سئول مذاکرات دو کره را راه حل اصلی برای مشکل اتمی کره شمالی می‌داند

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه کره‌ جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: سئول به دنبال ورود به مذاکره‌ای همه جانبه و ادامه مذاکرات بین دو کره و همچنین مذاکره کره شمالی و آمریکا به عنوان قطب‌های اصلی در حل مشکل اتمی پیونگ یانگ است.

ادامه »

جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

دادگاهی در کره جنوبی دولت این کشور را محکوم به‌پرداخت غرامت به 117 کارگر جنسی کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یک وکیل از یک شرکت حقوقی گفت: دولت کره جنوبی برخی افراد را که در مناطق نزدیک به پایگاه‌های نظامی آمریکا زندگی می‌کنند، به روسپیگری تشویق کرده است و حتی زیرساخت‌هایی را در این مناطق توسعه داده و این قبیل کارها را در قالب وطن‌پرستی بین آنها ترویج کرده است!

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, کره جنوبی

چین: آمریکا به شکلی بیمارگونه و افراطی احساس ناامنی می‌کند

این مطلب پس از آن عنوان شد که ‘دانیل کوتز’ از آژانس امنیت و اطلاعات آمریکا اعلام کرد که این کشور از جبهه های مختلف در معرض تهدید چین قرار دهد و در محاصره چین قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

سی ان ان: مردم کره جنوبی خواهان ملاقات سران دو کره هستند

شبکه تلویزیونی سی ان ان بعد از دعوت رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی برای سفر به ‘پیونگ یانگ’، گزارش داد: اکثر مردم کره جنوبی خواهان انجام این ملاقات و سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به پیونگ یانگ هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

روسیه: آمریکا از مساله کره شمالی سوء استفاده می‌کند

معاون کمیسیون دفاعی و امنیت شورای فدراسیون روسیه (سنا) اعلام کرد که آمریکا از مساله کره شمالی سوء استفاده می کند و با تنش آفرینی در این وضعیت، از آن برای گسترش حضور نظامی در منطقه بهره می برد.

 

فرانتس کلینتسویچ امروز (دوشنبه) با بیان اینکه وضعیت کنونی پیرامون کره شمالی به نفع امریکا است، اظهار کرد: در این وضعیت متشنج، توجیه افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه شمال آسیا و اقیانوس آرام که علیه روسیه و چین هدف گیری شده است، دشوار نیست.

 

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سخنان معاون کمیسیون دفاعی و امنیت شورای فدراسیون روسیه نوشت: وضعیت شبه جزیره کره در آینده نیز متشنج می شود و به نظر می رسد این وضعیت در راستای منافع آمریکا است.

 

کلینتسویچ گفت: با دستاویز قرار دادن تهدیدها از طرف کره شمالی، آمریکا به سادگی افزایش حضور نظامی خود در خاور دور را توجیه می کند.

 

معاون کمیسیون امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه همچنین افزود: آمریکا به بازی با اعصاب جامعه جهانی ادامه می دهد و حتی امکان مذاکره با کره شمالی را در نظر نمی کند و می خواهد پیونگ یانگ بطور یکجانبه خلع سلاح شود.

 

وی با بیان اینکه این امر غیر ممکن است، گفت: درس های لیبی بیهوده نبوده و هیچ گونه تحریمی نمی‌تواند وضعیت را تغییر دهد. علاوه بر آن نباید عامل ویژگی های ملت کره شمالی را نادیده گرفت.

 

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز روز گذشته نسبت به ماجراجویی های آمریکا در منطقه ازجمله برگزاری رزمایش مشترک با کره جنوبی هشدار داد و اعلام کرد: در صورت آغاز مناقشه مسلحانه با کره شمالی، کره جنوبی و ژاپن قربانیان نخست هستند.

 

لاوروف با تحریک آمیز خواندن رفتار و اقدامات آمریکا در مساله شبه جزیره کره گفت: شرکای آمریکایی تلاش می کنند ژاپن و کره جنوبی را به آن سو (ورود به مناقشه مسلحانه) سوق دهند.

 

روزنامه ایزوستیا به نقل از لاوروف نوشت: کشورهای کره جنوبی و ژاپن باید در این شرایط مراقب باشند زیرا در صورت آغاز جنگ در شبه جزیره کره، نخست قربانی خواهند شد.

 

وی خاطرنشان کرد: روسیه ماجراجویی موشکی و هسته ای کره شمالی را محکوم می کند.

 

کره شمالی چهارشنبه گذشته یک فروند موشک بالستیک شلیک کرد. این موشک از استان «پیونگان جنوبی» به سمت شرق شلیک شد.

 

معاون کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه نیز که به تازگی در قالب هیات پارلمانی این کشور از پیونگ یانگ دیدار داشت، گفت که کره شمالی برای آغاز مذاکرات با آمریکا شرط تعیین کرده است.

 

به گزارش ایرنا، آلکسی چپا گفت: کره شمالی پس از پرتاب موشک قاره پیمای جدید خود آماده است تا با شرایط جدید با آمریکا گفت وگو کند.

 

معاون کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه روز جمعه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: پیونگ یانگ از واشنگتن انتظار دارد این کشور را به عنوان قدرت هسته ای به رسمیت بشناسد.

 

آلکسی چپا با انتقاد از رویکرد آمریکا در بحران کنونی شبه جزیره کره اظهار کرد: آمریکا هیچ گامی برای اینکه آمادگی برای مذاکرات را به کره شمالی نشان دهد برنداشته است. واشنگتن فقط پیونگ یانگ را تهدید و تحریم های جدید در مورد آن وضع می کند.

ایرنا

لاوروف: در صورت وقوع جنگ سئول و توکیو اولین قربانی هستند

وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد،‌ در صورت وقوع جنگ در شبه جزیره کره، ژاپن و کره‌جنوبی که آمریکا تلاش می‌کند آنها را علیه کره‌شمالی تحریک کند، اولین قربانیان این درگیری خواهند بود.   به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه بلاروسی “اس‌تی‌وی”

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی

یونهاپ: چین تمایلی به‌همراهی با آمریکا برای فشار بر کره شمالی ندارد

خبرگزاری رسمی کره جنوبی روز شنبه گزارش داد که چین تمایلی به اجابت خواست آمریکا برای اعمال فشارهای بیشتر بر کره شمالی پس از آزمایش موشکی اخیر ندارد.   به گزارش یونهاپ، به دنبال پرتاب موشک قاره پیمای بالستیک کره شمالی در روز چهارشنبه یکم آذر ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری و ‘رکس تیلرسون’ وزیر خارجه

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, کره شمالی

لاوروف: آمریکا آگاهانه کره شمالی را تحریک می‌کند و واشنگتن باید درباره قصد و غرض خود توضیح بدهد

«فرانس پرس» در خبری فوری با اتکا به اظهارات «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، نوشت: مسکو درخواست واشنگتن مبنی بر قطع روابط با کره شمالی را رد می‌کند.   این درحالی است که خبرگزاری «راشاتودی» نیز به نقل از لاوروف نوشت: اقدامات اخیر آمریکا بود که کره شمالی را به انجام اقدام (متقابل) تحریک کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, کره شمالی

کره‌شمالی: موشک آزمایش شده می‌تواند سراسر خاک آمریکا را هدف قرار دهد

به‌ گزارش ‌ایسنا، بر اساس این گزارش، کره‌شمالی اعلام کرد که آزمایش موشکی اخیر این کشور با موفقیت انجام شده است و این موشک پس از ۵۳ ‌دقیقه پرواز در ارتفاع ۴,۴۷۵ کیلومتری، ۹۵۰ کیلومتر را طی کرده است و با موفقیت به هدف مورد نظر اثبات کرده است.   کره شمالی اعلام کرد که

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, جهان, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی