سفارت اکوادور دسترسی جولیان آسانژ به اینترنت را قطع کرد

نشریه ایندیپندنت روز پنجشنبه با اشاره به توییت های جنجالی جولیان آُسانژ بنیان‌گذار سایت افشاگر ‘ویکی لیکس’، از تصمیم دولت اکوادور مبنی بر قطع دسترسی او به اینترنت خبر داد.

 

به نقل از ایندیپندنت، دولت اکوادور با انتشار بیانیه‌ای که یک نسخه آن در توییتر منتشرشده اعلام کرد: رفتار آسانژ از طریق ارسال پیام در فضای مجازی رابطه خوب میان کشورش با انگلیس و سایر کشورهای اروپایی را به خطر انداخته است.

 

این بیانیه می‌افزاید: بر این اساس آسانژ ضمانت‌نامه‌ای را امضاء کرده که طبق آن پیامی را که منجر به ایجاد تنش در روابط میان کشورش با سایر کشورها خواهد شد، ارسال نکند.

 

بیانیه یادشده تصریح کرده است که چنانچه آسانژ به ضمانت خود پایبند نباشد تدابیر تنبیهی دیگری را اتخاذ خواهد کرد.

 

آخرین پیامی که آسانژ در توییترش ارسال کرده خطاب به یک مقام انگلیسی است که او را کرم کوچک فلک‌زده خوانده بود. بنیان‌گذار ویکی لیکس در پیام خود این‌گونه پاسخ می‌دهد: به‌عنوان زندانی سیاسی که 8 سال برخلاف قوانین سازمان ملل در بازداشت به سر می‌برد قطعاً ‘فلک‌زده’ هستم. اما کوچک بودن مشکل نیست، هرچند قدبلند هستم؛ و بهتر است کرمی باشم که به خاک نیرو می‌دهد تا اینکه مار باشم.

 

در پی انتشار این بیانیه طرفداران آسانژ به استقبال هشتگ آسانژ را وصل کنید در فضای مجازی رفته‌اند و در نظر دارند تا در مقابل سفارت اکوادور در لندن تجمع اعتراضی به راه بیندازند.

 

به گزارش ایرنا، جولیان آسانژ 46 ساله، بنیان‌گذار سایت افشاگر ویکی لیکس که در سال 2010 از سوی سیستم قضایی سوئد متهم به آزار جنسی شده بود، از بیم آنکه در صورت رفتن به سوئد به دلیل افشاگری های صورت گرفته از این کشور به آمریکا مسترد شود، در سال 2012میلادی به سفارت اکوادور در لندن گریخت و درخواست پناهندگی وی پذیرفته شد.

 

درحالیکه دستگاه قضایی سوئد در 19 ماه مه 2017 برابر با 29 اردیبهشت ماه گذشته، تحقیق دراین رابطه از آسانژ را کنار گذاشت و خواستار ابطال حکم بازداشت اروپایی وی شد؛ اما پلیس انگلیس همچنان مترصد بازداشت وی به دلیل نقض برخی قوانین وثیقه گذاری دراین کشور است و آسانژ، همچنان در سفارت اکوادور محبوس است.

ایرنا

اسنودن: فیسبوک درآمد زیادی از فروش اطلاعات کاربرانش دارد

به گزارش یورونیوز، به اعتقاد ادوارد اسنودن کارمند پیشین سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده، فیسبوک بواسطه تبادل اطلاعات درآمد هنگفتی دارد.   اسنودن در یکی از توییت هایش می نویسد: « فیسبوک درآمد زیادی از فروش اطلاعات خصوصی میلیون‌ها نفر از اعضای این شبکه اجتماعی دارد. و این فروش اطلاعات فراتر از انتظارات و پیش

ادامه »

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

اسنودن: فیس بوک یک شرکت مراقبتی است

‘ادوارد اسنودن’ مامور سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)و افشاگر برنامه’پریزوم’ که هم اکنون در روسیه پناهنده است،درتازه ترین اظهارات، در باره شبکه اجتماعی فیس بوک گفت که این شبکه یک شرکت نظارتی و مراقبتی است.

ادامه »

اسنودن, امریکا, جهان, خبر, روسیه

ویکی‌لیکس و شکست عملیات پنجه عقاب

باند فرودگاه واقع در صحرای طبس برای چندین سال مورد بهره برداری ارتش آمریکا قرار داشت که از طریق آن کمک های لجستیکی خود را به مجاهدین افغان می رساند که در حال نبرد با ارتش شوروی بودند.   روس‌ها (اتحاد شوروی) بارها و بارها به شاه اعتراض کردند که چرا باند صحرای طبس را

ادامه »

امریکا, ایران, گزارش, ویکی‌لیکس

گزارش ویکی‌لیکس از چگونگی ایجاد داعش و جبهه النصره از سوی آمریکا

«ادوارد اسنودن» یکی از افسران سابق سازمان اطلاعات آمریکا به سندی خطرناک مربوط به سال 2004 دست یافت که نشان می دهد، سیا گروه تروریستی جدیدی (جبهه النصره ) را از دل القاعده به وجود آورد تا افراط گرایان سراسر دنیا را در عملیاتی با نام SWAPS NEST درخاورمیانه جمع کند.

ادامه »

اسراییل, اسنودن, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, سوریه, عراق, ویکی‌لیکس