رویترز: ۸۵ گروه صنعتی آمریکایی علیه ترامپ به پا خاستند

خبرگزاری رویترز گزارش داد: 85 گروه صنعتی آمریکایی پس از ماه ها تلاش پشت پرده برای منصرف کردن ترامپ از اعمال تعرفه های گمرکی علیه شرکای تجاری آمریکا، اکنون علیه وی به پاخاسته و به طور علنی ائتلافی را علیه وی به راه انداخته اند.

 

رویترز از مبدا واشنگتن با انتشار این خبر نوشت: این ائتلاف تحت عنوان ‘ آمریکایی ها برای تجارت آزاد’ پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره به کار گیری تعرفه های گمرکی بر روی میلیاردها دلار از کالاهای کشورهای شریک و هم پیمان آمریکا شدت بخشید و آنها نیز تصمیم به اقدام متقابل و اعمال تعرفه بر صادارت آمریکا گرفتند، به راه افتاده است.

 

بنابراین گزارش ‘دن گارفیلد’ (Dean Garfield) مدیر اجرایی ‘شورای صنایع فن آوری اطلاعات’ که در برگیرنده شرکت هایی همچون ‘مایکروسافت’، ‘اپل’ می شود در این باره گفت: در هشت ماه گذشته تلاش های فراوانی برای متقاعد کردن شخص رئیس جمهوری و دولت وی به جهت اینکه اعمال تعرفه های گمرکی کار ساز نیستند، صورت گرفت.

 

در همین حال ‘نیکلاس واسیلاروس’ (Nicole Vasilaros) یکی از مقامات ارشد ‘انجمن ملی سازندگان (ادوات) دریایی’ آمریکا نیز در این باره گفت: بسیاری از گروه های متنفع بر این نظر هستند که بیش از این نمی توان این مسیر را ادامه داد و پیش رفت و تاثیر اعمال تعرفه ها در نهایت به آنجا رسیده که همگان بگویند ‘دیگر کافی است’.

 

رویترز در ادامه نوشت: ترامپ به اعمال تحریم ها و پایان بخشیدن به مشارکت در پیمان تجاری اقیانونس آرام (TPP) تهدید کرده که تاثیر بسیاری بر تجارت چند جانبه این کشور دارد. وی همینطور جنگ تجاری با چین به راه انداخته است.

 

رویترز نوشت: ترامپ بر 50 میلیارد دلار کالای چینی 25 درصد تعرفه گمرکی اعمال کرده و همچنین بر (اعمال تعرفه ) 267 میلیارد دلار دیگر صادرات چین به آمریکا تهدید کرده است. پکن نیز تهدید به اقدام تلافی جویانه کرده که می تواند اقدام علیه شرکت های آمریکایی باشد که در چین مشغول به کار هستند.

 

رویترز در این گزارش به شرکت هایی چون ‘آی.بی.ام’، ‘فیس بوک’ که در ائتلاف علیه ترامپ قرار دارند، اشاره کرد.

ایرنا

مشارکت چین و روسیه از پختن بلینی تا رزمایش نظامی

روابط روسیه و چین هر روز بیشتر از قبل نزدیک می‌شود و عمق روابط راهبردی مسکو و پکن و مشارکت استراتژیک آنها را می توان در نشست اخیر سران دو کشور در خاور دور روسیه و تلاش مشترک سران آنان برای پختن بلینی غذای معروف روس ها تا شرکت چینی ها در بزرگترین رزمایش تاریخ

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, روسیه, سیاسی

آن روی سکه تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران؛ آمریکا به دنبال مشتری

آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند آن‌ها به خاطر رفتار ایران، بر آن تحریم‌های نفتی اعمال می‌کنند، اما آمار صادرات نفت آمریکا به مشتریان نفت ایران نشان می‌دهند که آمریکا از تحریم نفت ایران سود اقتصادی می‌برد. به گزارش فرارو، آمریکایی‌ها، مصمم هستند صادرات نفت ایران را قطع کنند. آن‌ها ادعا می‌کنند دلیل این کار “رفتار شرارت‌بار” ایران

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی