سازمان ملل: سوءتغذیه جان ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار کودک آفریقایی را تهدید می‌کند

به گزارش آسوشیتدپرس، «مارک لوکاک» مدیر امور انسان‌دوستانه سازمان ملل، روز گذشته سه‌شنبه هشدار داد حدود شش میلیون نفر در منطقه ساحل آفریقا در غرب این قاره با مشکل نبود غذا دست به گریبان هستند و سؤتغذیه جان بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار کودک را تهدید می‌کند.

 

لوکاک در بیانیه‌ای اعلام کرد که چنین بحرانی از سال ۲۰۱۲ تاکنون بی‌سابقه است و «ماه‌های بحرانی هنوز در راه است».

 

وی افزود که با بدتر شدن اوضاع در ماه‌های گذشته در بورکینافاسو، چاد، مالی، موریتانی، نیجر و سنگال، «نیاز شدیدی به کمک‌های جهانی احساس می‌شود.»

 

این مقام سازمان ملل همچنین گفت که تنها ۲۶ درصد از برنامه‌های این سازمان برای مقابله با بحران قحطی در این کشورها از نظر مالی تامین می‌شود و از کشورها و افراد اهداکننده در این زمینه کمک خواست.

 

وی در ادامه گفت: «هنوز می‌توانیم مانع یک فاجعه را شویم.»

 

لوکاک گفت که این بحران در اثر کاهش بی‌سابقه و غیرعادی بارش باران در سال ۲۰۱۷ آغاز شد که در نتیجه آن «با کاهش آب، محصول و چراگاه و از میان رفتن دام مواجه هستیم».

 

ساحل، منطقه‌ای است با اقلیم و تنوع زیستی مشابه که میان صحرای بزرگ آفریقا و ساوانای سودان قرار گرفته‌است. این منطقه در شمال آفریقا از اقیانوس اطلس تا دریای سرخ کشیده شده‌ است.

ایلنا

به مناسبت روز جهانی لغو کار کودک؛ کار اجباری محصول فقر خانواده‌هاست

شبکه یاری کودکان کار در آستانه 12 ژوئن (روز جهانی لغو کار کودک) بیانیه‌ای صادر کرده‌ و در آن از مسئولان ذیربط خواست به‌جای حذف کودکان کار از چهره شهر و برخوردهای قهرآمیز، زیرساخت‌ها را اصلاح کرده و از گسترش کار اجباری کودکان جلوگیری نمایند.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق کودک, فقر, کارگری

گزارشگر ویژه سازمان ملل؛ آمریکایی‌ها در دوره ترامپ، فقیرتر می‌شوند

«فیلیپ آلستون» گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه فقر اعلام کرد که میزان فقر در آمریکا در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» بالاست و بیشتر هم می شود.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر

نماینده مجلس: امنیت غذایی در ۴ استان کشور بحرانی است

امنیت غذایی استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی بحرانی است. در سیستان و بلوچستان ۷۵ درصد مردم در فقر غذایی به سر می‌برند. نمایندگان این استان خواستار اقدام اضطراری دولت برای رفع این بحران هستند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, فقر, محیط زیست