سفر قریب‌الوقوع هیئت رسمی سوریه به ترکیه

یک رسانه سوری از سفر قریب‌الوقوع یک هیئت رسمی از سوریه به ترکیه خبر داد.

 

روزنامه الوطن از تصمیم برخی از شخصیت‌های سوری برای شرکت در کنفرانسی در شهر استانبول با هدف بررسی بحران سوریه خبر داد، این هیئت به دعوت حزب جمهوریخواه خلق ترکیه به این کشور می‌رود.

 

بسام ابوعبدالله از مسئول حزب بعث سوریه تاکید کرد این حزب دعوت‌نامه حضور در این کنفرانس را دریافت کرده و اولین فرصتی خواهد بود که سوری‌ها(به صورت رسمی) در استانبول حضور پیدا کنند و ارزیابی خود از اوضاع را در آنجا ارائه کنند.

 

خلف المفتاح مدیر موسسه بین‌المللی القدس هم تاکید کرد به این کنفرانس در استانبول دعوت شده است و در صورتی که این کنفرانس به نفع سوریه باشد، در آن حضور خواهد یافت.

 

کمال قلیچدار اوغلو رهبر جمهوریخواه خلق ترکیه پیشتر از رهبران کشورش از جمله رجب طیب اردوغان خواسته بود مذاکرات با دولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه را آغاز کنند.

تسنیم

۱۰ هزار امضا برای تمدید محدودیت فروش سلاح آلمان به عربستان

سازمان بین المللی «صلح سبز» روز دوشنبه با جمع آوری ۱۰ هزار امضا از دولت آلمان خواست تا توقف فروش سلاح به عربستان سعودی را به خاطر جنگ یمن تمدید کند.

ادامه »

المان, امارات, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, یمن

آغاز گفتگوهای راهبردی فرانسه و روسیه برای حفظ توافق اتمی با ایران و صلح در شرق اوکراین

وزرای امور خارجه و دفاع فرانسه و روسیه برای نخستین بار پس از هفت سال در مسکو گردهم آمدند تا در چارچوب “شورای همکاری‌های روسیه – فرانسه در مسائل امنیتی” در ترکیب ۲+۲، با یکدیگر مذاکره کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اکراین, امریکا, ایران, تشنج زدایی, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, فرانسه

هشدار آمریکا به امارات؛ مراقب معامله با ایران باشید

معاون مالی خزانه‌داری آمریکا به امارات رفته تا بانک‌ها و شرکت‌های حمل و نقل این کشور را به قطع همکاری با ایران فرابخواند. سیگال مندلکر خطر تحریم‌ را به اماراتی‌ها گوشزد کرده است.

ادامه »

امارات, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه