چین: آمریکا به شکلی بیمارگونه و افراطی احساس ناامنی می‌کند

این مطلب پس از آن عنوان شد که ‘دانیل کوتز’ از آژانس امنیت و اطلاعات آمریکا اعلام کرد که این کشور از جبهه های مختلف در معرض تهدید چین قرار دهد و در محاصره چین قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

سی ان ان: مردم کره جنوبی خواهان ملاقات سران دو کره هستند

شبکه تلویزیونی سی ان ان بعد از دعوت رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی برای سفر به ‘پیونگ یانگ’، گزارش داد: اکثر مردم کره جنوبی خواهان انجام این ملاقات و سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به پیونگ یانگ هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

ترویج فحشا توسط دولت کره جنوبی برای تقویت روحیه سربازان آمریکایی

جمهوری کره ضمن اداره شهرک های واقع در نزدیکی پایگاه های نظامی آمریکایی ، با ترویج فحشا ، این سیاست را برای تقویت اتحاد نظامی و تضمین جریان درآمد ارز خارجی لازم می دانند.   به گزارش اسپوتنیک این نتیجه دادگاهیست که برای اولین بار نقش جمهوری کره را در سیستم فحشا درنزدیکی پایگاه های

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, فساد, کره جنوبی

روسیه: آمریکا در مساله کره شمالی هدفمندانه تنش آفرینی می‌کند

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه، در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک افزود: روسیه از اظهارات اخیر معاون رئیس جمهوری آمریکا در مورد اعمال تحریم های بیشتر علیه کره شمالی ناامید شده است.

 

مایکل پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در آستانه سفر به کره جنوبی که سرپرستی هیات این کشور در بازیهای المپیک زمستانی را بر عهده خواهد داشت گفت که آمریکا بزودی سخت ترین مجموعه تحریم های اقتصادی علیه کره شمالی را اعلام خواهد کرد.

 

ریابکوف ادامه داد: معاون رئیس جمهوری آمریکا در شرایطی این سخنان هشدار دهنده را گفت که نشانه هایی از آغاز گفت وگوها میان کره شمالی و کره جنوبی پدید آمده است.

 

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: این سخنان مقام آمریکایی بشدت ناامید کننده است و بار دیگر فضا را متشنج می کند. آمریکا ساز و کار تحریم را بطور ناسنجیده به کار می گیرد و معمولا بدون ارزیابی پیامدهای مخرب اقدامات خود، دست به این کارها می زند.

 

آمریکا در سالهای اخیر بارها علیه کشورهای مخالف سیاست های خود تحریم هایی را وضع کرده است.
ایرنا

پکن مخالفت شدید خود را با دکترین جدید هسته‌ای آمریکا اعلام کرد

وزارت دفاع آمریکا پنتاگون جمعه گذشته راهبرد جدید هسته‌‌ای این کشور را به درخواست رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که در آن چین را به عنوان یک دشمن بالقوه هسته‌ای معرفی کرده است. در این راهبرد چین چالش بزرگ منافع آمریکا در آسیا خوانده شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر