مخالفان برنامه ریاضت اقتصادی دولت آرژانتین به خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری رویترز، در نخستین دور از اعتراضات برنامه ریزی شده علیه برنامه ریاضت اقتصادی دولت و افزایش هزینه خدمات عمومی، ده ها هزار آرژانتینی در خیابانهای بوئنس آیرس تظاهرات کردند.

ادامه »

ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر

روسیه به آمریکا درباره حمله نظامی به ونزوئلا هشدار داد!

به گزارش ایتارتاس، سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه به آمریکا درباره هرگونه سناریو مبنی بر دخالت نظامی در ونزوئلا هشدار داد.

 

وی در این باره گفت: با نگرانی، شاهد تلاش‌های آمریکا در راستای ایجاد جبهه ضد ونزوئلا در میان کشورهای آمریکای لاتین هستیم. این روند هشدار آمیز است.

 

ریابکوف ادامه داد: حتی کشورهای آمریکای لاتین هم علیرغم موضع سرسختانه‌ای که علیه ونزوئلا گرفته‌اند؛ با دخالت نظامی در امور این کشور مخالف هستند.

 

وی تاکید کرد: هر گونه اقدام مبنی بر توسل به نیروی نظامی، به فاجعه منجر خواهد شد. بنابراین به آمریکایی‌هایی که وسوسه چنین اقدامی را دارند، هشدار می‌دهیم.

 

گفتنی است برخی از کشورهای آمریکای لاتین به پیروی از آمریکا، دور جدید زمامداری نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا را نامشروع اعلام کرده و در برابر آن جبهه گرفته‌اند.

 

این درحالی است که پیشتر گزارش‌هایی مبنی بر تمایل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا منتشر شده بود.
مهر

رئیس‌جمهوری مکزیک: دیوار مرزی موضوع داخلی آمریکا است/ با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم

به گزارش اسپوتنیک، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» (Andres Manuel Lopez Obrador) رئیس جمهوری مکزیک امروز چهارشنبه اعلام کرد که حاضر نیست در نشستی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به رایزنی درباره دیوار مرزی میان دو کشور بپردازد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, مکزیک

خودداری رئیس‌جمهور برزیل از انتقال سفارت این کشور به‌بیت‌المقدس اشغالی

به گزارش رویترز، موضوع انتقال سفارت برزیل به بیت‌المقدس اشغالی که پیشتر از سخنان «ژایر بولسونارو» رئیس جمهور منتخب برزیل مطرح شده بود، از دستور کار دیدار وی با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل خارج شد.

ادامه »

اسراییل, امریکای لاتین, برزیل, جهان, خبر