آلمان برای نظارت بر تحریم‌های سازمان ملل نیرو به لیبی اعزام کرد

منابع خبری سه‌شنبه شب گزارش دادند: آلمان ۲۵۰ نظامی خود را برای نظارت بر اجرای تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه لیبی عازم این کشور کرد.

ادامه »

المان, تحریم, جهان, حضور نظامی, خبر, سازمان ملل, شمال افریقا, لیبی

چرا مصر برخلاف دو هم‌پیمان خود عربستان و امارات، با ایران دشمنی نمی‌کند؟

نیازی نیست اخبار مربوط به رسیدن افسران و سربازان مصری به سوریه برای حمایت از نظام اسد را تکرار کنیم، تا بدانیم مصر از زمان کودتای سال ۲۰۱۳، در صف نظام اسد ایستاده و به این ترتیب عملا با ایرانی که مهمترین حامی نظام اسد محسوب می‌شود، تلاقی پیدا کرده است.

ادامه »

امارات, ایران, جهان, خاورمیانه, سوریه, عربستان سعودی, مصر, مقاله, یمن

ترکیه از دروازه لیبی در حال ایجاد “ادلب آفریقا” است

در سایه اقدامات ترکیه در انتقال گروه‌هایی از نیروهای «اجیر شده» و عناصر تندرو از استان ادلب و شمال سوریه به لیبی؛ بسیاری از لیبیایی‌ها، کارشناسان گروه‌های تندرو و مراکز تحقیقاتی از این مساله هراس دارند که گروه‌های تروریستی از اوضاع و تنش نظامی کنونی در لیبی بهره برداری کرده تا مقرهای جدیدی را برای

ادامه »

الجزایر, ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال افریقا, لیبی, مصر, مقاله

خلیفه حفتر: تن به استعمار ترکیه نمی‌دهیم

رهبر نیروهای موسوم به “ارتش ملی لیبی” در سخنانی گفت که “استعمارگری” ترکیه در لیبی را نخواهد پذیرفت. در همین حال منابع خبری از گفت‌وگوی وزرای خارجه مراکش و ایتالیا درباره بحران لیبی خبر دادند.

ادامه »

استعمار, ایتالیا, ترکیه, تونس, جهان, حقوق کودک, خبر, دخالت نظامی, سوریه, شمال افریقا, لیبی, مراکش

روسیه: حفتر و سراج برای برسی بحران لیبی امروز در مسکو مذاکره می‌کنند

یک منبع وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: السراج و حفتر امروز با مشارکت نمایندگان روس و ترکیه در مسکو مذاکره می‌کنند.

 

به‌ گزارش ایسنا، یک منبع وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، نشست بین خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای مستقر در شرق لیبی و فائز السراج، نخست وزیر دولت وفاق ملی امروز (دوشبنه) در مسکو برگزار می‌شود.

 

این منبع به اسپوتنیک گفت: این دیدار بر اساس ابتکار عمل روسیه و ترکیه برگزار می‌شود.

 

به گفته این منبع، در این دیدار نمایندگان وزارت خارجه روسیه و ترکیه نیز حضور دارند.

 

در این راستا اسپوتنیک گزارش داد، خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای مستقر در شرق لیبی امروز برای بررسی بحران لیبی وارد مسکو شده است.

 

پیشتر لیف دینگوف، رئیس تیم ارتباطات روسیه در امور لیبی اعلام کرده بود، براساس اطلاعاتی که دارد،‌ فائز السراج در نزدیک‌ترین زمان ممکن برای انجام مذاکرات پیرامون حل و فصل وضعیت آینده لیبی از جمله امکان امضای توافقنامه آتش‌بس و جزئیات این سند به مسکو سفر می‌کند.

 

این مقام روس تاکید کرد: هیچ اطلاعی از اینکه دیداری مستقیم بین دو مقام لیبیایی صورت بگیرد یا نه، ندارد.

 

دینگوف اظهار کرد: علاوه بر فرمانده ارتش شرق، عقلیه صالح، رئیس پارلمان مستقر در شرق نیز در همین راستا به مسکو سفر می‌کند.

 

این مسؤول روس افزود: حفتر و سراج به طور جداگانه با رهبری روسیه و نیز هیئت ترکیه که با روسیه در این زمینه همکاری می‌کند، دیدار خواهند داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: مسؤولان مصر و امارات نیز نقش ناظران در مذاکرات ایفا خواهند کرد.

 

در همین زمینه حمید الصافی،‌ مشاور مطبوعاتی رئیس پارلمان مستقر در شرق گفت، عقیله صالح برای بررسی طرح آتش‌بس در کشورش به مسکو خواهد رفت.

 

الصافی به اسپوتنیک گفت: صالح امروز در سفر رسمی دو روزه عازم مسکو می‌شود تا به بررسی آتش‌بس بپردازد و از عدم وجود هیچ‌گونه گروه‌ شبه نظامی در آینده این کشور اطمینان حاصل کند.

ژنرال حفتر میانجی‌گری روسیه و ترکیه برای توقف درگیری‌ها در لیبی را رد کرد

ژنرال “خلیفه حفتر” فرمانده ارتش شرق لیبی پنجشنبه شب درخواست روسیه و ترکیه برای پایان دادن به درگیری‌ها در این کشور را رد کرد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, تونس, جهان, خبر, روسیه, شمال افریقا, لیبی

کره‌شمالی: احتمالا خاورمیانه به گورستان آمریکا تبدیل می‌شود

در حالی که خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز دوشنبه در گزارشی به ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا در عراق واکنش نشان داد تارنمای «میاری» این کشور هم نوشت خاورمیانه ممکن است به “گورستان” سربازان ایالات متحده تبدیل شود.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی, ویتنام

حضور نظامی ترکیه در لیبی: هدف گیری منابع و ذخایر گازی

پارلمان ترکیه تصمیم به استقرار نیروهای این کشور برای نبرد در جنگ داخلی لیبی گرفته است. رئیس جمهوری ترکیه نه تنها با این کار به یک متحد نیازمند کمک می کند بلکه به خودش هم کمک می‌کند.

ادامه »

اسراییل, ایتالیا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال افریقا, قبرس, لیبی, یونان