به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

روسیه و عراق همکاری ضد‌تروریستی را گسترش می‌دهند

در نهمین کنفرانس امنیتی مقامات عالی پنج قاره جهان که از دیروز چهارشنبه، در شهر سوچی روسیه و در سطح رؤسای سازمان های اطلاعاتی، دبیران شورای امنیتی ملی، وزیران و دستیاران رئیس جمهوری در حال برگزاری است، نمایندگانی از 110 کشو حضور دارند.

ادامه »

ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, عراق

روسیه: ناتو برای جنگ هسته ای آماده می‌شود

روزنامه نزاویسیمایا گازتا چاپ مسکو، ارتشبد سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه گفت: هیاهویی که در رسانه های غربی در باره رزمایش «زاپاد-2017» به وجود آمده، برای توجیه افزایش فعالیت ناتو در مجاورت مرزهای روسیه و بلاروس از جمله در مسائل مربوط به کاربرد سلاح هسته ای است.

 

رزمایش «زاپاد-2017» مشترک بین روسیه و بلاروس، در اواخر شهریور ماه گذشته در مناطقی از بلاروس، شهر بندری سن پترزبورگ، استان لنینگراد و نیز مناطق مرزی پسکوف روسیه برگزار شد.

 

12 هزار و 700 نظامی شامل هفت هزار و 200 نیروی بلاروسی و پنج هزار و 500 روس همراه نزدیک 70 جنگنده و بالگرد، 250 تانک، 200 توپ، راکت انداز، خمپاره انداز و نزدیک 10 ناو و کشتی پشتیبانی در کنار آماده باش سامانه های دفاعی اس 300 و اس 400 در این رزمایش شرکت کردند.

 

نزاویسیمایا گازتا ادامه داد: شایگو در جمع مقامهای نظامی روسیه و بلاروس با اشاره به فعالیت ها و تحرکات ناتو افزود ‘این گونه اقدامات، ثبات راهبردی را بر هم می زند و مجبور می کند تدابیر دفاعی اتخاذ شود’.

 

وزیر دفاع روسیه گفت: پیمان ناتو در مناطق شرقی (کشورهای واقع در غرب روسیه) بر اقدامات نظامی و تدارکات رزمی افزوده و ازجمله مسائل مربوط به کاربرد سلاح هسته ای را تمرین می کند.

 

وی ادامه داد: ناتو حضور نظامی در مجاورت مرزهای ما را گسترش می دهد و نیروهای اضافی و تسلیحات تهاجمی در این مناطق مستقر می کند. دائما رزمایش های نظامی برگزار می کند.

 

وزیر دفاع روسیه همچنین به احداث زیرساخت های نظامی جدید ازجمله فرودگاه های نظامی و پادگان ها و نیز بنادر در مناطق مجاور روسیه توسط کشورهای ناتو اشاره کرد و افزود: این مسائل ثبات راهبردی را در منطقه برهم می زند.

 

روابط روسیه و ناتو از سال 2014 به دنبال مناقشه در اوکراین تیره شده است و دو طرف با برگزاری رزمایش های نظامی در برابر یکدیگر قدرت نمایی می کنند.

ایرنا

افزایش حدود ۵۰۰ درصدی فروش تسلیحات از سوی انگلیس به‌عربستان از آغاز جنگ یمن

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بیش از ۶ /۴ میلیارد پوند تسلیحات در دو سال اول بمباران یمن با اعطای مجوزهای بیشتر صادرات به عربستان سعودی از سوی دولت لندن فروخته شده است.   این فروش در حالی انجام گرفته است که شواهد مبنی بر وجود جرایم جنگی در کشتار های رخ داده در بیمارستانها، مدارس

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی, یمن

ابراز نگرانی وزیر دفاع روسیه از اقدامات ناتو در شرق اروپا

به گزارش خبرگزاری «تاس»، “سرگئی شایگو” وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که وضعیت نظامی و سیاسی در مرزهای غربی روسی همچنان وخیم و حساس بوده و احتمال وخامت بیشتر اوضاع نیز وجود دارد.   شایگو روز جمعه در نشستی با مقامات بلندپایه وزارت دفاع روسیه گفت: «قبل از هر چیز باید یادآور شوم که اوضاع

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, ناتو

‘شی جین‌پینگ’: عزم پکن در تعمیق روابط با مسکو در هر شرایطی تغییر نمی‌کند

رئیس جمهوری چین تاکید کرد: روسیه شریک راهبردی همه جانبه چین است و اوضاع بین‌المللی به هر شکلی که تغییر کند، عزم پکن در تعمیق روابط با مسکو تغییر نخواهد کرد.   رسانه های چین امروز جمعه گزارش کردند ‘شی جین پینگ’ رئیس جمهوری چین، شب گذشته با ‘ولادیمیر پوتین’ رئیس جمهوری روسیه به صورت

ادامه »

جهان, چین, خبر, روسیه

تغییرات استراتژیک در منطقه، عربستان را به فکر خرید سلاح از روسیه انداخت

در حالی که عربستان سعودی می‌تواند تمامی تجهیزات نظامی مورد نیاز خود را از ایالات متحده تامین کند اما اقدام اخیر این کشور برای خرید سلاح از روسیه سوال‌هایی را ایجاد می‌کند.   روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نوشت، در چارچوب سفر اخیر پادشاه عربستان به روسیه توافق‌هایی اقتصادی و امنیتی به ارزش ده‌ها میلیارد دلار

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, عربستان سعودی