تحریم‌های تجاری آمریکا ۱۳۰ میلیارد دلار برای کوبا هزینه داشته است

به گزارش رویترز، یک کمیسیون اقتصادی وابسته به سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های تجاری و مالی غیرمنصفانه آمریکا علیه کوبا بر اقتصاد این کشور در طول حدود ۶۰ سال گذشته ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا

سفیر کوبا در تهران: کاستروها بخش جدایی‌ناپذیر تاریخ، حال و آینده کوبا هستند

پس از درگذشت فیدل فقید فرمانده ارشد، مردم کوبا بخصوص افراد جوان‌تر، بر شعار؛ من یک فیدل هستم اتفاق نظر داشتند و به معنی آن است تا زمانی که هر یک از ما در کوبا حضور خواهیم داشت، کاسترو، فیدل و انقلاب نیز وجود دارند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی, کوبا

سازمان ملل خواهان لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا شد

به گزارش خبرگزاری رویترز، این قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۱۹۱ رأی موافق به تصویب رسید. آمریکا و اسراييل به این قطعنامه رأی منفی دادند.

 

در این قطعنامه از ایالت متحده خواسته شده که هر چه سریع‌تر تحریم‌ها علیه کوبا را متوقف کند.

 

این اقدام مجمع عمومی سازمان ملل متحد الزام‌آور نیست و صرفاً فشاری سیاسی علیه واشنگتن محسوب می‌شود. در حال حاضر تنها کنگره آمریکا این اختیار را دارد که تحریم‌های کوبا را که از بیش از ۵۰ سال پیش برقرار است، به طور کامل بردارد.

 

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد نشست این سازمان درباره صدور قطعنامه لغو تحریم‌های کوبا را تئاتری سیاسی قلمداد کرد.

 

وی گفت: کوبا این پیام را به جهان می‌فرستد که وضعیت نامطلوب اقتصادی، سرکوب مردم و اشاعه ایدئولوژی مخرب این کشور، تقصیر هاوانا نیست.

 

در همین حال، بورونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا در واکنش به این اظهارات تصریح کرد: هیلی و آمریکا از کوچکترین مشروعیت اخلاقی برای انتقاد از کوبا برخوردار نیستند و این سخنان بی‌احترامی به کوبا و دولت این کشور محسوب می‌شود.
ایسنا

دستور تمر برای پرداخت حق‌السکوت به‌ادواردو کنیا رئیس سابق مجلس نمایندگان

روزنامه ‘او گلوبو’ برزیل روز پنجشنبه نوشت ویدئویی وجود دارد که در آن «میشل تمر» رئیس جمهوری برزیل دستور به پرداخت حق السکوت به رئیس مجلس سابق این کشور را داده است.   «جوئرلی باتیستا» صاحب بزرگترین شرکت برزیلی تولید کننده فرآورده های پروتئینی جهان ( JBS ) چهارشنبه هفته گذشته به همراه برادر خود

ادامه »

برزیل, جهان, خبر, فساد

کوبا: آمریکا مانع تحقیقات درباره حملات دیپلماتیک می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کوبا روز پنجشنبه ایالات متحده را متهم به مانع تراشی برای انجام تحقیقات مربوط به حملات مرموز صوتی به دیپلمات های آمریکایی در کوبا کرده است.   کوبا تاکید کرده است که آمریکا اجازه دسترسی به قربانیان این حملات و سوابق پزشکی آنها را نداده است. آمریکا مدعی است که حداقل

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کوبا

فرمانداران مخالف دولت ونزوئلا در صحن مجلس مؤسسان سوگند یاد کردند

به گزارش خبرگزاری رویترز، چهار تن از فرمانداران ایالتی ونزوئلا با اعلام جدایی از موضع رسمی ائتلاف مخالفان دولت، در برابر مجلس مؤسسان سوگند یاد کردند و بدین ترتیب، شکستی دیگر را برای ائتلاف مخالفان رقم زدند.   هرچند که طبق نتایج نظرسنجی ها، ائتلاف مخالفان دولت ونزوئلا- موسوم به اتحاد دموکراتیک- از شانس کسب

ادامه »

جهان, خبر, ونزوئلا

حضور کریستینا فرناندز در گردهمایی حامیانش پیش از انتخابات پارلمانی هفته آینده

خانم کریستینا فرناندز کرچنر رئیس جمهوری(چپ گرا) سابق آرژانتین روز گذشته همزمان با به پایان رساندن کمپین انتخاباتی اش پیش از انتخابات آتی پارلمانی در این کشور، در یک استادیوم 100 هزار نفری با حضور حامیانش حضور یافت.   به گزارش شبکه تله سور، کریستینا کرچنر در حالی در انتخابات سنا نامزد شده است که

ادامه »

ارژانتین, جهان, خبر