افشاگری آحارونوت درباره ۲۷۰۰ ترور هدفمند اسرائیل، از جمله یاسر عرفات

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، رونن برگمن، خبرنگار حوزه اطلاعات در روزنامه یدیعوت آحارونوت بسیاری از عوامل موساد، شین بت و ارتش اسرائیل را متقاعد کرده است تا داستان‌هایشان درباره ترور شخصیت‌ها را بیان کنند.   نتایج آن اولین نگاه جامع به استفاده اسرائیل از کشتارهای تحت حمایت دولت است؛ ترورهایی با دامنه بسیار وسیع، از

ادامه »

اسراییل, امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, فلسطین

ارتش سوریه، دستگاه‌های جنگ الکترونیک ساخت اروپا را در دست داعش یافت

به گزارش اسپوتنیک، سربازان ارتش سوریه در میان تجهیزات یافت شده از تروریست های داعش در سوریه، تجهیزات مدرن REB شامل وسایل الکتریکی رادیویی بابت استراق سمع تولید کشورهای اروپایی را یافته است.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

کارشناس اسرائیلی: موساد تا ۲۰۱۷ دست کم ۳۰۰۰ تن را ترور کرده است

مجله اشپیکل آلمان به نقل از رونین بیرجمن، روزنامه‌نگار و مولف اسرائیلی نوشت: صحبت درباره ترور دست کم ۳۰۰۰ تن است که تنها شامل اشخاص تحت تعقیب نبوده بلکه در میان آنها تعداد زیادی از افراد بی‌گناه به چشم می‌خورند که به خاطر حضورشان در زمان اشتباه و مکانی نادرست ترور شده‌اند.

ادامه »

اسراییل, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر

رای الیوم: آمریکا به‌تروریست‌ها برای جمع‌شدن در لیبی چراغ‌سبز نشان‌داده است

پایگاه خبری «رای الیوم» نوشت: منابع دیپلماتیک و اطلاعاتی می‌گویند آمریکا به صدها تروریست داعشی و عضو القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی چراغ سبز نشان داده است تا از لبنان، سوریه و عراق به لیبی بروند و در مناطق بیابانی و قبیله ای مستقر شوند.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, لیبی

به‌دلیل نامناسب‌بودن شرایط؛ پنتاگون از تشکیل ارتش کردها در شمال سوریه عقب‌نشینی کرد

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: قرار نیست ارتشی از شبه نظامیان یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) تشکیل شود و آمریکا همچنان به آموزش نیروهای محلی برای جلوگیری از شکل گیری مجدد داعش ادامه خواهد داد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خبر

روسیا الیوم: واشنگتن برای انتقال عناصر داعش به‌افغانستان برنامه‌ریزی می‌کند

روسیا الیوم در مقاله‌ای با تاکید بر اینکه آمریکا به صلح در منطقه نیازی ندارد، اعلام کرد که واشنگتن در حال برنامه‌ریزی انتقال عناصر گروه تروریستی داعش به افغانستان است.

 

پایگاه خبری «روسیا الیوم» در مقاله‌ای با عنوان «آمریکا در سوریه با چه کسی و برای چه مبارزه می کند»، نوشت: آمریکا نیازی به صلح در منطقه ندارد و حوادث سوریه می‌تواند رویارویی بین مسکو و واشنگتن را تشدید کند.

 

«اولگا سوخاریوا» نویسنده مطلب روسیاالیوم ادامه داد که با افزایش موفقیت‌های نیروهای دولتی و نیروی هوا-فضای روسیه در سوریه، تمایل واشنگتن برای حفظ قدرت جنگی داعش بیش از پیش آشکار می‌شود.

 

وی افزود: تشکیلات شبه‌نظامی معارض در سوریه که با یکدیگر درگیر هستند همچون «ارتش آزاد» نیروهای سوریه دموکراتیک در ظاهر امر هدف واحدی را دنبال می‌کنند که سرکوب داعش است، در حالیکه در حقیقت امور به شیوهای متفاوت پیش می‌رود.

 

سوخاریوا به اظهارات «سرگئی سوروویکین» فرمانده نیروهای زمینی ارتش روسیه در سوریه اشاره کرد.

 

سوروویکین ائتلاف بین‌المللی به فرماندهی آمریکا و اتحاد نیروهای دموکراتیک کرد سوریه را به همدستی با داعش برای عقب‌نشینی این گروه تروریستی از مناطق مسکونی تحت اشغال یگان‌های کرد و انتقال به استان‌های تحت تسلط نیروهای دولت سوریه متهم کرده بود.

 

نویسنده در خصوص واقعیت همکاری محافل نظامی آمریکا با داعش به اظهارات «مصطفی ایزدی» معاون استراتژیک و اشراف فرماندهی کل قوا در ستاد کل نیروهای مسلح ایران اشاره کرد که گفته بود: ما اسناد و اطلاعاتی داریم که حمایت مستقیم امپریالیسم آمریکا از داعش در منطقه را تایید می‌کند.

 

سوخاریو در ادامه نیز دلایل و اسناد حمایت آمریکا از داعش را برشمرد و تصریح کرد: در ماه گذشته تشکیلات کردهای سوریه بدون هیچ مانعی به عناصر داعش اجازه دادند تا به سمت منطقه تدمر که تحت سیطره نیروهای دولتی است، بروند.

 

نویسنده تاکید کرد: آمریکا در پس این رفتارهای خود قصد فرسایشی کردن نیروهای دولتی سوریه در جنگ دیگری با داعش در صحرای سوریه را دارد.

 

وی افزود: وضعیت کاملا مشابهی در مرزهای جنوب سوریه نیز آشکار شده است. در مناطق جنوبی سوریه، ارتش آزاد سوریه بدون اینکه در درگیری با تروریست‌های داعش شریک باشد، با حمایت و نظارت آمریکا در رویارویی با ارتش سوریه به سر می‌برد.

 

علاوه بر این نیز نیروی هوایی آمریکا برای سومین بار نیروهای دولتی سوریه را به بهانه حفاظت از پایگاه های نظامی خود بمباران کرده است.

 

این نویسنده روسی نوشت: در چنین وضعیتی نیروهای آمریکایی که به طور غیرقانونی در خاک کشوری با حاکمیت مستقل حضور دارند، مشغول چه کاری هستند؟ بخصوص که «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه آنها را به این کشور دعوت نکرده است.

 

سوخاریوا تاکید کرد: آمریکا و متحدانش به جای سرکوب تروریست‌های داعش شرایط را برای تجمع آنها در مناطقی ایجاد می‌کند که آنها را قادر می‌سازد تا نیروهای دولتی را در صحرای سوریه و الانبار عراق وارد جنگ فرسایشی کند.

 

سوخاریوا به نقل از «زبیر مسعود» عضو کمیته امنیت ملی افغانستان نیز تاکید کرد: تروریست‌های داعش در حال تجدید قوا و تنظیم صفوف خود برای رفتن از سوریه و عراق به افغانستان و بخصوص ولایت بدخشان افغانستان در مرز با جمهوری تاجیکستان هستند.

 

نویسنده روسی افزود: این در حالی است که این اطلاعات را «حامد کرزی» رئیس‌جمهور سابق افغانستان نیز تایید کرده و اظهار داشته که نیروهای آمریکایی در افغانستان به دنبال تقویت مواضع داعش هستند.

 

سوخاریوا ضمن تاکید بر اینکه آمریکا نیازی به راه حل مسالمت آمیز بحران‌های موجود در منطقه ندارد، گفت: اوضاع کنونی تهدیدی را مبنی بر درگیری مسلحانه بین روسیه و آمریکا در خاک سوریه ایجاد می‌کند.

 

وی افزود: با این وجود، جنگی که برخی نخبگان سیاسی آمریکا طراحی کرده‌اند تنها محدود به سوریه نخواهد بود؛ چرا که حوادث این کشور می‌تواند بهانه‌هایی باشد تا از آنجا تنش جدیدی برای رویارویی بین روسیه و آمریکا آغاز شود.

تسنیم

افشاگر مرگ البغدادی زنده سوزانده شد

خطیب داعش در شهر تلعفر که در اثنای خطبه نماز جمعه و پس از بردن نام سرکرده این گروه تروریستی شروع به گریه‌ کرده بود، اعدام شد.   به گزارش السومریه‌نیوز، گروه تروریستی داعش روز گذشته – شنبه – خطیب خود در شهر تلعفر را به جرم افشای اسرار این گروه تروریستی و ترویج فتنه داخلی

ادامه »

تروریسم, جهان, خبر, عراق

یونیسف: نیاز بیش از ۵ میلیون کودک عراقی به کمک های فوری

سازمان ملل متحد روز پنجشنبه با اشاره به اینکه بیش از ۵ میلیون کودک عراقی نیازمند کمک های فوری بشر دوستانه هستند جنگ داعش را یکی از وحشیانه ترین جنگ های تاریخ معاصر اعلام کرد.   به گزارش رویترز، صندوق کودکان سازمان ملل متحد(یونیسف) در بیانیه ای گفت: در سرتاسر عراق، کودکان همچنان شاهد ترس مطلق

ادامه »

تروریسم, جهان, حقوق کودک, خبر, عراق

در حمله انتحاری در هلمند افغانستان ۳۰ نفر کشته شدند

انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل یک بانک در شهرستان لشگرگاه ولایت هلمند افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته برجای گذاشت. بیش از ۶۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.   انفجار مقارن ظهر روز پنجشنبه (۲۲ ژوئن/ اول تیر ماه) در مقابل شعبه “کابل‌بانک” در شهرستان لشگرگاه در ولایت جنوبی هلمند افغانستان رخ داده است.   خبرگزاری‌ها

ادامه »

افغانستان, تروریسم, جهان, خبر

آبزرور: افزایش قربانیان غیر نظامی سوری در حملات ائتلاف امریکا

روزنامه آبزرور چاپ انگلیس در گزارشی اعلام کرد: حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به مواضع داعش در الرقه سوریه، جان بسیاری از غیر نظامیان سوری را گرفته است و به آوارگی بیش از ۱۶۰ هزار نفر منجر شده است.   در این گزارش از اسناد و اطلاعات بازرسان جنایات جنگی وابسته به

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه