روسیه شبکه «بی‌بی‌سی» را به ترویج ایده‌های داعش متهم کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات روسیه شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی» را به انتشار ایده‌های گروه تروریستی داعش متهم و اعلام کردند در چارچوب تحقیقی که در شرایط تنش های شدید بین مسکو و لندن آغاز شده است، بر برنامه‌های این شبکه تلویزیونی به صورت دائم نظارت می‌کنند.

 

مسئولان روس کومنادزور، نهاد مسئول نظارت بر ارتباطات روسیه در بیانیه‌ای با اشاره به این که موضوع بر سر نقل قول‌های ابوبکر البغدادی (سر کرده داعش) است، اعلام کردند مضمونی که دیدگاه‌های ایدئولوژیکی سازمان‌های تروریستی را منتشر می‌کند در سایت شبکه بی بی سی شناسایی شده است.

 

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است کارشناسان مشغول بررسی این موضوع هستند که آیا این مضمون به معیارهای قانون مبارزه با افراطی‌گری در روسیه پایبند است یا نه.

 

اواخر ماه دسامبر گذشته، نهاد نظارت بر رسانه های روسیه در پاسخ به بیانیه تنظیم کنندگان سمعی بصری انگلیس که شبکه آر تی روسیه را به نقض قوانین بی‌طرفی متهم کرده بودند، اعلام کرد کار نظارت دائم بر شبکه اطلاع رسانی بی‌بی‌سی و سایت‌های اینترنتی آن را آغاز کرده است.

 

بی‌بی‌سی وُرلد نیوز (BBC World News) شبکه بین‌المللی خبری است که برنامه‌های خود را به زبان انگلیسی پخش می‌کند.

 

این در حالی است که سرویس روسی زبان شبکه بی‌بی‌سی به صورت واحد در سایت اینترنتی این شبکه وجود دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان

افشای سندی درباره انتقال عناصر تروریستی به سوریه توسط ترکیه

رسانه‌های آگاه فاش کردند که طبق اسناد محرمانه به دست آمده، سازمان اطلاعات ترکیه در سال ۲۰۱۴ عناصر تروریستی تکفیری را از طریق مرزهای خود با سوریه به این کشور انتقال داده است.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, سوریه, شمال غرب آسیا

گروه تروریستی النصره، مناطق تحت تسلط تروریست‌های مورد حمایت ترکیه را ازهم جدا کرد

با تسلط گروه تروریستی تحریرالشام پس از توافق با سران و ریش سفیدان شهر الاتارب در غرب حلب برای ورود به این شهر، برتمام ریف غربی حلب مسلط شد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

گروه تروریستی «الزنکی» در سوریه منحل شد

به گزارش روسیا الیوم، گروه تروریستی «نورالدین الزنکی» بارزترین گروهک مسلح فعال در غرب استان حلب سوریه در پی شکست های اخیر از تروریست‌های جبهه النصره در سوریه انحلال خود را اعلام کرد.

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا