روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

 

این مقام وزارت دفاع روسیه که نامی از وی در خبر برده نشده است، خاطرنشان کرد: از ساعت 1 و 45 دقیقه تا 3 و 45 دقیقه امروز به وقت مسکو، اسراییل به بهانه پاسخ به گلوله باران مواضع آن در منطقه جولان به سوریه حمله کرد.

 

وی افزود: در این حمله 28 هواپیمای اف-15 و اف-16 اسراییل شرکت داشتند که حدود 60 موشک به مناطق مختلف سوریه پرتاب شد.
مقام روس خاطرنشان کرد که بیش از 10 موشک تاکتیکی زمین پایه از اسراییل به سوریه پرتاب شد.

 

وی تصریح کرد: واحدهای پدافند هوایی ارتش سوریه در منطقه دمشق و جنوب سوریه هدف قرار گرفت.

 

مقام وزارت دفاع روسیه همچنین گفت که اطلاعات درباره خسارات وارده به زیرساخت های نظامی و غیرنظامی در سوریه در حال بررسی است.

 

بشار اسد ۶ کشور را مسئول جنگ در سوریه دانست

 

بشار اسد در گفت و گو با روزنامه یونانی کاتیمرنی گفت: فرانسه، انگلیس، آمریکا به همراه عربستان ، قطر و ترکیه به دلیل حمایت از تروریسم مسئولیت جنگ سوریه را برعهده دارند.

 

وی ادعای غربی ها را در باره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی صحنه سازی و یک بازی بسیار ابتدایی خواند و گفت که آنها در حالی که یکی از برگه های اصلی خود را در پی شکست تروریست‌ها در سوریه از دست داده بودند، با استفاده از این روش تنها می‌خواستند به ارتش سوریه حمله کنند.

 

خبرگزاری روسی اسپوتنیک روز پنجشنبه با انتشار بخش هایی از مصاحبه بشار اسد با روزنامه یونانی نوشت، اسد اشاره کرد که سیاست اصلی کشورش در طول جنگ مبارزه با تروریسم و پاسخ به ابتکارات سیاسی ارائه شده توسط طرف های مختلف داخلی و خارجی و همچنین پاسخ به گفت و گو با همه طرف ها از جمله افراد مسلح و عقد مصالحه بوده است.

 

بشار اسد با تاکید بر این که حضور حتی یک نظامی ترک در خاک سوریه اشغالگری به حساب می آید اظهار کرد ، شما نخست باید با تروریست‌ها بجنگید و دوم این که وقتی شما کنترل بیشتر مناطق را به دست می گیرید باید با هر متجاوز و هر ارتشی چه ترکیه یا فرانسه و یا هر ارتش دیگری بجنگید زیرا آنان دشمن‌اند و تا زمانی که به طور غیر قانونی در خاک سوریه حضور دارند دشمن ما به حساب می‌آیند.

 

رئیس جمهوری سوریه اظهار کرد: اگر حمایت خارجی از تروریست ها قطع شود ، بازگرداندن ثبات در سوریه کمتر از یک سال طول خواهد کشید.
وی تاکید کرد: تنها ماموریت مهم آمریکا در سوریه حمایت بی چون و چرا از تروریست ها است.

ایرنا

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

انتشار نخستین ویدئو از حمله موشکی اسرائیل به دمشق + فیلم

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری الجزیره، امروز 8 می صدای انفجارهای مهیب در منطقه «الکسوه» در جنوب دمشق شنیده شده است. جنگنده‌های اسرائیل به مواضعی در حومه دمشق حمله کردند. نخستين ويدئو از انفجار هاي ديشب منتشر شده است.   هدف حملات امشب اسرائیل، یکی از پایگاه‌های ارتش سوریه در الکسوة بوده

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا