پیونگ یانگ تبدیل شبه جزیره کره به «منطقه صلح» را خواستار شد

روزنامه رسمی کره شمالی، قبل از برگزاری نشست دوم سران واشنگتن و پیونگ یانگ، خواستار تلاش برای تبدیل شبه جزیره کره به ‘منطقه صلح’ بدون تهدید جنگ شد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

روسیه: آمریکا در مساله کره شمالی هدفمندانه تنش آفرینی می‌کند

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه، در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک افزود: روسیه از اظهارات اخیر معاون رئیس جمهوری آمریکا در مورد اعمال تحریم های بیشتر علیه کره شمالی ناامید شده است.

 

مایکل پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در آستانه سفر به کره جنوبی که سرپرستی هیات این کشور در بازیهای المپیک زمستانی را بر عهده خواهد داشت گفت که آمریکا بزودی سخت ترین مجموعه تحریم های اقتصادی علیه کره شمالی را اعلام خواهد کرد.

 

ریابکوف ادامه داد: معاون رئیس جمهوری آمریکا در شرایطی این سخنان هشدار دهنده را گفت که نشانه هایی از آغاز گفت وگوها میان کره شمالی و کره جنوبی پدید آمده است.

 

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: این سخنان مقام آمریکایی بشدت ناامید کننده است و بار دیگر فضا را متشنج می کند. آمریکا ساز و کار تحریم را بطور ناسنجیده به کار می گیرد و معمولا بدون ارزیابی پیامدهای مخرب اقدامات خود، دست به این کارها می زند.

 

آمریکا در سالهای اخیر بارها علیه کشورهای مخالف سیاست های خود تحریم هایی را وضع کرده است.
ایرنا

پکن مخالفت شدید خود را با دکترین جدید هسته‌ای آمریکا اعلام کرد

وزارت دفاع آمریکا پنتاگون جمعه گذشته راهبرد جدید هسته‌‌ای این کشور را به درخواست رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که در آن چین را به عنوان یک دشمن بالقوه هسته‌ای معرفی کرده است. در این راهبرد چین چالش بزرگ منافع آمریکا در آسیا خوانده شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر