روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

انتشار نخستین ویدئو از حمله موشکی اسرائیل به دمشق + فیلم

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری الجزیره، امروز 8 می صدای انفجارهای مهیب در منطقه «الکسوه» در جنوب دمشق شنیده شده است. جنگنده‌های اسرائیل به مواضعی در حومه دمشق حمله کردند. نخستين ويدئو از انفجار هاي ديشب منتشر شده است.   هدف حملات امشب اسرائیل، یکی از پایگاه‌های ارتش سوریه در الکسوة بوده

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

روسیه: ما بار دیگر اجازه اقدام نظامی امریکا علیه سوریه را نخواهیم داد

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، غسان عبید، نماینده سوریه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی در کنفرانس خبر در مقر سازمان گفت، ارائه شهود دروغین بودن ادعاهای کشورهای غربی و کذب آنها درباره ادعاهای استفاده از سلاح‌ شیمیایی در دوما را برملا می‌کند.

 

وی افزود، تمام این اتهامات علیه دولت سوریه ساخته و پرداخته شده تا وجهه ارتش سوریه را که با تروریسم می‌جنگد خدشه دار کند. این اتهامات مبتنی بر اطلاعات گروه تروریستی “کلاه سفیدها” است.

 

عبید تاکید کرد، هیئت سوریه بیش از ۱۰۰ نامه به سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره طرح و نقشه تروریست‌ها در زمینه اقدامات تحریک‌آمیز حول محور استفاده از سلاح شیمیایی با هدف متهم کردن ارتش سوریه فرستاده است.

 

وی افزود: ما اطلاعات مشخصی درباره وقایع مربوط به مکان وجود ذخایر سلاح‌های شیمیایی تروریست‌ها ارائه کردیم.

واشنگتن، لندن و پاریس منتظر رسیدن تیم حقیقت یاب سازمان که سوریه درخواست آن را کرده بود، نماندند و دست به حمله خصمانه علیه سوریه زدند تا عملکرد بازرسان سازمان را با مشکل روبه‌رو کنند.

 

الکساندر شولگین، نماینده دائم روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی پنجشنبه گفت: عملیات‌های جدید “پرچم دروغین” علیه دمشق محتمل است و شرکای آمریکایی ما بار دیگر به اقدام نظامی علیه سوریه تهدید می‌کنند اما ما اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.

 

سفیر روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی با تشریح جزئیات یافته‌های روسیه در سایت حمله شیمیایی ادعایی در دومای سوریه گفت، پیشگیری از وقوع حملات جدید تحت لوای “پرچم دروغین” در سوریه حیاتی است و مسکو اجازه اقدام نظامی آمریکا در آنجا را نخواهد داد.

 

سخنان شولگین در جریان کنفرانس خبری در لاهه مطرح شد. نشست مذکور به درخواست هیئت روسیه انجام شد و شهادت شاهدانی درباره حادثه حمله شیمیایی هفتم آوریل در شهر دوما واقع در حومه دمشق مورد بررسی قرار گرفت.

 

این مقام بر یافته‌های کارشناسان نظامی روسیه تاکید کرد که جز اولین کسانی بودند که از سایت مذکور دیدار به عمل آوردند.

 

همچنین ایگور کریلوف، رئیس نیروهای هسته‌ای، بیولوژیکی و حفاظت شیمیایی روسیه گفت: کارشناسان روسی تجزیه و تحلیل جامعی را درباره اطلاعات میدانی انجام دادند.

 

دو سیلندر گاز که ادعا می‌شود نیروهای دولتی با هلی‌کوپتر پرتاب کرده‌اند در دو ساختمان کشف شد. این سیلندرها با خساراتی که آنها وارد آوردند با حجم خرابی کلی حملات هوایی همخوانی ندارند.

 

در این راستا شاهدان عینی از شهر دوما در کنفرانس خبری ادعاها و تبلیغات غرب درباره نمایش استفاده از سلاح‌های شیمیای در شهرشان را تکذیب کردند.

ایسنا

شاهدان سوری: ادعای استفاه از سلاح شیمیایی در دوما بی‌اساس است

شاهدان عینی از منطقه دوما در غوطه شرقی سوریه با حضور در جلسه سازمان منع سلاحهای شیمیایی در لاهه هلند تاکید کردند که ادعای کاربرد سلاح شیمیایی در دوما بی پایه و اساس است.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه, هلند

سازمان منع تسلیحات شیمیایی برای دومین بار از «دوما» نمونه‌برداری کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان منع تسلیحات شیمیایی (OPCW) امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که بازرسان این سازمان برای دومین بار نمونه هایی را در محل ادعائی وقوع حمله شیمیایی در شهر «دوما» واقع در غوطه شرقی و در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه جمع‌آوری کرده اند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه