روسیه: مراکز فعالیت داعش در سوریه تحت کنترل آمریکاست

به گزارش خبرگزاری تاس، ایگور کوناشنکوف روز شنبه گفت که فقط در مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه، کانون های فعالیت تروریست های داعشی باقی مانده است.

 

وی ادعای وزیر دفاع آمریکا مبنی بر اینکه دمشق با حمایت ایران و روسیه، وضعیت ملت سوریه را بحرانی کرده است، رد کرد و گفت صحبت های این مقام آمریکایی مبنی بر اینکه نیروهای دمکراتیک سوریه تنها سازمان مبارزه کننده با تروریسم در این کشور هستند، درست نیست.

 

سخنگوی وزارت دفاع روسیه به رئیس پنتاگون توصیه کرد که نقشه سوریه را با توجه به اوضاع این کشور به دقت مطالعه کند چرا که همه کانون های باقی مانده داعش در سوریه در مناطق تحت کنترل آمریکا قرار دارند.

 

کوناشنکوف تصریح کرد: در استان های سوریه که تحت کنترل دولت این کشور قرار دارد، بازسازی خرابی ها به سرعت جریان دارد و پاکسازی مناطق مسکونی از مین ها و بمب های منفجر نشده آغاز شده است.

 

وی گفت: در این مناطق مراکز، مدارس و کودکستان ها فعالیت می کنند، محموله های کمک های انسانی به این مناطق ارسال و بین مردم توزیع می شود؛ آمریکا هیچ کمکی به مردم این مناطق ارسال نمی کند.

 

سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: بر اساس گزارش سازمان ملل و سازمان های دیده بان حقوق بشر، فاجعه واقعی در التنف و رقه که تحت کنترل نیروهای آمریکایی بوده به وجود آمده است و داعش نیز در پی حمله آمریکا به عراق بوجود آمد و بخش عمده تسلیحات ارسالی واشنگتن به سوریه در اختیار تروریست های گروه جبهه النصره قرار گرفته است.

ایرنا

پیشروی ارتش سوریه در صحرای سویداء و حرکت بزرگترین کاروان مسلح ارتش سوریه به سمت جنوب

یگان‌های ارتش سوریه پس از درگیری‌های شدید با داعشی‌ها موفق شدند کنترل تعدادی از روستاها را به دست گرفته و در حومه شمالی و شرقی سویداء پیشروی کنند. یگان‌های ارتش در راستای آمادگی برای عملیات آتی که شامل استان درعا و حومه شمالی سویداء خواهد بود، به حرکت خود به سمت جنوب سوریه ادامه می‌دهند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

توافق «صدر»، «حکیم» و «علاوی» بر سر میثاق‌نامه ۱۲ بندی+متن کامل

شبکه «السومریه نیوز» عراق از توافق میان سه ائتلاف «سائرون» به رهبری «مقتدی صدر»، «الحکمه» به رهبری «عمار حکیم» و «الوطنیه» به رهبری «ایاد علاوی» خبر داده است.   پایگاه خبری السومریه نیوز در گزارشی به انتشار میثاق نامه میان این سه جریان پرداخت که با ائتلاف با یکدیگر درصدد تشکیل اکثریت در پارلمان عراق

ادامه »

جهان, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

برگزاری نشست چهارجانبه اطلاعاتی روسیه، سوریه، عراق و ایران در بغداد

به گزارش شبکه روسیا الیوم، نشست “مرکز چهارجانبه اطلاعاتی ایران، روسیه، عراق و سوریه” در مقر این مرکز در بغداد به ریاست سرلشکر سعد العلاق، رئیس اطلاعات نظامی عراق و رئیس مرکز چهارجانبه و با حضور افتخاری ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

ادامه »

ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق