سازمان ملل خواستار تحقیق درباره حمله ائتلاف سعودی به «صعده» شده است

به گزارش رویترز، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل، پنجشنبه‌شب ضمن محکوم کردن حمله ائتلاف تحت رهبری رژیم سعودی به یک بازار در یمن که ده‌ها کشته برجای گذاشت، خواستار تحقیقات مستقل درباره این حمله شده است.

 

«فرهان حق» سخنگوی آنتونیو گوترش گفته است، دبیرکل سازمان ملل بار دیگر از طرف‌های درگیر خواسته است از عملیات نظامی در مناطق غیرنظامی خودداری کنند.

 

روز پنجشنبه رسانه‌ها از حمله هوایی نیروی ائتلاف عربستان در شمال یمن و اصابت یکی از موشک‌های این حمله به یک اتوبوس مدرسه خبر دادند. این حمله در بازار «دهیان» در شمال استان صعده یمن روی داد.

 

این در حالی است که صلیب سرخ جهانی می‌گوید، در این حمله ۲۹ کودک زیر ۱۵ سال کشته شدند.

 

صلیب سرخ جهانی اضافه کرده است، در بیمارستا‌‌ن‌های زیر نظر این نهاد در صعدا ۴۸ مجروح از جمله ۳۰ کودک بستری شده‌اند.

 

تلویزیون «المسیره»، که ارگان رسمی وابسته به «انصارالله» است، نیز اعلام کرده که در این حمله هوایی ۵۰ نفر شهید شدند.

 

در حالی‌که، «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شده است، این ائتلاف در پاسخ به حملات موشکی نیروهای انصارالله، سکوهای پرتاب موشک آنها را در صعدا هدف قرار داد.

 

ترکی المالکی همچنین ادعا کرده است حملات هوایی بامداد روز پنجشنبه جنگنده‌های ائتلاف عربی که در استان صعده انجام گرفت، از نظر نظامی یک اقدام قانونی است، چون این عملیات هوایی عاملان پرتاب موشک بالیستیک به شهر «جیزان» را مورد هدف قرار داد.
ایلنا

عفو بین‌الملل؛ ایتالیا و دیگر کشورهای اروپا مسئول مرگ پناهجویان هستند

سازمان عفو بین‌الملل با اعلام این که در ماه‌های ژوئن و ژوئیه سال میلادی جاری، ۷۲۱ پناهجو در مسیر آفریقا به ایتالیا غرق شده‌اند، ایتالیا و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را مسئول مرگ پناهجویان می‌داند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, حقوق بشر, خبر, لیبی

عفو بین‌الملل از ائتلاف آمریکا خواستار تحقیق درباره مرگ غیرنظامیان سوری شد

عفو بین‌الملل به ائتلاف آمریکایی ضد داعش تاکید کرده تا درباره حملات هوایی که به کشته شدن غیرنظامیان سوری منجر شده، تحقیقات انجام دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا