عطوان؛ اعزام بمب‌افکن راهبردی روسیه به‌ونزوئلا، هشدار آشکار مسکو به‌ واشنگتن درباره هرگونه اقدامی علیه ونزوئلا

۱۹ آذر ماه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که دو فروند هواپیمای روسی TU-۱۶۰ پس از طی مسافتی حدود ده هزار کیلومتر در فرودگاهی در نزدیکی کاراکاس، پایتخت ونزوئلا فرود آمدند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, روسیه, سوریه, کوبا, ونزوئلا

حمایت سیاسی، مالی و تسلیحاتی روسیه از ونزوئلا

رئیس جمهور و وزیر دفاع روسیه در جریان مذاکرات با همتایان ونزوئلایی خود در مسکو، بر ادامه توسعه همکاری‌های نظامی-فنی، تجاری-اقتصادی و همچنین حمایت مالی و سیاسی لازم از مقامات کاراکاس تاکید کردند.

ادامه »

امریکای لاتین, جهان, خبر, روسیه, ونزوئلا

کشورهای اروپایی همکاری‌های نظامی خود را گسترش می‌دهند

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در قالب پروژه‌ای موسوم به پسکو، همکاری‌های نظامی خود را گسترش داده و برای تشکیل پروژه ارتش مشترک اروپایی آماده می‌شوند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, انگلستان, دانمارک, فرانسه

انگلیس در کنار امریکا مخالف ایجاد ارتش اروپائی و آن را رقیب ناتو می‌داند

وزیر دفاع انگلیس هشدار داد، تمایل اتحادیه اروپا برای تشکیل یک ارتش اروپایی که رقیب ناتو باشد “ایده‌ای کاملا احمقانه” است و موجب تضعیف صلح و امنیت می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

روسیه احتمال برخورد با آمریکا را محتمل دانست

رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) اعلام کرد که احتمال برخورد روسیه و آمریکا در دو نقطه جهان وجود دارد.

 

آلکسی پوشکوف روز چهارشنبه در توئیتر خود با بیان اینکه ممکن است دو کشور در سوریه یا منطقه بالتیک با هم برخورد کنند، توضیح داد: تحرکات نظامی آمریکا در منطقه بالتیک می تواند سبب بروز بحران شدید شود، همچنین آمریکا در سوریه بیش از دو هزار نیروی نظامی دارد و از تروریست های ضدسوری حمایت می کند.

 

به گزارش ایرنا، روسیه و آمریکا درباره سوریه با یکدیگر اختلافات گسترده دارند، مسکو بر حمایت از دولت قانونی سوریه در مبارزه با تروریست ها تاکید می کند و واشنگتن از معارضان و تروریست های مخالف دولت قانونی سوریه حمایت می کند.

 

آمریکا همچنین در منطقه دریای بالتیک در چارچوب حضور ناتو فعالیت می کند و صدها نظامی آمریکایی در این منطقه در همسایگی مرزهای غربی روسیه حضور دارند.

 

مسکو بارها اعلام کرده است که حضور نیروهای آمریکایی و ناتو در کشورهای بالتیک و ایجاد پایگاه ها و تاسیسات نظامی در این منطقه امنیت روسیه را تهدید می کند.

 

رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون روسیه در شرایطی توئیت کرده است که از استونی خبر می رسد رزمایش مشترک نیروهای استونی و غربی در این کشور با عنوان «سیل» آغاز شده است و براساس سناریوی رزمایش، نیروهای دشمن فرضی در روسیه و بلاروس قرار دارند.