دادستان کل کشور: در قم عده‌ای روحانی‌نما برای حذف ولایت فقیه از قانون اساسی، تلاش می‌کنند

وی تصریح کرد که دشمن ستون خیمه انقلاب یعنی ولی فقیه را هدف گرفته است و نهاد‌هایی نظیر قوه قضاییه و سپاه و نیروی انتظامی را که در راستای اهداف و سیاست‌های تعیین شده رهبری حرکت می‌کنند، هدف گرفته است

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, سیاسی

رژیم ولایت فقیه: نقطه‌ضعف اصلی میهن ما در برابر ترامپ و متحدانش!

در طول چند هفته گذشته رویدادهایی گونه‌گون صحنهٔ سیاسی کشور را تحت‌الشعاع خود قرار داده‌اند. در ظاهر امر، بروز این تحول‌ها ارتباطی مستقیم با یکدیگر نداشته‌اند،‌ اما درواقعیت امر، این رویدادها فی‌نفسه درون فرایندی مشترک که برآمده از ماهیت ساختار قدرت در رژیم ولایت فقیه است بروز یافته‌اند. شماری از تحلیل‌گران در رسانه‌های مجاز درون

ادامه »

اقتصادی, ایران, سیاسی

امارات هواپیماهای بوئینگ سفارش ایران را می‌خرد

شرکت هواپیماسازی بوئینگ برای آمادگی جهت به حداقل رساندن تبعات خروج قریب الوقوع آمریکا از توافق هسته ای ایران، قراردادهایی را با خریداران دیگر از جمله کشورهای رقیب ایران در منطقه حاشیه خلیج فارس به امضا رسانده است.

ادامه »

اقتصادی, امارات, امریکا, ایران, جهان, خبر, سیاسی

وزارت خارجهٔ ولی فقیه و رئیس جمهور نظامی

علی خرم، استاد حقوق بین‌الملل، در روزنامهٔ آفتاب یزد، ۱۹ فروردین‌ماه، نوشت: “این روزها برخلاف سال ۱۳۹۲ که بسیاری از مسائل به وزارت امور خارجه و تصمیم‌گیری‌های آن وابسته بود ظاهراً سیر ناخوشایندی شروع شده است. به این معنا که بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها یا ابتکار به‌خرج دادن‌ها در مسائل سیاست خارجه در خارج از وزارت

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی, مقاله

سرکوب بیرحمانه اعتراض عمومی، شلیک مرگبار، بازداشت‌ها و حکم‌های ناروا، موجب پیوند گسل‌ها و جنبش اجتماعی گسترده خواهد شد!!

“جوانان عزیز, امید ارزشمند ملت رنجدیده ایران” فرهیختگان ذخائر دانش ودانایی, زنان و مردان فهیم , کارگران زحمتکشان و محرومان معترض, معلمان دانشجویان ودانش آموزان گرامی, درود … بی تردید! فرجام دروغگویی و تحمیل فشارهای اجتماعی اقتصادی تورم وتجاوزب حق حاکمیت و آزادی, نادیده گرفتن حقوق اساسی ملت, گسترش بیکاری و تبعیض وفقر ناروا بین مردم جز اعتراض وخواست تغییر و تحول اساسی کشور نیست! نتیجه غارت ورانت, اختلاس گسترده حیف ومیل اموال عمومی و بی‌توجهی دوگانه و ناسازه دولت- حکومت به مطالبات مردم و گروههای جامعه جز افزایش بی اعتمادی و اعتراض عمومی چه می تواند باشد؟ اگر صداقتی در بین بود, با برگزاری رفراندم شفاف, راه اصلاح مدنی بی خشونت راهگشا و ممکن بود.

 

اما افسوس که اصلاح طلبی واقعی نبود و حتی حق قانونی برگزاری راهپیمایی نیز رعایت نمی شود. لذا ضمن ارج نهادن و حمایت کامل از اعتراضات گسترده و شجاعانه دیماه۹۶ مردم شهر های کشور, یادآور شویم , از تحمل رویداهای دهه خونبار , دار و داغ وشلاق شکنجه و کشتار هزاران زندانی , اعتراضات دهه ۷۰ شهرها, قتل روشنفکران, حوادث تلخ کوی دانشگاه, ماجرای۸۸ و جنایات شرم آورکهریزک, تحمیل خشونت بیرحمانه غیرقانونی به زندانیان و ساختار ناکار آمد و نابکار در خاطر “مردم کارد به استخوان رسیده” چه باقی مانده جز یاس وناامیدی؟

 

تلاش و فداکاری خونبار گروهها احزاب رسانه ها در جهت آزادی وسعادت ملت ایران تاکنون بها و هزینه ی سنگینی در پی داشته, لذا ابراز حمایت و همدلی با جوانان , مردم و همراهی اعتراضات اخیر, انصاف و ضرورت است. داغداران و آسیب دیدگان” , اعتراض علنی از جمله حقوق انسانی و بنیادین مردم است. هر نوع سرکوب, مقابله و بی پاسخی بمردم “جنایت” و هیچ بهانه ای بر آن مترتب نیست! مگر فریبکاران قاتلان برای ایجاد وحشت ضرب وشتم و کهریزک و اختلاس ها اجازه گرفتند, مجازات شدند؟ که مردم معترض برای بیان اعتراض طاقت سوز باید اجازه بگیرند؟!

