زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

رویترز: فرماندهان گروه‌های مسلح سوریه برای گرفتن کمک از سیا به‌واشنگتن رفتند

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش داد: فرماندهان گروه‌های مسلح سوریه برای گرفتن کمک از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به واشنگتن سفر کرده اند.

 

فرماندهان گروههای مسلح پس از ورود به واشنگتن با چندین مقام آمریکایی مذاکره کردند و در این گفت و گوها همچنین خواستار کمک واشنگتن برای مبارزه با نفوذ ایران در سوریه شدند.

 

مصطفی سجاری، یکی از فرماندهان گروههای مسلح سوریه به خبرگزاری رویترز گفت: فرماندهان گروههای مسلح سوریه در دیدار با مقام های آمریکایی در واشنگتن یاد آور شدند که تصمیم ترامپ برای توقف ارسال سلاح و آموزشهای نظامی سازمان جاسوسی سیا به گروههای مسلح در سوریه، برای این گروهها زیان بار بوده است.

 

مقام های آمریکایی در پاسخ به فرماندهان گروههای مسلح سوریه گفتند: ترامپ اولویت خود را به شکست دادن داعش قرار داده بود و اینکه آمریکا تا کنون از کمکهای خود به گروههای مسلح سوریه از جمله ‘ارتش سوریه آزاد’ نتیجه مثبتی نگرفته است.

 

سجاری در مصاحبه تلفنی خود با رویترز از واشنگتن گفت: ما درخواست دریافت سلاح و مهمات از واشنگتن داریم و نباید آمریکا ‘ارتش سوریه آزاد’ را تنها بگذارد.

 

این سرکرده گروه مسلح سوریه به رویترز گفت: اعضای این گروه مسلح سوری با اعضای کنگره آمریکا و مقام های کاخ سفید گفت و گو کرده اند و می خواهند با مقام های وزارت دفاع آمریکا و وزارت امورخارجه آمریکا نیز دیدار و گفت و گو کنند.

 

سجاری گفت: ارتش آزاد سوریه از سال 2013 محموله های اسلحه و مهمات ارسالی سازمان سیا و آموزشهای جنگی برای ‘آرتش ازاد سوریه’ را از طریق اردن و ترکیه دریافت می کرد تا علیه بشار اسد به جنگ بپردازد.

ایرنا

آمریکا به‌دنبال راه‌اندازی درگیری نظامی تازه‌ در سوریه است

آمریکا با تحریک کردهای سوری و ترکیه، آنها را به سمت درگیری نظامی علیه یکدیگر سوق داده و در مجموع تلاش می‌کند تا اوضاع در سوریه دوباره وخیم شود.   “صالح مسلم” رهبر حزب کردهای سوریه «اتحاد دموکراتیک» در مصاحبه با روزنامه «ایزوستیا» روسیه اعلام کرد که اگر آنکارا قصد خود برای حمله به منطقه

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, روسیه, سوریه

خیز ائتلاف آمریکا برای ماندن در منطقه به بهانه ایجاد ثبات بعد از داعش

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ائتلاف تحت رهبری آمریکا که می‌گوید شدیدا به دنبال عدم تکرار وقایع سال 2011 یعنی عملیات‌های داعش بعد از تکمیل خروج نظامیان آمریکایی از عراق است، تمرکز خود را بر این گذاشته که چه کاری به منظور جلوگیری از ظهور مجدد شبه‌نظامیان انجام دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, عراق

مخالفان سوری: بدون حمایت آمریکا به‌راحتی از ارتش سوریه شکست می‌خوریم

به نقل از النشره، «نصر الحریری» رئیس هیئت معارض سوری عنوان داشت: مذاکرات میان هیئت مخالفان که در حال حاضر در آمریکا بسر می برند با اعضای کنگره این کشور و مک مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا در خصوص درخواست مخالفان مبنی بر از سر گیری برنامه آمریکا برای نظارت بر روند حمایت از گروه

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه