ارسال سلاح آمریکایی برای مخالفان اسد از یک پایگاه هوایی در آلمان

روزنامه آلمانی زود دویچه گزارش داده که آمریکا از پایگاه هوایی خودش در ایالت راین‌لند فالتس آلمان استفاده کرده تا اسلحه و مهمات خریداری شده از کشورهای شرق اروپا را برای شورشیان سوریه بفرستد. این اقدام آمریکا بدون مشاوره و اجازه رسمی با مقامات آلمان صورت گرفته است.   دولت آمریکا در نظر داشته با

ادامه »

آلمان, امریکا, جهان, خبر, سوریه

وال استریت ژورنال: القاعده به خطرناکی داعش است

نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت: درحالیکه با شانزدهمین سالگرد حملات تروریستی یازده سپتامبر مواجه هستیم، امروز شبکه القاعده درحال شکل گیری دوباره بوده و به جاه طلبی و خطرناکی داعش رسیده است.   وال استریت ژورنال درمقاله ای به قلم ‘بروس هافمن'(Bruce Hoffman ) به بررسی وضعیت دو شبکه تروریستی القاعده و داعش پرداخت

ادامه »

تروریسم, جهان, خبر

پرواز امن آمریکا برای سرکردگان داعش

فرانتس کلینتسویچ معاون کمیسیون امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه (سنا)، گفت: آمریکا با بالگرد 22 فرمانده داعشی را از دیرالزور به نقطه امن انتقال داد و این اقدام بار دیگر رویکرد ارتباط و حمایت واشنگتن در باره این گروه تروریستی را اثبات کرد.     کلینتسویچ با اشاره به انتقال فرماندهان داعشی از

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر

هلی‌بُرن مجدد ائتلاف آمریکایی برای نجات عناصر داعش از «دیرالزور»

به نقل از پایگاه لبنانی النشره، ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش به سرکردگی ایالات متحده آمریکا همچنان به خدمت رسانی به عناصر تکفیری داعش ادامه می دهد.   بر اساس این گزارش، این ائتلاف در ادامه اقدامات خود دو عملیات هلی برن در دیرالزور و حومه آن انجام داده است.   طبق اعلام

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

کشتار حدود هزار شهروند سوری توسط ائتلاف آمریکایی

دیدبان حقوق بشر سوریه (وابسته به مخالفان) روز چهارشنبه اعلام کرد که در سه ماهه گذشته 978 شهروند ساکن رقه در بمباران های ائتلاف موسوم به بین المللی به سرکردگی آمریکا کشته شدند.   این مرکز افزود: 234 تن از این قربانیان کودک و 163 زن بودند که از 6 ژوئن2017 (16 خرداد96) دربمباران های

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

روسیا الیوم: واشنگتن برای انتقال عناصر داعش به‌افغانستان برنامه‌ریزی می‌کند

روسیا الیوم در مقاله‌ای با تاکید بر اینکه آمریکا به صلح در منطقه نیازی ندارد، اعلام کرد که واشنگتن در حال برنامه‌ریزی انتقال عناصر گروه تروریستی داعش به افغانستان است.

 

پایگاه خبری «روسیا الیوم» در مقاله‌ای با عنوان «آمریکا در سوریه با چه کسی و برای چه مبارزه می کند»، نوشت: آمریکا نیازی به صلح در منطقه ندارد و حوادث سوریه می‌تواند رویارویی بین مسکو و واشنگتن را تشدید کند.

 

«اولگا سوخاریوا» نویسنده مطلب روسیاالیوم ادامه داد که با افزایش موفقیت‌های نیروهای دولتی و نیروی هوا-فضای روسیه در سوریه، تمایل واشنگتن برای حفظ قدرت جنگی داعش بیش از پیش آشکار می‌شود.

 

وی افزود: تشکیلات شبه‌نظامی معارض در سوریه که با یکدیگر درگیر هستند همچون «ارتش آزاد» نیروهای سوریه دموکراتیک در ظاهر امر هدف واحدی را دنبال می‌کنند که سرکوب داعش است، در حالیکه در حقیقت امور به شیوهای متفاوت پیش می‌رود.

 

سوخاریوا به اظهارات «سرگئی سوروویکین» فرمانده نیروهای زمینی ارتش روسیه در سوریه اشاره کرد.

 

سوروویکین ائتلاف بین‌المللی به فرماندهی آمریکا و اتحاد نیروهای دموکراتیک کرد سوریه را به همدستی با داعش برای عقب‌نشینی این گروه تروریستی از مناطق مسکونی تحت اشغال یگان‌های کرد و انتقال به استان‌های تحت تسلط نیروهای دولت سوریه متهم کرده بود.

 

نویسنده در خصوص واقعیت همکاری محافل نظامی آمریکا با داعش به اظهارات «مصطفی ایزدی» معاون استراتژیک و اشراف فرماندهی کل قوا در ستاد کل نیروهای مسلح ایران اشاره کرد که گفته بود: ما اسناد و اطلاعاتی داریم که حمایت مستقیم امپریالیسم آمریکا از داعش در منطقه را تایید می‌کند.

 

سوخاریو در ادامه نیز دلایل و اسناد حمایت آمریکا از داعش را برشمرد و تصریح کرد: در ماه گذشته تشکیلات کردهای سوریه بدون هیچ مانعی به عناصر داعش اجازه دادند تا به سمت منطقه تدمر که تحت سیطره نیروهای دولتی است، بروند.

 

نویسنده تاکید کرد: آمریکا در پس این رفتارهای خود قصد فرسایشی کردن نیروهای دولتی سوریه در جنگ دیگری با داعش در صحرای سوریه را دارد.

 

وی افزود: وضعیت کاملا مشابهی در مرزهای جنوب سوریه نیز آشکار شده است. در مناطق جنوبی سوریه، ارتش آزاد سوریه بدون اینکه در درگیری با تروریست‌های داعش شریک باشد، با حمایت و نظارت آمریکا در رویارویی با ارتش سوریه به سر می‌برد.

 

علاوه بر این نیز نیروی هوایی آمریکا برای سومین بار نیروهای دولتی سوریه را به بهانه حفاظت از پایگاه های نظامی خود بمباران کرده است.

 

این نویسنده روسی نوشت: در چنین وضعیتی نیروهای آمریکایی که به طور غیرقانونی در خاک کشوری با حاکمیت مستقل حضور دارند، مشغول چه کاری هستند؟ بخصوص که «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه آنها را به این کشور دعوت نکرده است.

 

سوخاریوا تاکید کرد: آمریکا و متحدانش به جای سرکوب تروریست‌های داعش شرایط را برای تجمع آنها در مناطقی ایجاد می‌کند که آنها را قادر می‌سازد تا نیروهای دولتی را در صحرای سوریه و الانبار عراق وارد جنگ فرسایشی کند.

 

سوخاریوا به نقل از «زبیر مسعود» عضو کمیته امنیت ملی افغانستان نیز تاکید کرد: تروریست‌های داعش در حال تجدید قوا و تنظیم صفوف خود برای رفتن از سوریه و عراق به افغانستان و بخصوص ولایت بدخشان افغانستان در مرز با جمهوری تاجیکستان هستند.

 

نویسنده روسی افزود: این در حالی است که این اطلاعات را «حامد کرزی» رئیس‌جمهور سابق افغانستان نیز تایید کرده و اظهار داشته که نیروهای آمریکایی در افغانستان به دنبال تقویت مواضع داعش هستند.

 

سوخاریوا ضمن تاکید بر اینکه آمریکا نیازی به راه حل مسالمت آمیز بحران‌های موجود در منطقه ندارد، گفت: اوضاع کنونی تهدیدی را مبنی بر درگیری مسلحانه بین روسیه و آمریکا در خاک سوریه ایجاد می‌کند.

 

وی افزود: با این وجود، جنگی که برخی نخبگان سیاسی آمریکا طراحی کرده‌اند تنها محدود به سوریه نخواهد بود؛ چرا که حوادث این کشور می‌تواند بهانه‌هایی باشد تا از آنجا تنش جدیدی برای رویارویی بین روسیه و آمریکا آغاز شود.

تسنیم


افشاگر مرگ البغدادی زنده سوزانده شد

خطیب داعش در شهر تلعفر که در اثنای خطبه نماز جمعه و پس از بردن نام سرکرده این گروه تروریستی شروع به گریه‌ کرده بود، اعدام شد.   به گزارش السومریه‌نیوز، گروه تروریستی داعش روز گذشته – شنبه – خطیب خود در شهر تلعفر را به جرم افشای اسرار این گروه تروریستی و ترویج فتنه داخلی

ادامه »

تروریسم, جهان, خبر, عراق

یونیسف: نیاز بیش از ۵ میلیون کودک عراقی به کمک های فوری

سازمان ملل متحد روز پنجشنبه با اشاره به اینکه بیش از ۵ میلیون کودک عراقی نیازمند کمک های فوری بشر دوستانه هستند جنگ داعش را یکی از وحشیانه ترین جنگ های تاریخ معاصر اعلام کرد.   به گزارش رویترز، صندوق کودکان سازمان ملل متحد(یونیسف) در بیانیه ای گفت: در سرتاسر عراق، کودکان همچنان شاهد ترس مطلق

ادامه »

تروریسم, جهان, حقوق کودک, خبر, عراق

در حمله انتحاری در هلمند افغانستان ۳۰ نفر کشته شدند

انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل یک بانک در شهرستان لشگرگاه ولایت هلمند افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته برجای گذاشت. بیش از ۶۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.   انفجار مقارن ظهر روز پنجشنبه (۲۲ ژوئن/ اول تیر ماه) در مقابل شعبه “کابل‌بانک” در شهرستان لشگرگاه در ولایت جنوبی هلمند افغانستان رخ داده است.   خبرگزاری‌ها

ادامه »

افغانستان, تروریسم, جهان, خبر

آبزرور: افزایش قربانیان غیر نظامی سوری در حملات ائتلاف امریکا

روزنامه آبزرور چاپ انگلیس در گزارشی اعلام کرد: حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به مواضع داعش در الرقه سوریه، جان بسیاری از غیر نظامیان سوری را گرفته است و به آوارگی بیش از ۱۶۰ هزار نفر منجر شده است.   در این گزارش از اسناد و اطلاعات بازرسان جنایات جنگی وابسته به

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه