آنکارا: نباید به دولت سوریه اجازه داد که وارد منبج شود

وزارت امور خارجه ترکیه امروز جمعه، با تاکید مجدد بر لزوم مبارزه با تروریست‌های حاضر در شمال سوریه، گفت خروج نظامیان آمریکایی از سوریه نباید به نفع شبه‌نظامیان کُرد در این مناطق تمام شود.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

سرنگونی یک پهپاد اسرائیلی بر فراز آسمان سوریه

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شبکه ۲۴ تلویزیون اسرائیل گزارش داد که ارتش اسرائیل سرنگونی این پهپاد را در حومه قنیطره واقع در خاک سوریه و در مجاورت مرزهای این کشور با بلندی های اشغالی جولان تأیید کرد.

 

این در حالی است که رسانه های آمریکایی روز دوشنبه به نقل از برخی مسئولان این کشور اعلام کرده بودند که اسرائیل عامل بمباران منطقه مرزی در استان دیرالزور واقع در شرق سوریه است که منجر به کشته شدن دهها نفر از افراد مسلح از جمله برخی افراد حشد الشعبی (نیروهای بسیج مردمی) عراق شد.

 

از سوی دیگر، ارتش سوریه همچنان به استقرار تجهیزات نظامی گسترده در استان های قنیطره و درعا در جنوب سوریه ادامه می دهد و انتظار می رود که به زودی نبرد شدیدی برای آزاد سازی این دو استان از دست گروه های مخالف مسلح آغاز شود. این منطقه با توجه به قرار گرفتن در منطقه مرزی میان اردن و اسرائیل و نیز بلندی های اشغالی جولان از اهمیت زیادی برخوردار است.

مهر

روسیه: دمشق تنها طرفی است که درباره آینده حضور ایران در سوریه تصمیم‌گیری می‌کند

الکساندر زاسپکین، سفیر روسیه در لبنان در گفتگو با شبکه خبری المیادین با اشاره به اینکه هیچ هماهنگی میان مسکو و تل‌آویو وجود ندارد و هدف از رایزنی‌ها با مسئولان اسرائیلی عادی‌سازی اوضاع در جنوب سوریه است، اظهار داشت: مسکو برای عمل به توصیه‌های اسرائیل برای تحت فشار گذاشتن دمشق آماده نیست.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

واشنگتن، اسرائیل را مسؤول حمله به شرق سوریه دانست

در حالی که نیروهای حشد شعبی عراق و ارتش سوریه ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به سرکردگی واشنگتن را مسؤول حمله یکشنبه شب به مقرشان در مرزهای عراق و سوریه می‌دانند، دو مقام آمریکایی اعلام کردند، حمله، کار اسرائیل بود.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق

حزب کمونیست عراق تهدید به خروج از ائتلاف «سائرون» کرد

حزب کمونیست عراق که در انتخابات پارلمانی عراق با ائتلاف «سائرون» به رهبری مقتدی صدر همپیمان بود و توانست 18 کرسی در پارلمان عراق به دست آورد، تهدید کرد که اگر شعارهای انتخاباتی مقتدی صدر در رابطه با اجرای اصلاحات، مبارزه با فساد و تاکید بر استقلال سیاسی وعدم دخالت کشورهای همسایه در امور داخلی

ادامه »

ایران, جهان, خبر, عراق