لاوروف از برگزاری نشست ضد ایرانی در ورشو ابراز تاسف کرد

وزیر امور خارجه روسیه با ابراز تاسف از برگزاری نشست ضد ایرانی آمریکا در ورشو پایتخت لهستان اعلام کرد: این نشست برای پیشبرد اقدامات به منظور بازداشتن ایران برگزار می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اذربایجان, اسراییل, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, فلسطین

۳۰۰۰ فعال ضدجنگ از اروپا خواستند نشست ضدایرانی را بایکوت کند

بعد از ادعای وزیر خارجه آمریکا درباره حضور بیش از 70 کشور مختلف در نشست ضد ایرانی در لهستان، جمعی از فعالان ضدجنگ در آمریکا و دیگر کشورها با امضای طوماری از کشورهای اروپایی خواستند در این نشست، شرکت نکنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, بیانیه, جهان, خاورمیانه, خبر, لهستان

پایگاه اسرائیلی دبکا: سفر منطقه‌ای پمپئو شکست خورده است

یک پایگاه اطلاع‌رسانی اسرائیلی از کوتاه‌شدن سفر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه بعد از شکست تلاش‌هایش برای متقاعد کردن کشورهای عربی به منظور همسویی با سیاست‌های ضد ایرانی واشنگتن خبر داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق

درخواست کاخ سفید از پنتاگون برای ارائه گزینه نظامی علیه ایران

به نقل از سی ان بی سی، طبق گزارش منتشر شده از طرف وال استریت ژورنال و به نقل از مقامات فعلی و سابق آمریکایی کاخ سفید در ماه سپتامبر گذشته از کاخ سفید درخواست کرده تا گزینه‌هایی را برای اقدام نظامی علیه ایران ارائه دهد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

طرح ایجاد ائتلاف بزرگ ضد ایرانی در نشست لهستان

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: ما قصد داریم که یک نشست مهم در سطح وزیران در تاریخ 13- 14 فوریه در ورشو برگزار کنیم که در آن تعداد زیادی از کشورها، تقریبا از تمام قاره ها شرکت خواهند کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, لهستان

روزنامه اسپانیایی ال پائیس؛ ترامپ درپی سلطه بر خاورمیانه است

روزنامه ال پاییس روز شنبه در مقاله ای به قلم «سامی نئیر» نوشت: ترامپ تلاش می کند از طریق تقویت روابط اسراییل و عربستان سعودی، سلطه گری آمریکا در منطقه خاورمیانه را فراهم کند.

 

ال پاییس ادامه داد: راهبرد خطرناک و پر هرج و مرج ترامپ در خاورمیانه دو هدف اصلی‌ را دنبال می‌ کند که از یک سو، بازگرداندن نقش امپریالیستی آمریکا در مقابل محور روسیه و ایران و ازسوی دیگر و مهم تر پیوند دادن آشکار اسراییل با عربستان سعودی است که به متحدان کلیدی واشنگتن تبدیل گشته ا‌ند.

 

به عقیده ال پاییس، محور واشنگتن- ریاض و تل آویو شرایط برای بازسازی همه خاورمیانه تحت فرمان آمریکا را ایجاد می‌ کند.

 

روزنامه با بیان اینکه ترامپ درحالی‌ سخن از خروج از برجام می‌ کند که به خوبی‌ می‌ داند که ایران به برجام احترام می‌ گذارد و هیچ مدرکی‌ دال بر نقض آن وجود ندارد ، نوشت که اکنون دلقکی همچون نتانیاهو ، همان روایات وجود سلاح کشتارجمعی را که بوش با آن در سال ۲۰۰۳ به عراق حمله کرد آغاز کرده است.

 

نشریه تصریح کرد: این یک شگرد برای تحریف افکارعمومی‌ جهان‌ و تبدیل کردن عربستان سعودی به ژاندارم منطقه می‌باشد. نقشی‌ که «ملک سلمان» با رضایت بسیار حاضر به انجام آن است.

 

رسانه خاطرنشان کرد: ازسوی دیگر ، شکست توافق هسته ای نشان می‌ دهد که اروپا به جز ارائه مبلغ مالی‌ در صورت نیاز، نمی‌ تواند نقشی‌ در منطقه داشته باشد.

 

در مقاله آمده است: اسراییل که به دلیل شکست در مقابل حزب الله در سال ۲۰۰۶ ، خواهان انتقام است به دنبال قطع کمک ایران به این جنبش است تا جنگی دیگر را براه اندازد و به همین دلیل مواضع حزب الله و تأسیسات نظامی سوریه را بمباران کرده است.

 

به نوشته ال پاییس، در این چشم انداز از جهان ، سیاست تنها شکلی‌ از مبارزه اقتصادی و تجاری است که در آن دیپلماسی باید در خدمت زور باشد و نمی‌ تواند جایگزین آن شود.

 

رسانه با اشاره به اینکه زور آسیب می‌ رساند اما نمی‌ تواند کاری علیه مقاومت ملت ها کند خاطرنشان ساخت که در مقابل ایران، بازی جنگ دائمی ترامپ می‌ تواند به مسیر پر مشقتی تبدیل گردد.
ایرنا

ظرف چهارماه گذشته؛ شمار نظامیان آمریکا در خاورمیانه ۳۳ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا در گزارشی جدید اعلام کرد که شمار نیروهای نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه ظرف چهار ماه گذشته حدود ۳۳ درصد افزایش یافته است.   وزارت دفاع آمریکا گزارش داد که از ابتدای ژوئیه سال جاری، تعداد نظامیان و پرسنل غیرنظامی وزارت دفاع آمریکا مستقر در منطقه خاورمیانه با

ادامه »

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر

عطوان: سناریوی «محمد بن‌سلمان» پس از پاکسازی در جبهه داخلی چیست؟

به نقل از روزنامه رای الیوم، عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه در مقاله خود نوشت: منطقه ما در لبه پرتگاه جنگ قرار دارد از همین رو نباید سرگرم شدن به جزییات کوچک مانند استعفای سعد الحریری و یا بازداشت امیران و وزیران سابق سعودی ما را از تحولات واقعی که به شکل پنهانی در جریان

ادامه »

امریکا, جهان, عربستان سعودی, گزارش