقیقت که طرفداران “خوان گوایدو” دیگر در تظاهرات برای حمایت از او شرکت نمی‌کنند، ثابت می‌کند که تلاش برای کودتای دولتی در ونزوئلا شکست خورده است. اکنون فقط تصاویر و فیلم‌های قدیمی از تظاهرات را برای بی‌ثبات جلوه دادن اوضاع داخلی در کشور نشان می‌دهند.»

 

سفیر ونزوئلا در روسیه درباره مشکل برق رسانی در این کشور یادآور شد، هرچند اوضاع بسیار دشوار است، ولی تجهیزات نیروگاه‌های برق به تدریج در حال برطرف شدن هستند. به گفته وی، اوضاع در ونزوئلا تقریبا باثبات شده و مردم نسبتا از وضیت رضایت دارند هرچند برخی هنوز از کمبودها ناراضی هستند، ولی آنها نیز به خوبی درک می‌کنند که دقیقا این دشمنان کشور بودند که به سیستم برق رسانی ما حمله کردند.

تسنیم

مادورو: سیستم برق ونزوئلا از شیلی، کلمبیا و آمریکا مورد حمله قرار گرفت

«نیکلاس مادورو» در اظهاراتی در خصوص بحران قطعی برق در ونزوئلا عنوان داشت که حملاتی از کشورهای شیلی، کلمبیا و آمریکا به شبکه برق این کشور انجام شده بود.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, حقوق حیوانات, خبر, شیلی, کلمبیا, ونزوئلا

هاوانا: تحریم آمریکا علیه ونزوئلا دزدی اقتصادی است

وزیر امور خارجه کوبا در واکنش به تازه‌ترین دور از تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده علیه بخش نفتی ونزوئلا از آن به عنوان “دزدی اقتصادی” یاد کرد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا, ونزوئلا