کارشناس آمریکایی: جنگ هسته‌ای آمریکا و روسیه برنده‌ای نخواهد داشت

دانیل السبرگ کارشناس آمریکایی در گفتگو با هفته نامه نیوزویک با بیان این که «برنامه هسته ای آمریکا جنایتکارانه و جنون آمیز است،» گفت: جنگ هسته‌ای آمریکا و روسیه یک جنگ یک طرفه نیست و در صورت وقوع هردو طرف نابود می‌شوند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, کره شمالی

روسیه و چین؛ کابوس به حقیقت پیوسته آمریکا

سیاست خارجی مستقل، عدم وابستگی، رویارویی با غرب و روابط متحدانه بین روسیه و چین، به چالشی جدی برای آمریکا تبدیل شده و برغم انتظار واشنگتن، مسکو و پکن بر سر نفوذ در منطقه آسیای مرکزی دچار اختلاف نشدند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, روسیه, مقاله

روسیه احتمال برخورد با آمریکا را محتمل دانست

رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) اعلام کرد که احتمال برخورد روسیه و آمریکا در دو نقطه جهان وجود دارد.

 

آلکسی پوشکوف روز چهارشنبه در توئیتر خود با بیان اینکه ممکن است دو کشور در سوریه یا منطقه بالتیک با هم برخورد کنند، توضیح داد: تحرکات نظامی آمریکا در منطقه بالتیک می تواند سبب بروز بحران شدید شود، همچنین آمریکا در سوریه بیش از دو هزار نیروی نظامی دارد و از تروریست های ضدسوری حمایت می کند.

 

به گزارش ایرنا، روسیه و آمریکا درباره سوریه با یکدیگر اختلافات گسترده دارند، مسکو بر حمایت از دولت قانونی سوریه در مبارزه با تروریست ها تاکید می کند و واشنگتن از معارضان و تروریست های مخالف دولت قانونی سوریه حمایت می کند.

 

آمریکا همچنین در منطقه دریای بالتیک در چارچوب حضور ناتو فعالیت می کند و صدها نظامی آمریکایی در این منطقه در همسایگی مرزهای غربی روسیه حضور دارند.

 

مسکو بارها اعلام کرده است که حضور نیروهای آمریکایی و ناتو در کشورهای بالتیک و ایجاد پایگاه ها و تاسیسات نظامی در این منطقه امنیت روسیه را تهدید می کند.

 

رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون روسیه در شرایطی توئیت کرده است که از استونی خبر می رسد رزمایش مشترک نیروهای استونی و غربی در این کشور با عنوان «سیل» آغاز شده است و براساس سناریوی رزمایش، نیروهای دشمن فرضی در روسیه و بلاروس قرار دارند.