سازمان محیط‌زیست حتی یک دستگاه “آنالیز بو” هم ندارد

سازمان حفاظت محیط زیست بیشتر شبیه یک سازمان تشریفاتی است که بعضاً کوچک‌ترین وظایف خود را به عنوان نهاد بالادستی در قبال موضوعات محیط زیستی فراموش کرده است.

 

به گزارش تسنیم، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به موضوع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه گفت: متأسفانه در موضوع منبع انتشار بوی نامطبوع تهران، صرفاً براساس ادله احتمالات و تخمین‌ها اظهار نظر می‌شود، چرا که سازمان حفاظت محیط زیست یک دستگاه آنالیز بو ندارد.

 

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در رسیدگی به موضوعات و مشکلات زیست محیطی کشور، اضافه کرد: سازمان حفاظت محیط زیست بیشتر شبیه یک سازمان تشریفاتی است که بعضاً کوچک‌ترین وظایف خود را به عنوان نهاد بالادستی در قبال موضوعات محیط زیستی فراموش کرده است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هوای پاک به عنوان یک مطالبه مردمی مطرح است و معتقدم قانون هوای پاک، قانون آلودگی خاک و قانون حفاظت از تالاب‌ها، سه اقدام مهم و تأثیرگذار مجلس دهم بوده است، گفت: متأسفانه قانون هوای پاک، ابزارهای لازم و ضمانت اجرایی ندارد و از این رو، از شهرداری تهران می‌خواهم به منظور بررسی چالش‌های موجود در قانون هوای پاک، مجلس را همراهی کرده و پیشنهادات خود را به مجلس ارائه کند.

 

به گفته رفیعى، اظهار نظرهای مطرح شده درباره جابه‌جایی مجتمع دفع و پردازش آرادکوه به عنوان منبع انتشار بوی نامطبوع در جنوب تهران، بسیار غیر کارشناسی و بر اساس احتمالات است و می‌طلبد که بررسی‌های کارشناسی دقیق‌تری در این زمینه صورت گیرد.

 

خطر نابودی کوه شاهوار و آوارگی اهالی آن

اگر شاهوار تخریب شود جایی برای زندگی حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار شاهرودی به‌جا نمی‌ماند، خاک جنگل را کیلویی پنج هزار تومان در میدان ونک تهران به فروش رساندند، منابع طبیعی قابل وقف نیست.

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, ایران, خبر, فعال محیط زیست, محیط زیست