رزمایش روسیه – هند با حضور ناوگان اقیانوس آرام روسیه/ رزمایش مشترک چین و پاکستان

به گزارش اسپوتنیک، گروهی از نیروهای ناوگان اقیانوس آرام روسیه با هدف مشارکت در رزمایش «ایندرا ۲۰۱۸» وارد بندر «ویشکهاپاتنام» در شرق هندوستان شد.

ادامه »

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, چین, خبر, روسیه, هندوستان

عمران خان: پاکستان دیگر تفنگدار مزدور آمریکا نیست

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان در گفتگو با واشنگتن پست با تاکید بر اینکه کشورش به دنبال رابطه مناسب با آمریکا است، خطاب به دونالد ترامپ گفت که کشورش دیگر نیرو یا تفنگدار اجاره‌ای آمریکایی ها نیست.

ادامه »

افغانستان, امریکا, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر

امریکا بلای جان مردم و نظامیان افغان‌؛ حمله هوایی آمریکا به‌نیروهای امنیتی در جنوب افغانستان ۷ کشته برجا گذاشت

فیض محمد» فرماندار شهرستان «چنارتو» در ولایت ارزگان اظهار داشت: جنگنده‌های آمریکایی نیروهای امنیتی افغان را هدف قرار دادند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, خبر, ناتو

سفر نماینده آمریکا به روسیه برای گفتگو درباره صلح افغانستان / انتخابات پارلمانی در کابل باطل اعلام شد

به نقل از طلوع نیوز، «زلمی خلیل زاد» نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور صلح افغانستان پس از دیدار با مقامات اسلام آباد و کابل، عازم مسکو شد.

 

سفر خلیل زاد به روسیه در ادامه سفرهای منطقه‌ای اوست که طی چند ماه اخیر جریان داشته است.

 

خلیل‌زاد در دو سفر قبلی خود به افغانستان و قطر رفت و با نمایندگان طالبان در دوحه دیدار کرد و سه شنبه گذشته نیز سومین سفر دور از سفرهای منطقه ای خود را از اسلام آباد پایتخت پاکستان آغاز کرد.

 

خلیل زاد صبح امروز وارد افغانستان شد و پس از دیداری کوتاه با رهبران «دولت وحدت ملی» عازم روسیه شد تا در ارتباط با مذکرات صلح افغانستان با مقامات مسکو تبادل‌نظر کند.

 

گفته شده او همچنین قرار است به دیگر کشورهای آسیای میانه نیز سفر کند.

 

پیش از این وزارت خارجه روسیه با تائید سفر برنامه‌ریزی شده نماینده امریکا به این کشور گفته بود در این سفر قرار است در ارتباط با بحران افغانستان گفتگو صورت گیرد.

 

انتخابات پارلمانی افغانستان در شهر کابل باطل اعلام شد

 

به نقل از طلوع نیوز، کمیسیون رسید‎گی به شکایت‌های انتخابات پارلمانی افغانستان روز پنج‌شنبه اعلام کرد به دلیل تخلفات انتخاباتی در انتخابات پارلمانی کابل، آرای انتخاباتی این شهر باطل است.

 

در این ارتباط علیرضا روحانی، سخنگوی کمیسیون رسید‎گی به شکایت‌های انتخابات پارلمانی افغانستان امروز پنجشنبه ۱۵ آذر در یک نشست خبری اعلام کرد که این کمیسیون پس از بررسی شکایت‌های ثبت شده، مدارک، اسناد و گزارش‌های موجود، تصمیم به لغو نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه کابل گرفته است.

 

پیش از این نیز سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی گفته بود با بررسی و رسیدگی به شکایات به این نتیجه رسیده است که در نتایج انتخابات تغییرات چشمگیری بوجود خواهد آمد.

 

به گفته روحانی میزان آرای باطل شده و باطل نشده تغییرات فاحشی در نتایج انتخابات بوجود خواهد آورد و بر بازنده و برنده شدن نامزدان تاثیر مستقیم خواهد داشت.

 

در عین حال ابطال نتایج انتخابات حوزه کابل در شرایطی است که اعلام نتایج ابتدایی انتخابات در 18 ولایت دیگر افغانستان نیز با انتقادات گسترده روبروست.

 

انتخابات پارلمانی افغانستان در ولایت کابل در تاریخ ۲۸ و ۲۹ مهر برگزار شد و شکایات زیادی از بی‌نظمی‌ها و مدیریت ضعیف در این انتخابات وجود داشت.

 

پیش از این نیز کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی برخی از مسئولین انتخاباتی کابل را برکنار و جریمه نقدی کرده بود.

مهر

رای الیوم؛ نیروهای آمریکایی خروج ذلت‌باری از افغانستان خواهند داشت

رای الیوم در مطلبی درباره افغانستان آورده است: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با شکست تقریبا قطعی در افغانستان با توجه به وجود شواهدی که گواهی دهنده افزایش آمار کشته و زخمی شدگان نیروهای آمریکا بر اثر شدت حملات طالبان است و نیز افول فعالیت نیروهای پلیس افغانستان مورد حمایت ناتو و دولت آمریکاست، روبروست.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, مقاله, یمن

کشته‌شدن کماندوی افغان زیر شکنجه نظامیان آمریکایی و چک

به گزارش «نیویورک تایمز»، نیروهای آمریکایی و چک به‌دلیل کشته شدن یک کماندوی افغان که در بازداشت نیروهای ناتو در غرب افغانستان قرار داشت مورد بازجویی قرار می‌گیرند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, چک, خبر

بلومبرگ آخرین وضعیت خرید مشتریان عمده نفت ایران را بررسی کرد

به گزارش پایگاه خبری آمریکایی بلومبرگ با بررسی آخرین وضعیت مشتریان نفتی بزرگ ایران نوشت: این معافیت‌ها به‌معنای آن است که صادرات نفت ایران که سومین تولیدکننده بزرگ اوپک است، هم‌چنان ادامه پیدا خواهد کرد. شرکت ملی نفت ایران برای حفظ مشتریانش، تخفیف‌های قابل توجهی داده است.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, هندوستان