روسیه: یک میلیون و ۴۰۰ هزار سوری آواره به خانه‌هایشان بازگشتند

مسکو اعلام کرد که با افزایش سیطره دولت سوریه بر مناطق بیشتری از این کشور، حدود یک میلیون و چهارصد هزار آواره سوریه به منازل خود بازگشته اند.

 

به گزارش اسپوتنیک،‌ وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تا کنون حدود یک میلیون و چهارصد و هفتاد و دو هزار نفر از آوارگان سوری به شهرها و منازل خود بازگشته اند.

 

“میخائیل میزنتسیف” رئیس مرکز ملی دفاع از روسیه گفت: به لطف اقداماتی که انجام شده بیش از یک ملیون و 472 هزار آواره سوری توانستند به منازل خود بازگردند که یک میلیون و 230 هزار و 342 نفر آنها آواره بوده و 242 هزار و 295 نفر نیز پناهندگان سوری بودند که از کشورهای خارجی به کشور خود بازگشتند.

 

دولت سوریه طی ماه های اخیر با همکاری روسیه روند بازگشت آوارگان سوری به منازل و سرزمین هایشان را تسریع بخشیده است.

 

بر اساس آمارها از زمان آغاز ناآرامی ها در سوریه در سال 2011، بین 6 الی 7 میلیون سوری به ترکیه، اردن و لبنان فرار کردند.

تسنیم

عطوان؛ پوتین تصمیم خود را درباره ادلب گرفته است/ گزینه‌های پیش روی ترکیه

عبدالباری عطوان در مطلبی درباره تحولات ادلب آورده است: هنگامی که فرماندهی نظامی روسیه در پایگاه حمیمیم در نزدیکی لاذقیه بر روی پایگاهش در شبکه اجتماعی بیانیه ای رسمی صادر می کند که در آن تاکید می‌کند که روسیه از عملیات نظامی ارتش سوریه ضد نیروهای نامشروع از جمله نیروهای ترکیه حمایت می‌کند، نشان دهنده

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

ترکیه از سوریه قبل از آغاز عملیات ادلب مهلت خواست/آماده‌شدن غرب برای نمایش شیمیایی علیه سوریه

منابع آگاه سوری به خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه اعلام کردند ترکیه، از طریق روسیه، از رهبری سوریه خواسته است تا به آنکارا مهلت اضافی چند روزه‌ای را قبل از شروع عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی استان ادلب بدهد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

روسیه، آمریکا و متحدان غربی این کشور را از ماجراجویی نظامی علیه سوریه برحذر داشت

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه در بیانیه‌ای که در پایگاه اینترنتی وزارت خارجه این کشور منتشر شد، یادآوری کرد: روز ششم ماه سپتامبر به پیشنهاد آمریکا نشست علنی شورای امنیت برگزار شد که به بررسی پرونده شیمیایی سوریه اختصاص داشت.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه

وزیر خارجه آلمان: مشارکت نیروهای نظامی آلمان در حمله به سوریه بعید است

«هایکو ماس» وزیر امورخارجه آلمان در واکنش به احتمال مشارکت ارتش این کشور در حمله به سوریه، حضور نیروهای آلمانی در این عملیات را بعید دانست.

ادامه »

المان, امریکا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, غرب اروپا