 

تحقیر , زندان شکنجه, هجوم بیرحمانه نسبت به مردم و هر گروه معترض و منتقدی را پایانی نیست, هیچکس را از امانی ستم نیست! اموال عمومی امکانات کشور نیز از حیف و میل و کج دستی دور نمی ماند!! امکانی موثر برای طرح شکایت نظارت بر عملکردها نیز وجود ندارد و تا بحال هم نتیجه ای نداشته ! مقابل حق خواهی و اعتراض مردم نیزجز سرزنش منتقدان و افزودن تهوع آور” پروپاگاندا” و خودستایی و شیفتگی اقتدارگران و دروغ , چه دیده ایم ؟! قانونی هم جلودار نبوده و نیست ! نهادها واپسگرا, سالخورده و ناکار آمدند. تداوم اقتدار و انحصار نفسگیر “خود همه حق بینی” قلدری و البته و لخرجی از کیسه ملت برای شرارت و دخالت در گستره جهان و منطقه آبرویی برایمان نگذاشته ! کدام دشمن؟ تاکنون جرات کرده, ایرانی را در کوچه وخیابان حتی پستوی خانه مثل نیروهای حاکم  پر ادعا, بطور غیر قانونی, فراتر از نظارت قانون, رسیدگی و پاسخ, کتک زده به زندان و شکنجه بکشاند؟

 

از اینرو  بی بهانه وظیفه همه ایرانیان آگاه است ک اعتراضات را تا رسیدن به تغییر و نتیجه حمایت و همراهی کامل نماییم واز عقب نشینی پشیمان بار و خفت آور دوری گزینیم , حتی اگراقتدارگرایان دیوارگونه مقابل حق و فریاد مردم بایستند. اگر هم آدمی ازجنس مردم هنوز بین مزدوران مانده, خارج شود! نان و زندگی را چه شرف به همراهی نامرد مان؟ توجیه , دیگر کودکانشان را نیز مجاب نخواهد کرد.

 

سال ۵۷ بسیاری ازمردم با تصور ایجاد ساختار جمهوری و رسیدن به آزادی بیشتر و رفاه همگانی و آبادی گورستانها!! در ایجاد و تداوم شرایط موجود ”خدعه” باور شدند و آرمان هاشان ربوده شد! اما مردم عزیز, صاحبان امروز و فردای ایران یکپارچه شمایید !! چشم جهانیان به سطح آگاهی و رفتار هم گرایانه ما ایرانیان است که چگونه سرزمین خود را نجات میدهیم؟! بافهم درست شرایط سخت موجود، معترضان فداکار جوانان عزیزبی دفاع را در میدان اعتراض وفرصت تغییر”تنها” نمی گذاریم ! بیتفاوت ها و میوه چینان بدانند!! شکست اعتراضات!! ناگذیر به ادامه شرایط و شاید بدتر شدن فضای عمومی اقتصادی بیانجامد.

 

وظیفه همه ما مردم ایران است که در تحولات کشورمان بسهم خوداقدام کنیم و حق حاکمیت ملی را پس گرفته با احترام به آزادی و مدارا با عقاید متفاوت هموطنان و تحمل جامعه چند فرهنگی به تعامل و همزیستی با دیگر ملتها نیز برسیم, راه تغییر بی گمان تلاش همگانی و مسئولانه فرد فرد ملت تا پیروزی بر استبداد است. باید هم دست و شانه بشانه با حضور و اعتراض همگانی مدنی بدور از بی تفاوتی و خشونت و ایجاد هراس, بحمایت جدی از جنبش اجتماعی همت گماریم. راهبرد خونبار دوام و بقای حاکمان نیز با حضور میلیونی و اعتراض مردم بی هراس و پیگیر, بی گمان محتوم بشکست و تحول است, اما مراقب باشیم خون بیشتر نریزد به امکانات عمومی آسیب نرسد ! دست همکاری و هم دلی هموطنان را بگرمی بفشاریم و بدور از سهم خواهی و انحصار برای” آزادی “آسایش و سر بلندی ونشاط همه ملت رنجدیده ایران فداکارانه بکوشیم و از یاد جان باختگان غافل نمانیم. همراه همدل ایران آزاد و سربلند”

یاور معلمان ایران”دیماه ۹۶ علی‌اصغر ذاتی

حقوق معلم و کارگر

بزنگاهِ سرکوبِ خیزش‌های مردمی، نقطهٔ همداستانی جناح‌هایِ حکومتی

روزنامهٔ آرمان، ۱۱ دی‌ماه، مطلبی از صادق زیباکلام دارد که نویسنده در آن معتقد است جرقهٔ ناآرامی‌های اخیر در مشهد به‌وسیلهٔ “جریان تندرو” زده شد. او می‌نویسد: “جریان تندرو مخالف دولت که عصر روز پنجشنبه ۷ دی‌ماه سعی کردند تظاهراتی را در مشهد علیه دولت به‌راه بیندازند؛ هیچ‌گاه فکر نمی‌کردند که تبعات آن این‌چنین گسترده

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی

جنبش همبستگی جهانی با جنبش اعتراضی مردم ایران

با فراگیر شدن خیزش و تظاهرات اعتراضی مردم در روز ۷ دی ۹۶ در سراسر کشور، و به دنبال آن، آغاز اقدام‌های سرکوبگرانهٔ نیروهای امنیتی و انتظامی رژِیم ولایی علیه مردم به پا خاسته، به‌ویژه جوانان و دانشجویان، در طول هفتهٔ گدشته و شدّت یافتن این خیزش در روزهای اخیر، حزب تودهٔ ایران کارزار همبستگی

ادامه »

ایران, جهان, خبر, سیاسی, همبستگی