روسیه: حفتر و سراج برای برسی بحران لیبی امروز در مسکو مذاکره می‌کنند

یک منبع وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: السراج و حفتر امروز با مشارکت نمایندگان روس و ترکیه در مسکو مذاکره می‌کنند.

 

به‌ گزارش ایسنا، یک منبع وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، نشست بین خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای مستقر در شرق لیبی و فائز السراج، نخست وزیر دولت وفاق ملی امروز (دوشبنه) در مسکو برگزار می‌شود.

 

این منبع به اسپوتنیک گفت: این دیدار بر اساس ابتکار عمل روسیه و ترکیه برگزار می‌شود.

 

به گفته این منبع، در این دیدار نمایندگان وزارت خارجه روسیه و ترکیه نیز حضور دارند.

 

در این راستا اسپوتنیک گزارش داد، خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای مستقر در شرق لیبی امروز برای بررسی بحران لیبی وارد مسکو شده است.

 

پیشتر لیف دینگوف، رئیس تیم ارتباطات روسیه در امور لیبی اعلام کرده بود، براساس اطلاعاتی که دارد،‌ فائز السراج در نزدیک‌ترین زمان ممکن برای انجام مذاکرات پیرامون حل و فصل وضعیت آینده لیبی از جمله امکان امضای توافقنامه آتش‌بس و جزئیات این سند به مسکو سفر می‌کند.

 

این مقام روس تاکید کرد: هیچ اطلاعی از اینکه دیداری مستقیم بین دو مقام لیبیایی صورت بگیرد یا نه، ندارد.

 

دینگوف اظهار کرد: علاوه بر فرمانده ارتش شرق، عقلیه صالح، رئیس پارلمان مستقر در شرق نیز در همین راستا به مسکو سفر می‌کند.

 

این مسؤول روس افزود: حفتر و سراج به طور جداگانه با رهبری روسیه و نیز هیئت ترکیه که با روسیه در این زمینه همکاری می‌کند، دیدار خواهند داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: مسؤولان مصر و امارات نیز نقش ناظران در مذاکرات ایفا خواهند کرد.

 

در همین زمینه حمید الصافی،‌ مشاور مطبوعاتی رئیس پارلمان مستقر در شرق گفت، عقیله صالح برای بررسی طرح آتش‌بس در کشورش به مسکو خواهد رفت.

 

الصافی به اسپوتنیک گفت: صالح امروز در سفر رسمی دو روزه عازم مسکو می‌شود تا به بررسی آتش‌بس بپردازد و از عدم وجود هیچ‌گونه گروه‌ شبه نظامی در آینده این کشور اطمینان حاصل کند.

ژنرال حفتر میانجی‌گری روسیه و ترکیه برای توقف درگیری‌ها در لیبی را رد کرد

ژنرال “خلیفه حفتر” فرمانده ارتش شرق لیبی پنجشنبه شب درخواست روسیه و ترکیه برای پایان دادن به درگیری‌ها در این کشور را رد کرد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, تونس, جهان, خبر, روسیه, شمال افریقا, لیبی

کره‌شمالی: احتمالا خاورمیانه به گورستان آمریکا تبدیل می‌شود

در حالی که خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز دوشنبه در گزارشی به ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا در عراق واکنش نشان داد تارنمای «میاری» این کشور هم نوشت خاورمیانه ممکن است به “گورستان” سربازان ایالات متحده تبدیل شود.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی, ویتنام

حضور نظامی ترکیه در لیبی: هدف گیری منابع و ذخایر گازی

پارلمان ترکیه تصمیم به استقرار نیروهای این کشور برای نبرد در جنگ داخلی لیبی گرفته است. رئیس جمهوری ترکیه نه تنها با این کار به یک متحد نیازمند کمک می کند بلکه به خودش هم کمک می‌کند.

ادامه »

اسراییل, ایتالیا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال افریقا, قبرس, لیبی, یونان