زلزله ۵.۴ ریشتری دقایقی پیش قلعه قاضی از توابع شهرستان بندرعباس را لرزاند

به گزارش خبرنگار مهر، زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۴ ریشتری ساعت ۱۷ و ۱۹ دقیقه شهر قلعه قاضی از توابع شهرستان بندرعباس را لرزاند. این زمین لرزه در بندرعباس هم احساس شد.

 

این زمین لرزه در عمق ۲۰ کیلومتری زمین رخ داد. هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی مخابره نشده است.

 

پیش از این هم ساعت ۱۵:۲۱:۵۱ امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳.۹ در مقیاس ریشتر تخت از توابع شهرستان بندرعباس را لرزانده بود.

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: گروه ارزیاب جهت جمع آوری اطلاعات اولیه به محل وقوع زلزله اعزام شده اند که تاکنون هیچ گونه خسارت مالی و جانی گزارش نشده است.

 

علیرضا صفا در گفتگوی تلفنی با مهر گفت: در حال جمع‌بندی از خسارت‌های احتمالی این زلزله در بخش تخت و قلعه قاضی هستیم.

 

وی افزود: برای بررسی از میزان خسارت‌های احتمالی یک گروه ارزیاب از استان به محل اعزام شده‌اند تا اطلاعات دقیقی از میزان خسارت احتمالی به دست آورند.

 

این مسؤول اضافه کرد: در جلسه شورای هماهنگی که امشب در استان برگزار خواهد شد، موارد گزارش شده بررسی و تمهیدات لازم اتخاذ خواهد شد.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری و پس لرزه های متعدد در بخش قلعه قاضی شهرستان بندرعباس گفت: به محض وقوع زمین لرزه دو تیم از پایگاه چاه شیرین و دو تیم از مرکز استان مجهز به آمبولانس و تجهیزات امدادی به روستاهای چاه اسماعیل، چاه شیرین، حسن لنگی، چاه فعله ، گوربند، تیرور، کولغان، توج، دلبودنی، نوبست، زمین سنگ، تخت، شمیل، دهنو و قلعه قاضی اعزام شد.

 

مختار سلحشور اظهار کرد: بر اثر زلزله دو سازه خشت و گلی در روستای توج از توابع کولغان دچار آسیب شد و این حادثه سه مجروح به دنبال داشت همچنین دیوار یک مسجد در روستای حسن لنگی نیز تخریب شد.

 

سلحشور با بیان اینکه زمین لرزه هیچ خسارت جانی به دنبال نداشته است، خاطر نشان کرد:۱۵امدادگر و نجاتگر در قالب ۴تیم به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

سهم اقتصاد ایران از مشاغل سبز تقریبا هیچ است/ تنها ۱۸ ماه برای نجات کره زمین فرصت هست

در سال‌های اخیر بیشتر تعبیر «مشاغل سبز» را می‌شنویم، اما در عمل شغل‌های سبز در ایران درصد ناچیزی از مشاغل را به خود اختصاص می‌دهند. این در حالی است که سبز کردن مشاغل یک ضرورت و رویکردی توسعه‌ای است.

ادامه »

ایران, خبر, محیط زیست

هشدار سازمان زمین شناسی؛ احتمال وقوع سونامی در دریای خزر/ شهرهای ساحلی شمال در معرض خطرند

رئیس سازمان زمین شناسی، گفت: فعالیت گسل‌های شناخته شده در شمال کشور می‌تواند به وقوع سونامی یا امواجی منجر شود که خسارات سنگینی را به شهرهای ما در کنار دریا وارد کند.  

ادامه »

ایران, خبر, محیط زیست