ما قتل عام مبارزان کرد سوریه از سوی ارتش ترکیه را محکوم می‌کنیم!

رسانه‌های جهان، یکشنبه ۲۷ اسفندماه ۹۶ / ۱۸ مارس ۲۰۱۸، از سقوط شهر عفرین به‌دست واحدهای ارتش ترکیه و “ارتش آزاد سوریه” گزارش دادند. ارتش ترکیه نزدیک به دو ماه است که موضع‌های “نیروهای دموکراتیک سوریه”، حزبی که کُردهای سوریه در آن‌ها فعال‌اند، را هدف حمله‌های نظامی همه‌جانبه نیروی هوایی پیشرفته و واحدهای نظامی خود

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, سوریه

اردوغان: به منبج، عین‌العرب، قامشلی در سوریه و سنجار در عراق می‌رویم

رئیس جمهوری ترکیه گفت‌، نیروهای کشورش حملات خود را علیه یگان‌های مدافع خلق کرد در سراسر مرز ترکیه با سوریه افزایش می‌دهند و اگر لازم باشد آن را به مناطق شمالی عراق نیز بسط خواهند داد.   به‌ گزارش ‌رویترز، نیروهای ترکیه‌ای و متحدان آنها (شورشیان ارتش آزاد سوریه) روز یکشنبه به “عفرین” واقع در

ادامه »

ترکیه, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, عراق

اردوغان: کنترل کامل شهر عفرین در اختیار نیروهای ارتش ترکیه قرار گرفت

در حالی که دیده‌بان حقوق بشر سوریه که وابسته به مخالفان است، اعلام کرد، نیروهای ترکیه و شورشیان ارتش آزاد سوریه وارد شهر عفرین شده‌اند،‌ رئیس جمهوری ترکیه نیز تاکید کرد، از ساعت ۸:۳۰ صبح امروز یکشنبه، “به طور کامل” شهر عفرین تحت کنترل نیروهای ترکیه درآمده است.   به گزارش شبکه خبری الجزیره، رجب

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه: آمریکا در تدارک حمله موشکی به سوریه است

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که تحرکات گروه‌های نظامی آموزش‌دیده توسط آمریکا با استفاده از سلاح‌های شیمیایی به‌دنبال بهانه‌ای برای حمله آمریکا به‌سوریه هستند و مسکو اقدامات پیشگیرانه مرتبط را در این خصوص انجام می‌دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه

روسیه: آمریکا برخی مناطق سوریه را پناهگاه تروریست‌ها کرده است/بااسناد جعلی سوریه را متهم به‌استفاده از سلاح شیمیایی می‌کنند

معاون وزیر دفاع روسیه گفت: آمریکا از مناطق تحت کنترل خود در سوریه به عنوان پناهگاه تروریست ها استفاده می کند.

 

آلکساندر فومین معاون وزیر دفاع روسیه روز گذشته در برنامه سیاسی به نام «تشریح اوضاع بین المللی» در شبکه روسیه 24 گفت: محدوده امنیتی 55 کیلومتری ایجاد شده پیرامون منطقه التنف توسط آمریکا نگران کننده است.

 

وی افزود: این محدوده در مرز با عراق در بخش غربی سوریه واقع شده و پناهگاه تروریست ها شده است.

 

معاون وزیر دفاع روسیه گفت: در این منطقه تروریست ها تجدید قوا کرده و تسلیحات جدید دریافت می کنند و حملات جدید تدارک می بینند.
فومین گفت: تمام این اقدام ها به سرپرستی نیروهای ویژه آمریکا و سایر واحدهای نظامی این کشور انجام می شود.

 

وی افزود: علاوه بر آن آمریکا کاروان کمک های انسانی را به اردوگاه پناهندگان رقبان که در نزدیکی منطقه التنف قرار گرفته است، راه نمی دهد که بر اثر آن در این اردوگاه وضعیت انسانی فاجعه بار بوجود آمده است.

 

به گزارش رسانه های روسی، آمریکا در پادگان التنف سوریه یکی از پایگاه های نظامی غیرقانونی خود را مستقر کرده است و در آن گروه های معارض سوری را آموزش می دهد.

 

آلکساندر وندیکتوف دستیار امور بین الملل دبیر شورای امنیت روسیه در گفت وگو با خبرگزاری ریانووستی خاطرنشان کرد: وضعیت منطقه التنف که نیروهای آمریکایی محدوده ای به شعاع 55 کیلومتر را در مرز سوریه با اردن اشغال کرده اند، غیرقابل درک است.

 

مقام روس افزود: در این محدوده اردوگاه پناهندگان رقبان قرار گرفته و اعضای گروه های تروریستی و ستیزه جو در این منطقه در نزدیکی نیروهای آمریکایی آزادانه تردد می کنند.

