روسیه: اتحاد گروه‌های فلسطینی، کشوری مستقل ایجاد می‌کند

نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه اتحاد گروه های فلسطینی حول محور سازمان آزادی بخش فلسطین را شرط لازم برای تحقق آرمان ملت فلسطین برای ایجاد حکومت مستقل و کشوری یکپارچه براساس قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت دانست.

 

به نقل از وزارت امورخارجه روسیه، ‘میخاییل بوگدانف’ در دیدار با هیاتی از جنبش جهاد اسلامی فلسطین به سرپرستی ‘زیاد نخاله’ معاون دبیر کل این جنبش این مطلب را بیان و خاطرنشان کرد، سازمان آزادی بخش فلسطین تنها نماینده قانونی ملت فلسطین است.

 

دو طرف در جریان این دیدار درباره مسائل مربوط به حل و فصل مناقشه فلسطین و اسراییل و وضعیت نوار غزه و مسائل پیرامون آن گفت وگو و تبادل نظر کردند.

 

روسیه با وجود داشتن روابط تنگاتنگ با اسراییل برخلاف آمریکا از تاسیس حکومت مستقل فلسطین حمایت می کند و سفارت فلسطین در مسکو از سال 1989 (دوره اتحاد جماهیر شوروی) در مسکو دایر است.
ایرنا

تظاهرات ده‌ها هزار دروزی در تل‌آویو علیه قانون “کشور یهود”

رسانه‌های عبری زبان از تظاهرات اعتراض آمیز ده‌ها هزار دروزی، فعال حقوقی و مسئولان سابق نظامی و امنیتی و چهره‌های سیاسی در تل‌آویو علیه قانون جنجالی “دولت یهود” خبر دادند.

ادامه »

اسراییل, جهان, حقوق بشر, خبر, فلسطین

رهبر حزب اپوزیسیون”مرتز” اسرائیل؛ جای قانون”کشور یهود” در زباله‌دان تاریخ است

حزب مرتز اسرائیل در واکنش به تصویب قانون “کشور یهود” از دادگاه عالی این رژیم درباره این قانون درخواست تجدیدنظر کرد. رهبر این حزب تاکید کرد که این قانون را باید به زباله دان تاریخ انداخت.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فلسطین

السیسی به بحث و جدل‌ها درباره معامله قرن پایان داد

نماینده پارلمان مصر اعلام کرد: مواضع روز گذشته السیسی درباره معامله قرن به بحث و جدل‌ها در این باره پایان داد. السیسی به بحث و جدل‌ها درباره معامله قرن پایان داد   به گزارش افکارنیوز، محمود اسماعیل نماینده پارلمان مصر اعلام کرد: مواضع روز گذشته السیسی درباره معامله قرن به بحث و جدل‌ها در این

ادامه »

اسراییل, جهان, شمال افریقا, فلسطین, مصر