وزارت‌ خارجه روسیه: به‌این نتیجه رسیدیم که آمریکا ازسوریه خارج نمی‌شود

روسیه اعلام کرد به نظر می‌رسد واشنگتن از تصمیم خود برای خروج نظامیانش از سوریه صرف‌نظر کرده است.

 

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یک نشست خبری اعلام کرد: این احساس در مسکو به وجود آمده است که واشنگتن از موضع خود در عقب‌نشینی نظامی از سوریه بازگشته است.

 

به نقل از روزنامه الثوره سوریه، زاخارووا با نامشروع توصیف کردن حضور نیروهای نظامی آمریکا در سوریه تاکید کرد این حضور نه‌تنها منجر به آرامش اوضاع این کشور نشده، بلکه باعث افزایش تنش از طریق حمایت از سازمان‌های تروریستی شده است.
اعتمادآنلاین

کُردهای سوریه قربانیان استراتژی اشتباه

بیش از دو هفته که از اعلام تصمیم غیرمترقبه خروج نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه و افغانستان می‌گذرد، بحث و گمان زنی‌ها در ارتباط با دلایل و پیامدهای به‌اجرا درآمدن این تصمیم هنوز ادامه دارد.

ادامه »

اسراییل, افغانستان, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خاورمیانه, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق, عربستان سعودی, مقاله

ترکیه آماده حمله به کردهای سوریه می‌شود

خبرگزاری دوغان (DHA) در ترکیه از نقل و انتقال‌ زره‌پوش‌ها و نفربرهای این کشور به استان‌های هم‌مرز با سوریه خبر می‌دهد. دوغان می‌نویسد این تحرکات از صبح جمعه ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) شروع شده و کاروان‌های نظامی در مسیر غازی آنتپ و شانلی اورفا حرکت می‌کنند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

افشای سندی درباره انتقال عناصر تروریستی به سوریه توسط ترکیه

رسانه‌های آگاه فاش کردند که طبق اسناد محرمانه به دست آمده، سازمان اطلاعات ترکیه در سال ۲۰۱۴ عناصر تروریستی تکفیری را از طریق مرزهای خود با سوریه به این کشور انتقال داده است.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, سوریه, شمال غرب آسیا