تسویه حساب آمریکا با مخالفان مسلح سوریه

الحدث نیوز پایگاه خبری لبنانی به نقل از منابع آگاه در میان مخالفان سوریه موسوم به ارتش آزاد خبر داد که ائتلاف بین المللی آمریکا با حدود 200 نفر از عناصر این گروه که در نزدیکی گذرگاه التنف مستقر بودند، تسویه حساب کرده است.   به نقل از این پایگاه خبری، این منابع افزودند: ‘ابو

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه

الدیار: بن‌سلمان از ترور جان‌سالم به‌در برد

به نقل از «الدیار»، اطلاعات رسیده حاکی‌ست که پنج تن از افسران گارد ملی عربستان سعودی، که تحت فرماندهی شاهزاده بازداشت‌شده «متعب» بودند، روز شنبه در تلاش برای ترور «محمد بن‌سلمان» ولیعهد، به سمت خودروی وی تیراندازی کردند.   طبق این گزارش، این افسران، که سوار بر خودرو بودند، به خودروی بن‌سلمان و همراهان وی

ادامه »

تروریسم, جهان, خبر, عربستان سعودی

ینی‌شفق: مشارکت آمریکا در اقدامات مخفی گروه تروریستی داعش فاش شد

روزنامه ینی شفق در گزارشی اعلام کرد: یکی از عناصر گروه تروریستی داعش به نام ‘ابو زید’ در حین ورود به خاک ترکیه دستگیر شد و در جریان بازجویی ها اطلاعات مهمی از جمله مشارکت آمریکا در عملیات های مخفی گروه تروریستی داعش و همکاری با نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) و حزب اتحاد دموکراتیک

ادامه »

امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

اردوغان با انتقاد از آمریکا؛ همان‌ها که داعش را بوجود آوردند«کردهای مسلح سوری»را حمایت می‌کنند

به نقل از دیلی صباح، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در انتقاد دوباره از قدرت های غربی بویژه آمریکا به دلیل حمایت آنها از کردهای مسلح سوری عنوان داشت همان قدرت هایی که داعش را بوجود آوردند این گروه های سوری را بوجود آورده و از آنها حمایت می کنند.   اردوغان که در

ادامه »

امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

کشفیاتی که راز حمایت‌های آمریکا و غرب از داعش را آشکار کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: داعش شکست خورده در جغرافیای سوریه به ویژه نبردهای صحرا، نتوانست منابع حمایت لجستیکی و میدانی خود را پوشیده نگه دارد و ارتش سوریه اجازه خارج کردن مدارک و شواهد شامل سلاح و اسنادی که دخالت کشورهایی همانند آمریکا مدعی مبازه با تروریسم را ثابت می کند، به داعشی

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, سوریه

روسیا الیوم: واشنگتن برای انتقال عناصر داعش به‌افغانستان برنامه‌ریزی می‌کند

روسیا الیوم در مقاله‌ای با تاکید بر اینکه آمریکا به صلح در منطقه نیازی ندارد، اعلام کرد که واشنگتن در حال برنامه‌ریزی انتقال عناصر گروه تروریستی داعش به افغانستان است.

 

پایگاه خبری «روسیا الیوم» در مقاله‌ای با عنوان «آمریکا در سوریه با چه کسی و برای چه مبارزه می کند»، نوشت: آمریکا نیازی به صلح در منطقه ندارد و حوادث سوریه می‌تواند رویارویی بین مسکو و واشنگتن را تشدید کند.

 

«اولگا سوخاریوا» نویسنده مطلب روسیاالیوم ادامه داد که با افزایش موفقیت‌های نیروهای دولتی و نیروی هوا-فضای روسیه در سوریه، تمایل واشنگتن برای حفظ قدرت جنگی داعش بیش از پیش آشکار می‌شود.

 

وی افزود: تشکیلات شبه‌نظامی معارض در سوریه که با یکدیگر درگیر هستند همچون «ارتش آزاد» نیروهای سوریه دموکراتیک در ظاهر امر هدف واحدی را دنبال می‌کنند که سرکوب داعش است، در حالیکه در حقیقت امور به شیوهای متفاوت پیش می‌رود.

 

سوخاریوا به اظهارات «سرگئی سوروویکین» فرمانده نیروهای زمینی ارتش روسیه در سوریه اشاره کرد.

 

سوروویکین ائتلاف بین‌المللی به فرماندهی آمریکا و اتحاد نیروهای دموکراتیک کرد سوریه را به همدستی با داعش برای عقب‌نشینی این گروه تروریستی از مناطق مسکونی تحت اشغال یگان‌های کرد و انتقال به استان‌های تحت تسلط نیروهای دولت سوریه متهم کرده بود.

 

نویسنده در خصوص واقعیت همکاری محافل نظامی آمریکا با داعش به اظهارات «مصطفی ایزدی» معاون استراتژیک و اشراف فرماندهی کل قوا در ستاد کل نیروهای مسلح ایران اشاره کرد که گفته بود: ما اسناد و اطلاعاتی داریم که حمایت مستقیم امپریالیسم آمریکا از داعش در منطقه را تایید می‌کند.

