به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

روسیه و عراق همکاری ضد‌تروریستی را گسترش می‌دهند

در نهمین کنفرانس امنیتی مقامات عالی پنج قاره جهان که از دیروز چهارشنبه، در شهر سوچی روسیه و در سطح رؤسای سازمان های اطلاعاتی، دبیران شورای امنیتی ملی، وزیران و دستیاران رئیس جمهوری در حال برگزاری است، نمایندگانی از 110 کشو حضور دارند.

 

به نقل از روابط عمومی شورای امنیت روسیه، نیکلای پاتروشف و فالح فیاض مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری عراق در خصوص همکاری های سازمان های امنیتی، نظامی و سرویس های اطلاعاتی دو کشور گفت وگو کردند.

 

در این دیدار بر گسترش همکاری های روسیه و عراق در عرصه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و تبادل اطلاعات تجسسی برای استفاده در مبارزه با تروریست ها تاکید شد.

 

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری عراق پس از دیدار با دبیر شورای امنیت روسیه، به خبرنگاران گفت: عراق همکاری با روسیه در عرصه مبارزه با تروریسم و ساز و کارها برای حفظ امنیت در منطقه خاورمیانه را عالی ارزیابی می کند.

 

وی یادآورشد: همکاری های عراق و روسیه در عرصه مبارزه با تروریسم ثمربخش و گسترده است.

 

مقام عراقی به فعالیت مرکز چهارجانبه اطلاع رسانی بغداد با شرکت ایران، عراق، روسیه و سوریه اشاره کرد و ادامه داد: این مرکز تبادل مستقیم اطلاعات میان شرکت کنندگان آن را تامین می کند.

 

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری عراق توضیح داد: از طرف روسی بطور منظم آخرین اطلاعات تجسسی و نیز اطلاعات درخصوص اقدام های هواپیماهای روسی در سوریه را دریافت می کنیم.

 

فالح فیاض تصریح کرد: همکاری ها میان عراق و روسیه در عرصه های مختلف از امنیتی گرفته تا تجسسی گسترش خواهد یافت.

 

در نهمین کنفرانس امنیتی مقامات عالی پنج قاره جهان که از دیروز چهارشنبه، به مدت دو روز در شهر سوچی روسیه و در سطح رؤسای سازمان های اطلاعاتی، دبیران شورای امنیتی ملی، وزیران و دستیاران رئیس جمهوری در حال برگزاری است، نمایندگانی از 110 کشو حضور دارند.

 

در روز اول کنفرانس، گفت وگو پیرامون دو موضوع با عنوان «بحران‌های بین‌المللی از برخورد تا گفت‌وگو» و «تکامل تاکتیک‌ها و راهبردهای سازمان‌های بین‌المللی تروریستی» در دستور کار قرار گرفت و در روز دوم نیز دو موضوع شامل «امنیت اطلاعات بین‌المللی، پاسخ‌های جهانی به چالش‌های جهانی» و «تولید و گسترش مواد مخدر، تهدید صلح و ثبات بین‌المللی» از سوی شرکت کنندگان بررسی می شود.

ایرنا

روسیه چگونه اردوغان را در کودتای نافرجام ۱۵ جولای نجات داد؟

«ولکان اوزدمیر» نویسنده معروف ترکیه‌ای در کتاب جدید خود از ادعاهای قابل تأمل و بحث‌برانگیزی در مورد نقش روسیه در نجات اردوغان از مهلکه کودتای ۱۵ جولای ۲۰۱۶ رونمایی کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

ژنرال روس عواقب مناقشه نظامی بین روسیه و آمریکا را فاجعه‌آمیز نامید

به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، سرهنگ ذخیره “یوگنی بوژینسکی” رئیس سابق اداره توافقات بین المللی وزارت دفاع روسیه در مصاحبه با مجله آمریکایی «نشنال اینترست» دیدگاه خود در مورد مناقشه نظامی احتمالی بین روسیه و آمریکا را تشریح نمود.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه