پارلمان اروپا گوایدو را به‌عنوان رئیس دولت انتقالی ونزوئلا به‌رسمیت شناخت

به گزارش تسنیم به نقل از  یورونیوز، پارلمان اروپا با اکثریت آرا خوان گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسپانیا, المان, امریکای لاتین, جهان, خبر, فرانسه, ونزوئلا, یونان

پروژه کلان ترامپ برای تغییر نقشه سیاسی آمریکای لاتین

دولت دونالد ترامپ دو سال کمین کرده بود تا در فرصتی مناسب به ونزوئلا شبیخون‌زده و از مبدا کاراکاس راهبرد گسترده خود را برای آمریکایی لاتین به اجرا در آورد؛ راهبردی که به گفته مقام های ایالات متحده نیکاراگوئه و کوبا را نیز هدف خواهد گرفت.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, برزیل, جهان, چین, روسیه, کلمبیا, کوبا, نیکاراگوئه, ونزوئلا

بیش از۸۰ درصد ونزوئلایی‌ها مخالف دخالت نظامی آمریکا در کشورشان هستند/ گوایدو از اروپایی‌ها خواست کشورش را تحریم کنند

بر اساس آخرین نظرسنجی که توسط موسسه نظرسنجی ‘هینترالیسس’ برگزار شده است، هشتاد و شش درصد از مردم ونزوئلا با دخالت نظامی آمریکا در کشورشان مخالفند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, ونزوئلا

در صورت حمله نظامی؛ ونزوئلایی‌ها آمریکا و متحدانش را شکست خواهند داد

تحلیلگر معروف بین الملل با اشاره به احتمال ماجراجویی نظامی آمریکا در ونزوئلا از جنگ فرسایشی که واشنگتن به آن گرفتار خواهد شد، خبر داد.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای لاتین, جهان, سوریه, عراق, لیبی

سازمان ملل خواهان لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا شد

به گزارش خبرگزاری رویترز، این قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۱۹۱ رأی موافق به تصویب رسید. آمریکا و اسراييل به این قطعنامه رأی منفی دادند.

 

در این قطعنامه از ایالت متحده خواسته شده که هر چه سریع‌تر تحریم‌ها علیه کوبا را متوقف کند.

 

این اقدام مجمع عمومی سازمان ملل متحد الزام‌آور نیست و صرفاً فشاری سیاسی علیه واشنگتن محسوب می‌شود. در حال حاضر تنها کنگره آمریکا این اختیار را دارد که تحریم‌های کوبا را که از بیش از ۵۰ سال پیش برقرار است، به طور کامل بردارد.

 

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد نشست این سازمان درباره صدور قطعنامه لغو تحریم‌های کوبا را تئاتری سیاسی قلمداد کرد.

 

وی گفت: کوبا این پیام را به جهان می‌فرستد که وضعیت نامطلوب اقتصادی، سرکوب مردم و اشاعه ایدئولوژی مخرب این کشور، تقصیر هاوانا نیست.

 

در همین حال، بورونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا در واکنش به این اظهارات تصریح کرد: هیلی و آمریکا از کوچکترین مشروعیت اخلاقی برای انتقاد از کوبا برخوردار نیستند و این سخنان بی‌احترامی به کوبا و دولت این کشور محسوب می‌شود.
ایسنا

دستور تمر برای پرداخت حق‌السکوت به‌ادواردو کنیا رئیس سابق مجلس نمایندگان

روزنامه ‘او گلوبو’ برزیل روز پنجشنبه نوشت ویدئویی وجود دارد که در آن «میشل تمر» رئیس جمهوری برزیل دستور به پرداخت حق السکوت به رئیس مجلس سابق این کشور را داده است.   «جوئرلی باتیستا» صاحب بزرگترین شرکت برزیلی تولید کننده فرآورده های پروتئینی جهان ( JBS ) چهارشنبه هفته گذشته به همراه برادر خود

ادامه »

برزیل, جهان, خبر, فساد

کوبا: آمریکا مانع تحقیقات درباره حملات دیپلماتیک می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کوبا روز پنجشنبه ایالات متحده را متهم به مانع تراشی برای انجام تحقیقات مربوط به حملات مرموز صوتی به دیپلمات های آمریکایی در کوبا کرده است.   کوبا تاکید کرده است که آمریکا اجازه دسترسی به قربانیان این حملات و سوابق پزشکی آنها را نداده است. آمریکا مدعی است که حداقل

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کوبا

فرمانداران مخالف دولت ونزوئلا در صحن مجلس مؤسسان سوگند یاد کردند

به گزارش خبرگزاری رویترز، چهار تن از فرمانداران ایالتی ونزوئلا با اعلام جدایی از موضع رسمی ائتلاف مخالفان دولت، در برابر مجلس مؤسسان سوگند یاد کردند و بدین ترتیب، شکستی دیگر را برای ائتلاف مخالفان رقم زدند.   هرچند که طبق نتایج نظرسنجی ها، ائتلاف مخالفان دولت ونزوئلا- موسوم به اتحاد دموکراتیک- از شانس کسب

ادامه »

جهان, خبر, ونزوئلا

حضور کریستینا فرناندز در گردهمایی حامیانش پیش از انتخابات پارلمانی هفته آینده

خانم کریستینا فرناندز کرچنر رئیس جمهوری(چپ گرا) سابق آرژانتین روز گذشته همزمان با به پایان رساندن کمپین انتخاباتی اش پیش از انتخابات آتی پارلمانی در این کشور، در یک استادیوم 100 هزار نفری با حضور حامیانش حضور یافت.   به گزارش شبکه تله سور، کریستینا کرچنر در حالی در انتخابات سنا نامزد شده است که

ادامه »

ارژانتین, جهان, خبر