رییس جمهوری چین: اقتصاد کشور باید به سرعت مدار عادی بازگردد

«شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین در نشستی با حضور مقام های ارشد این کشور در پکن گفت که اقتصاد کشور باید بسرعت به مدار عادی بازگردد.

 

روزنامه گلوبال تایمز چین روز پنجشنبه از قول وی نوشت توسعه اقتصادی و اجتماعی به دلیل شیوع کرونا با اختلالاتی روبرو شد، اما این دوره باید بسرعت خاتمه یابد.

 

او گفت تحت تلاش های سراسری در چین ویروس کرونا مهار شده و شرایط به مراتب بهتر گذشته است و باید برای بازگشت نیروهای کاری و از سرگیری تولید تسریع کرد.

 

در این نشست همچنین اعلام شد باید مردم را تشویق کرد بیشتر مصرف کنند تا اقتصاد دوباره جان بگیرد و همزمان باید تولید با سرعت بیشتری از سرگرفته شود.

 

در بیانیه پایانی این نشست آمده است تشویق به مصرف خدمات و کالاها باید جدی تلقی شود و همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی کشور چین باید با احساس مسئولیت قویتری کار خود را شروع کنند.

 

رییس جمهوری خلق چین از مهار ویروس کرونا در کشور یاد کرد و گفت که حالا وقت آن است که چین به عنوان یک کشور مسئول همکاری‌های بین‌المللی خود را نیز برای مبارزه با این ویروس افزایش دهد.

 

تثبیت تجارت و سرمایه گذاری خارجی، تعمیق همکاری‌های بین‌المللی در مبارزه با کرونا، حمایت از تولید و چرخه های تولیدی و تجاری در چین، تضمین اجرای قانون سرمایه گذاری خارجی و کمک به حل مشکلات شرکت های خارجی در چین از مضامین دیگر این نشست بود.

 

همچنین تاکید شد کار مهار کرونا در استان هوبی کانون شیوع بیماری باید با مقتدرانه پیگری شود و نباید اجازه دارد دوباره ویروس به نقاط کلیدی کشور از جمله پکن پایتخت سرایت کند هماهنگی بین نقاط کلیدی در این زمینه ضروری است.

 

در این نشست بر تحقیق و توسعه واکسن و دارو برای درمان کرونا، کمک به پزشکان و تامین تجهیزات پزشکی و سرمایه گذاری بیشتر در این زمینه تاکید شد.

روند شیوع ویروس کرونا در چین چگونه کاهشی شد؟

چین درحالی از کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا خبر می دهد که برخی کشورها در آغاز راه مقابله با این ویروس به سر می برند. شاید برخی اقدامات چین در کنترل این ویروس بتواند برای کشورهای دیگر الگویی مفید باشد.

ادامه »

ایتالیا, ایران, جهان, چین, ژاپن, شرق آسیا, کانادا, کره جنوبی, گزارش