 

سوخاریو در ادامه نیز دلایل و اسناد حمایت آمریکا از داعش را برشمرد و تصریح کرد: در ماه گذشته تشکیلات کردهای سوریه بدون هیچ مانعی به عناصر داعش اجازه دادند تا به سمت منطقه تدمر که تحت سیطره نیروهای دولتی است، بروند.

 

نویسنده تاکید کرد: آمریکا در پس این رفتارهای خود قصد فرسایشی کردن نیروهای دولتی سوریه در جنگ دیگری با داعش در صحرای سوریه را دارد.

 

وی افزود: وضعیت کاملا مشابهی در مرزهای جنوب سوریه نیز آشکار شده است. در مناطق جنوبی سوریه، ارتش آزاد سوریه بدون اینکه در درگیری با تروریست‌های داعش شریک باشد، با حمایت و نظارت آمریکا در رویارویی با ارتش سوریه به سر می‌برد.

 

علاوه بر این نیز نیروی هوایی آمریکا برای سومین بار نیروهای دولتی سوریه را به بهانه حفاظت از پایگاه های نظامی خود بمباران کرده است.

 

این نویسنده روسی نوشت: در چنین وضعیتی نیروهای آمریکایی که به طور غیرقانونی در خاک کشوری با حاکمیت مستقل حضور دارند، مشغول چه کاری هستند؟ بخصوص که «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه آنها را به این کشور دعوت نکرده است.

 

سوخاریوا تاکید کرد: آمریکا و متحدانش به جای سرکوب تروریست‌های داعش شرایط را برای تجمع آنها در مناطقی ایجاد می‌کند که آنها را قادر می‌سازد تا نیروهای دولتی را در صحرای سوریه و الانبار عراق وارد جنگ فرسایشی کند.

 

سوخاریوا به نقل از «زبیر مسعود» عضو کمیته امنیت ملی افغانستان نیز تاکید کرد: تروریست‌های داعش در حال تجدید قوا و تنظیم صفوف خود برای رفتن از سوریه و عراق به افغانستان و بخصوص ولایت بدخشان افغانستان در مرز با جمهوری تاجیکستان هستند.

 

نویسنده روسی افزود: این در حالی است که این اطلاعات را «حامد کرزی» رئیس‌جمهور سابق افغانستان نیز تایید کرده و اظهار داشته که نیروهای آمریکایی در افغانستان به دنبال تقویت مواضع داعش هستند.

 

سوخاریوا ضمن تاکید بر اینکه آمریکا نیازی به راه حل مسالمت آمیز بحران‌های موجود در منطقه ندارد، گفت: اوضاع کنونی تهدیدی را مبنی بر درگیری مسلحانه بین روسیه و آمریکا در خاک سوریه ایجاد می‌کند.

 

وی افزود: با این وجود، جنگی که برخی نخبگان سیاسی آمریکا طراحی کرده‌اند تنها محدود به سوریه نخواهد بود؛ چرا که حوادث این کشور می‌تواند بهانه‌هایی باشد تا از آنجا تنش جدیدی برای رویارویی بین روسیه و آمریکا آغاز شود.

تسنیم

افشاگر مرگ البغدادی زنده سوزانده شد

خطیب داعش در شهر تلعفر که در اثنای خطبه نماز جمعه و پس از بردن نام سرکرده این گروه تروریستی شروع به گریه‌ کرده بود، اعدام شد.   به گزارش السومریه‌نیوز، گروه تروریستی داعش روز گذشته – شنبه – خطیب خود در شهر تلعفر را به جرم افشای اسرار این گروه تروریستی و ترویج فتنه داخلی

ادامه »

تروریسم, جهان, خبر, عراق

یونیسف: نیاز بیش از ۵ میلیون کودک عراقی به کمک های فوری

سازمان ملل متحد روز پنجشنبه با اشاره به اینکه بیش از ۵ میلیون کودک عراقی نیازمند کمک های فوری بشر دوستانه هستند جنگ داعش را یکی از وحشیانه ترین جنگ های تاریخ معاصر اعلام کرد.   به گزارش رویترز، صندوق کودکان سازمان ملل متحد(یونیسف) در بیانیه ای گفت: در سرتاسر عراق، کودکان همچنان شاهد ترس مطلق

ادامه »

تروریسم, جهان, حقوق کودک, خبر, عراق

در حمله انتحاری در هلمند افغانستان ۳۰ نفر کشته شدند

انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل یک بانک در شهرستان لشگرگاه ولایت هلمند افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته برجای گذاشت. بیش از ۶۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.   انفجار مقارن ظهر روز پنجشنبه (۲۲ ژوئن/ اول تیر ماه) در مقابل شعبه “کابل‌بانک” در شهرستان لشگرگاه در ولایت جنوبی هلمند افغانستان رخ داده است.   خبرگزاری‌ها

ادامه »

افغانستان, تروریسم, جهان, خبر

آبزرور: افزایش قربانیان غیر نظامی سوری در حملات ائتلاف امریکا

روزنامه آبزرور چاپ انگلیس در گزارشی اعلام کرد: حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به مواضع داعش در الرقه سوریه، جان بسیاری از غیر نظامیان سوری را گرفته است و به آوارگی بیش از ۱۶۰ هزار نفر منجر شده است.   در این گزارش از اسناد و اطلاعات بازرسان جنایات جنگی وابسته به

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه