علاقه‌مندی ۲۰ کشور جهان به واکسن روسیه علیه کرونا

یک مقام مسئول روس با اشاره به اینکه واکسن ضد ویروس کرونای تولید شده در روسیه تاکنون مصونیت صددرصد برای داوطلبان تزریق آن بوجود آورده، از علاقه حداقل ۲۰ کشور جهان به این واکسن خبر داد.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, دانش, روسیه, شرق اروپا

چین: تحریم‌های آمریکا در تضاد با اصول روابط بین‌الملل است / تحریم ۱۱ شرکت چینی

وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا روز گذشته دوشنبه، ۱۱ شرکت چینی را به اتهام «مشارکت در نقض حقوق بشر» در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, تحریم, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

ساخت آزمایشگاه‌های بیولوژیک پنتاگون در گرجستان و دیگر نقاط جهان

وزارت دفاع روسیه جمعه شب فاش کرد که پنتاگون آزمایشگاه‌های سلاح بیولوژیک را در کشور گرجستان و در مرزهای روسیه احداث کرده که این امر تهدیدی برای مسکو و پکن است.

 

به گزارش ایرنا؛ در گزارش شبکه تلویزیونی “روسیا الیوم” آمده است: روسیه این اقدام آمریکا را نقض تمام کنوانسیون‌های بین‌المللی دانسته است.

 

پس از تحلیل داده‌هایی که توسط وزیر اطلاعات پیشین گرجستان در اختیار روسیه قرار گرفت، نگرانی مسکو نسبت به اقدامات واشنگتن در گرجستان که مخالف با تمام قوانین و کنوانسیون‌های جهانی است، تأیید شد.

 

در این بیانیه تأکید شده است که آمریکا در تلاش است که برخی از بندهای پیمان منع استفاده از سلاح‌های میکروبی و شیمیایی را دور بزند و توان بیولوژیکی و شیمیایی خود را در پوشش پژوهش‌های مسالمت‌آمیز تقویت کند.

 

در نشست مطبوعاتی که در مقر وزارت دفاع روسیه در مسکو و با حضور وابستگان نظامی روس برگزار شد، تحرکات آمریکا در زمینه بیولوژیکی و شیمیایی در گرجستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

پس از بررسی و تحلیل پرونده‌های مربوط به ساخت سلاح بیولوژیک توسط یک تیم مخصوص در وزارت دفاع روسیه، مشخص شد که این آزمایشگاه‌ها برای تهیه انواع ویروس‌ها برای کشتن انسان‌ها و شیوع انواع بیماری فعالیت دارند.

 

برپایه این داده‌ها، طاعون آفریقایی که در ۱۰ سال گذشته در مناطق مرزی روسیه و چین با گرجستان شیوع داشته، از آزمایشگاه‌های آمریکایی نشأت گرفته است.

 

براساس گزارش وزارت بهداشت روسیه، تلاش های بیولوژیک آمریکا حدود ۵۵ میلیارد دلار به صورت مستقیم و غیرمستقیم به بخش‌های مختلف روسیه خسارت زده است.

 

این گزارش می‌افزاید: آمریکا چندین نمونه‌گیری از شهروندان روس را در ۳۰ آزمایشگاه جمع آوری کرد تا از آنها برای ساخت سلاح بیولوژیک در نزدیک مرزهای روسیه استفاده کند.

 

برپایه این گزارش، اسناد و مدارک مرکز “لوگار” آمریکا در گرجستان ثابت می‌کند که این مرکز مجهز به پهپادهای ناقل حشرات حامل میکروب بوده است.

 

روسیه درپایان اعلام کرد که ساخت آزمایشگاه‌ برای تولید سلاح بیولوژیک توسط آمریکا در مرزهای روسیه، نه تنها جان شهروندان روس را به خطر می‌اندازد، بلکه تهدیدی برای تمام کشورهای همسایه روسیه است.

 

پیش از این نیز “نیکلای پاتروشف” دبیر شورای امنیت روسیه اعلام کرده بود که پنتاگون در حال ساخت و احداث آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در سراسر جهان است.

 

وی گفته بود: این آزمایشگاه‌ها برای ساخت سلاح‌های بیولوژیکی راه‌اندازی شده و اتفاقی است که به شدت نگران کننده است.

منابع اطلاعاتی آمریکا: مدرکی برای اثبات کمک روسیه به ترامپ وجود ندارد

منابع اطلاعاتی آمریکا به شبکه فاکس نیوز گفته‌اند مدرکی که نشان دهد روسیه تلاش ویژه‌ای را برای کمک به پیروزی دوباره دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انجام داده است، وجود ندارد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

ریابکوف: آمریکا به سمت بازی خطرناکی جهت گیری کرده است

معاون وزیر خارجه و سناتورهای روس اقدام آمریکا در شبیه سازی حمله با سلاح‌های هسته‌ای به روسیه را محکوم کرده و اجرای این مانور را نشانه کار به روی چنین سناریویی و تحمیل ضرورت مسلح شدن برای مقابله با تهدیدات از جانب روسیه نامیدند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, روسیه, شرق اروپا

مسکو: تحریم‌های آمریکا تأثیری بر همکاری ما با ایران، ونزوئلا و سوریه نخواهد داشت

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، سوریه و ایران تأثیری بر همکاری‌های مسکو با این کشورها نخواهد داشت.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, ونزوئلا

تداوم گروکشی آمریکا از اوکراین؛‌ این بار به بهانه مراوده با چین

تاخیر دولت دونالد ترامپ در تحویل سلاح و مهمات به اوکراین به موجب قراردادی به ارزش ۳۰ میلیون دلار، به تردیدها درباره علت این تاخیر به بهانه تلاش چین برای خرید شرکت هوافضای اوکراین منجر شده است.

ادامه »

اکراین, امریکا, امریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق اروپا