 

وندیکتوف با بیان اینکه نیروهای آمریکایی به کامیون های سازمان ملل حامل کمک های انسانی اجازه ورود به منطقه التنف و اردوگاه رقبان را نمی دهند، اظهار کرد: برای ما معما شده است که بدانیم چگونه این رفتارهای دوگانه آمریکا با اهداف ضدتروریستی مطابقت دارد؟

 

روسیه: با اسناد جعلی سوریه را متهم به استفاده از سلاح شیمیایی می‌کنند

 

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در کنفرانس خبری در مسکو گفت: برای اجرای قطعنامه 2401 شورای امنیت سازمان ملل نیازی به ارایه اسناد جعلی بدون امضا و متهم کردن روسیه، ایران و دولت سوریه به نقض قطعنامه نیست.

 

وی با بیان اینکه برای اجرای قطعنامه باید اقدامات مشخص در چارچوب قطعنامه های 2268 و 2254 شورای امنیت صورت گیرد، افزود: تمام اتهامات به سوریه مبنی بر به کارگیری مواد سمی، بر ادعاهای نادرست ستیزه جویان و گروه کلاه سفیدها استوار است، حال آنکه بی اعتباری این گروه به دلیل انتشار تصاویر ساختگی در فضای مجازی، قبلا ثابت شده است.

 

زاخارووا خاطرنشان کرد: آخرین فیلم ویدئویی این گروه صحنه های ساختگی از یک حمله شیمیایی با استفاده از گاز کلر در منطقه شیفونی سوریه است که در فضای مجازی منتشر شد.

 

سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه گفت: در مورد موضوع بکارگیری سلاح شیمیایی توسط دمشق تاکنون هیچگونه مدرک قانع کننده ای ارایه نشده و اظهارات اخیر رئیس پنتاگون که به طور علنی عدم وجود هرگونه شواهد در این مورد را اذعان کرد، گواهی بر این امر است.

 

زاخارووا گفت: آمریکا با نقض حق حاکمیت سوریه نیروهای خود را در شرق رود فرات مستقر کرده و نه فقط نظامیان و مقام های سوری بلکه نمایندگان سازمان های بین المللی و رسانه ها را نیز به این مناطق راه نمی دهد.

 

وی گفت: وضعیت رقه نگرانی ما را به شدت برانگیخته است، حدود یک سال است که ساکنان این منطقه در یک محاصره واقعی قرار گرفته و گروهی کشته می شوند.

 

زاخارووا گفت: شهر رقه پس از ماه ها محاصره بطور کامل نابود شده است و تصاویر هوایی گرفته شده توسط پهپادهای ما این واقعیت را نشان می دهد؛ تمام ساختمان ها، تاسیسات و زیرساخت های این شهر به طور کامل نابود شده است.

 

وی با تاکید بر اهمیت جدا شدن افراد مسلحی که در سوریه از آتش بس حمایت می کنند، گفت: باید گروه هایی که از سوی شورای امنیت به عنوان تروریست شناخته شده اند در سراسر قلمرو سوریه نابود شوند.

ایلنا، ایرنا

امریکا پیروزی روسیه در سوریه را پذیرفت

به گزارش اسپوتنیک با استناد به مقاله منتشره در مجله «میلیتاری ریویو» که نشریه تخصصی نیروهای مسلح آمریکاست، روسیه به پیروزی چشمگیری در سوریه دست یافته است. سیاستمداران و نظامیان روسیه با هزینه کم و طی مدت زمان کوتاهی توانستند به نتایج چشمگیری برسند: تار و مار کردن گروهک های تروریستی، حفظ مقام ریاست جمهوری

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه

انتقاد فرمانده نظامی پ.ک.ک از مواضع آمریکا در قبال عفرین

مراد کارایلان فرمانده نیروهای نظامی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) روز شنبه با انتقاد از موضع آمریکا در مقابل حمله ارتش ترکیه به شهر عفرین در شمال شرقی سوریه گفت: موضع آمریکایی‌ها در خصوص عفرین منطقی و مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه

پیشنهاد وزیر دفاع روسیه در مورد اوضاع “رقه” و “التنف” سوریه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، “سرگئی شایگو” وزیر دفاع روسیه با ارائه گزارشی از وخامت اوضاع انسانی در مناطق التنف و رقه سوریه، برای “استفان دی‌میستورا” نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، به‌منظور ایجاد یک کریدور انسانی از منطقه التنف و اردوگاه پناهجویان سوری “الرکبان” در این منطقه (که در کنترل نظامیان آمریکایی و

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه