تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه »

جهان, خبر, شرق اروپا, کارگری, مجارستان

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

پوتین: آزمایش “موشک مافوق صوتِ غیرقابل رهگیری” با موفقیت انجام شد

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از آزمایش نهایی موفقیت‌آمیز یک “موشک جدید مافوق صوت” خبر داد و آن را دستاوردی بزرگ برای کشور و ملت روسیه قملداد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, مسابقه تسلیحاتی

روسیه: ناتو برای جنگ هسته ای آماده می‌شود

روزنامه نزاویسیمایا گازتا چاپ مسکو، ارتشبد سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه گفت: هیاهویی که در رسانه های غربی در باره رزمایش «زاپاد-2017» به وجود آمده، برای توجیه افزایش فعالیت ناتو در مجاورت مرزهای روسیه و بلاروس از جمله در مسائل مربوط به کاربرد سلاح هسته ای است.

 

رزمایش «زاپاد-2017» مشترک بین روسیه و بلاروس، در اواخر شهریور ماه گذشته در مناطقی از بلاروس، شهر بندری سن پترزبورگ، استان لنینگراد و نیز مناطق مرزی پسکوف روسیه برگزار شد.

 

12 هزار و 700 نظامی شامل هفت هزار و 200 نیروی بلاروسی و پنج هزار و 500 روس همراه نزدیک 70 جنگنده و بالگرد، 250 تانک، 200 توپ، راکت انداز، خمپاره انداز و نزدیک 10 ناو و کشتی پشتیبانی در کنار آماده باش سامانه های دفاعی اس 300 و اس 400 در این رزمایش شرکت کردند.

 

نزاویسیمایا گازتا ادامه داد: شایگو در جمع مقامهای نظامی روسیه و بلاروس با اشاره به فعالیت ها و تحرکات ناتو افزود ‘این گونه اقدامات، ثبات راهبردی را بر هم می زند و مجبور می کند تدابیر دفاعی اتخاذ شود’.

 

وزیر دفاع روسیه گفت: پیمان ناتو در مناطق شرقی (کشورهای واقع در غرب روسیه) بر اقدامات نظامی و تدارکات رزمی افزوده و ازجمله مسائل مربوط به کاربرد سلاح هسته ای را تمرین می کند.

 

وی ادامه داد: ناتو حضور نظامی در مجاورت مرزهای ما را گسترش می دهد و نیروهای اضافی و تسلیحات تهاجمی در این مناطق مستقر می کند. دائما رزمایش های نظامی برگزار می کند.

 

وزیر دفاع روسیه همچنین به احداث زیرساخت های نظامی جدید ازجمله فرودگاه های نظامی و پادگان ها و نیز بنادر در مناطق مجاور روسیه توسط کشورهای ناتو اشاره کرد و افزود: این مسائل ثبات راهبردی را در منطقه برهم می زند.

 

روابط روسیه و ناتو از سال 2014 به دنبال مناقشه در اوکراین تیره شده است و دو طرف با برگزاری رزمایش های نظامی در برابر یکدیگر قدرت نمایی می کنند.

ایرنا

افزایش حدود ۵۰۰ درصدی فروش تسلیحات از سوی انگلیس به‌عربستان از آغاز جنگ یمن

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بیش از ۶ /۴ میلیارد پوند تسلیحات در دو سال اول بمباران یمن با اعطای مجوزهای بیشتر صادرات به عربستان سعودی از سوی دولت لندن فروخته شده است.   این فروش در حالی انجام گرفته است که شواهد مبنی بر وجود جرایم جنگی در کشتار های رخ داده در بیمارستانها، مدارس

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی, یمن

ابراز نگرانی وزیر دفاع روسیه از اقدامات ناتو در شرق اروپا

به گزارش خبرگزاری «تاس»، “سرگئی شایگو” وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که وضعیت نظامی و سیاسی در مرزهای غربی روسی همچنان وخیم و حساس بوده و احتمال وخامت بیشتر اوضاع نیز وجود دارد.   شایگو روز جمعه در نشستی با مقامات بلندپایه وزارت دفاع روسیه گفت: «قبل از هر چیز باید یادآور شوم که اوضاع

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, ناتو

‘شی جین‌پینگ’: عزم پکن در تعمیق روابط با مسکو در هر شرایطی تغییر نمی‌کند

رئیس جمهوری چین تاکید کرد: روسیه شریک راهبردی همه جانبه چین است و اوضاع بین‌المللی به هر شکلی که تغییر کند، عزم پکن در تعمیق روابط با مسکو تغییر نخواهد کرد.   رسانه های چین امروز جمعه گزارش کردند ‘شی جین پینگ’ رئیس جمهوری چین، شب گذشته با ‘ولادیمیر پوتین’ رئیس جمهوری روسیه به صورت

ادامه »

جهان, چین, خبر, روسیه

تغییرات استراتژیک در منطقه، عربستان را به فکر خرید سلاح از روسیه انداخت

در حالی که عربستان سعودی می‌تواند تمامی تجهیزات نظامی مورد نیاز خود را از ایالات متحده تامین کند اما اقدام اخیر این کشور برای خرید سلاح از روسیه سوال‌هایی را ایجاد می‌کند.   روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نوشت، در چارچوب سفر اخیر پادشاه عربستان به روسیه توافق‌هایی اقتصادی و امنیتی به ارزش ده‌ها میلیارد دلار

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, عربستان سعودی