روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

خروج 40 هزار غیرنظامی از غوطه شرقی، بعداز آزاد‌سازی مناطقی از دست تروریست‌ها

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد از سرمایه گذاری غرب در تروریسم و استفاده از تروریست های جبهه النصره در قالب کلاه سفیدها خبر داد و گفت: سازمان ملل تئاتر قدرت نمایی نیست.

 

بشار الجعفری روز جمعه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که درباره سوریه برگزار شد، افزود: روز دوازدهم ماه می 2017، من به شورا در مورد اقدامات دولت سوریه برای کاهش رنج مردم سوریه گزارشی دادم و اینجا به شما اطمینان می دهم که دولت سوریه متعهد به نجات جان مردم سوریه است.

 

وی ادامه داد: به شما اطلاع می دهم که روز پنج شنبه بیش از 40 هزار غیرنظامی از غوطه شرقی خارج شدند و این پس از زمانی بود که ما توانستیم مناطقی را از دست تروریست ها آزاد کنیم.

 

کمپین های پخش اطلاعات نادرست

 

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد اظهار کرد: این مردم در حال حاضر در مناطقی سکونت داده شده اند که به طور مداوم کمک های انسانی به آنها می رسند. راه های رساندن کمک های انسانی برای این مردم با همکاری صلیب سرخ و دولت سوریه باز شده است و دارو و امکانات در حال انتقال است.

 

الجعفری ادامه داد: گروه های تروریستی به واسطه حمایتی که از کشورهای حامی آنها می شوند همچنان از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند. دولت سوریه به قطعنامه ۲۴۰۱ متعهد است و مسئولیت سنگینی بر دوش دارد.

 

وی اضافه کرد: صدهزار غیرنظامی در عفرین آواره شدند و صدهزار نفر دیگر همچنان در غوطه هستند و هیچ کمکی به آنها نمی رسد. برخی اعضای شورای امنیت کمپین هایی برای پخش اطلاعات نادرست در مورد سوریه راه انداخته اند.

 

رقه پناهگاه 40 هزار تروریست

 

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد ادامه داد: اگر شورای امنیت واقعا می خواهد بداند چه اتفاقی در سوریه می افتد، خوب است که از رقه شروع کند. بیش از ۴۰ هزار تروریست در رقه پناه داده شدند.

 

وی تاکید کرد: در مورد عفرین ما از سازمان ملل میخواهیم قانون بین‌المللی در باره کشتار را در نظر گرفته و ترکیه را مسئول بداند.

 

سرمایه گذاری غرب در تروریسم

 

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد تصریح کرد: شورای امنیت باید برخی از مردم ما که از غوطه آزاد شده اند را دعوت کند و از آنها در مورد جنایات جیش الاسلام که شما آنها را میانه رو می خوانید به شما گزارش دهند.

 

الجعفری تصریح کرد: هر کسی قصد خروج داشته یا می‌کشتند و یا دستگیر کرده و به عنوان برده می فروختند. این گروه مشخصا از کشورهای خارجی همچون انگلیس حمایت می شود.

 

وی یادآور شد: اگر کشورهای غربی در شورای امنیت می گویند که واقعا نگران مردم سوریه هستند، هیچ تروریسمی در سوریه اتفاق نمی‌افتاد و در هیچ شهری مردم رنج نمی‌کشیدند. کشورهای غربی در تروریسم سرمایه گذاری کردند، همانطور که در عراق و لیبی این کار را کردند.

 

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد با تاکید بر این که راه حل سوریه، مذاکرات سیاسی به رهبری سوریه است، اظهار کرد: من با دی میستورا در این باره صحبت کرده ام. موفقیت چنین اقدامی وابسته به خلق فضایی است که در آن مبارزه با تروریسم بدون سیاست زدگی اتفاق بیفتد.

ایرنا

درخواست پارلمان اروپا برای توقف عملیات عفرین و خروج نیروهای ترکیه از سوریه

پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه گذشته قطعنامه‌ای را در موضوع سوریه به تصویب رساند که بر اساس رای اکثریت نمایندگان این پارلمان، از ترکیه خواسته شد تا عملیات خود را در عفرین سوریه متوقف و نیروهایش را از این منطقه خارج کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه

ارتش سوریه کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را به دست گرفته است

به نقل از روزنامه رأی الیوم، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای دولتی این کشور روز پنجشنبه کنترل شهرک حموریه، از شهرک‌های اصلی در جنوب غوطه شرقی دمشق را در دست گرفت و با این پیشروی اکنون کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را در دست گرفته است.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه