آزمایش ترن شناور با سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت در چین

به نقل از آسیا تایمز، چین در سراسر جهان به خاطر شبکه ریلی قابل توجه و ترن‌های فوق‌العاده سریع شناخته می‌شود. محققان اخیرا تایید کرده‌اند که یک ترن “سوپر مگلو”(Super Maglev) در حال آزمایش و آماده به کار است.

ادامه »

جهان, چین, خبر, دانش

پوتین از تسلیحات برتر روسیه درجهان پرده برداشت / بی‌فایده‌گی سامانه دفاعی امریکا درقبال روسیه

ولادیمیر پوتین با بیان اینکه روسیه تسلیحات راهبردی بی نظیر در جهان دارد، گفت: موشک های قاره پیمای روسی از سد هر گونه سامانه پدافند موشکی عبور می کند و سامانه آمریکایی نیز در برابر آن ناتوان هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, دانش, روسیه

پیشرفت شگفت‌انگیز در درمان سرطان؛ شروع آزمایش انسانی واکسن سرطان

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد پیشرفت شگفت‌انگیزی در درمان سرطان رقم زده‌اند. هفته گذشته، محققان خلاصه‌ای از یافته‌های خود را منتشر کردند که نتیجه‌گیری کرد که استفاده از “دو عامل تحریک‌کننده سیستم ایمنی” تقریبا همه موش‌های مبتلا به سرطان تومور(لنفوم) را درمان کرد. 87 مورد از 90 مورد با تزریق اول و 3 مورد دیگر با

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, دانش

روسیه یک موشک بالستیک با تکنولوژی عبور از سامانه‌های دفاع موشکی آزمایش کرد

رسانه‌های روسیه گزارش دادند این کشور همزمان با افزایش تنش‌ها در دریای شمال، اقدام به آزمایش یک تکنولوژی جدید برای موشک‌های بالستیک قاره‌پیما کرده که به آنها اجازه عبور از سیستم‌های دفاع موشکی را می‌دهد.

 

به نقل از روزنامه اکسپرس، خبرگزاری تاس روسیه گزارش داد، نیروی موشکی راهبردی روسیه اقدام به شلیک یک موشک مدل توپول از منطقه کاپوستین یار در حوزه آستراخان کرده است.

 

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: در این آزمایشات محققان اطلاعاتی تجربی کسب کردند که در راستای توسعه ابزارهای موثر برای غلبه بر سامانه‌های دفاع موشکی و تجهیز موشک‌های بالستیک روسیه به آنها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

این نخستین آزمایش یک نسخه بهینه‌سازی شده موشک توپول از سوی روسیه در سال 2017 نیست. وزارت دفاع روسیه در ماه سپتامبر نیز اعلام کرد که یک موشک از نوع RS-12M با یک کلاهک جنگی پیشرفته شلیک کرده است.

ایسنا

بورسیه جدید دانشگاه استنفورد به نام و یاد “مریم میرزاخانی”

دانشکده ریاضیات دانشگاه استنفورد برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، یک بورسیه 800 هزار دلاری به یاد استاد سابق این دانشگاه، پروفسور “مریم میرزاخانی” در نظر گرفته است.   بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، دانشگاه استنفورد با اعلام این خبر، بانیان این بورس را روزبه یاسینی فرد و انوشه انصاری معرفی کرده است.   مریم

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, دانش, زنان

رویکردِ مارکسیستی به علم، به ما چه می‌گوید؟

علم و واژهٔ “علمی” می‌توانند دست‌کم دربرگیرندهٔ سه موردِ ناهم‌سان باشند که عبارت‌اند از:   * یک- “مضمونِ شناخت” در رشته‌های دانشی ناهم‌سان (همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی) دربارهٔ جهان هستی.   * دو- فرایندهایی که سبب‌ساز رسیدن به این شناخت هستند (شیوه‌های علمی و طرح موضوع‌هایی گسترده در فلسفهٔ علم) و پیوند علم با جامعه،

ادامه »

آموزشی, دانش, دیدگاه

احتمال بروز عوارض تتو تا ۱۵ سال بعد!

به نقل از تلگراف،یک زن ۳۰ ساله استرالیایی پس از احساس درد و ایجاد توده در زیر بغل خود و ترس از ابتلا به سرطان به بیمارستان مراجعه کرد.   پزشکان در بیمارستان سلطنتی پرینس آلفرد در سیدنی طی یک عمل جراحی این بافت را برداشتند.   کارشناسان پس از سئوال از بیمار درباره انجام

ادامه »

استرالیا, انگلستان, جهان, خبر, دانش

روسیه ماهواره جهت یاب رقیب جی پی اس آمریکا به‌فضا فرستاد

روسیه ماهواره نسل جدید جهت یاب موسوم به «گلوناس» را که رقیب جی پی اس آمریکا شناخته می شود، به فضا پرتاب کرد.   وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد که ماهواره نسل جدید «گلوناس-ام» با یک فروند موشک سایوز از پایگاه فضایی «پلستسک» در شمال غرب این کشور به فضا پرتاب شد.  

ادامه »

جهان, خبر, دانش, روسیه