شورای جهانی صلح حملهٔ تحریک‌آمیز موشکی اخیر به سوریه را محکوم می‌کند!

بیانیهٔ شورای جهانی صلح: روند گسترش نظامیگری و جنگ گستردهٔ امپریالیستی در خاورمیانه باید متوقف شود!

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, ضد جنگ, ناتو

فیگارو: اوضاع منطقه خاورمیانه خطرناک است

روزنامه فرانسوی لوفیگارو روز یکشنبه در گزارشی به بررسی علل و عواملی پرداخت که سبب تشدید فزاینده تنش ها در خاورمیانه می شود و هشدار داد که اوضاع در این منطقه بسیار خطرناک است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, سوریه, فرانسه, ویکی‌لیکس

هشدار فرانسه نسبت به خطر جنگ با ایران

به نقل از رادیو فرانسه: حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه ۱۶ ارديبهشت، بار دیگر خطاب به اروپا و آمریکا گفت: “هر مقدار سلاح، امکانات و موشک مورد نیاز کشور باشد می سازیم و انبار می کنیم، به کسی ربطی ندارد.

ادامه »

اسراییل, المان, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر

نتانیاهو: تقابل با ایران بهتر است اکنون باشد تا در آینده

نخست‌وزیر اسرائیل گفت که کشورش “خواهان رویارویی” با ایران نیست، اما در صورت لزوم چنین تقابلی “بهتر است همین حالا باشد تا در آینده”. نتانیاهو همچنین هشدار داد که اسرائیل “مصمم” به متوقف کردن “تعرض ایران” است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

روزنامه اسپانیایی ال پائیس؛ ترامپ درپی سلطه بر خاورمیانه است

روزنامه ال پاییس روز شنبه در مقاله ای به قلم «سامی نئیر» نوشت: ترامپ تلاش می کند از طریق تقویت روابط اسراییل و عربستان سعودی، سلطه گری آمریکا در منطقه خاورمیانه را فراهم کند.

 

ال پاییس ادامه داد: راهبرد خطرناک و پر هرج و مرج ترامپ در خاورمیانه دو هدف اصلی‌ را دنبال می‌ کند که از یک سو، بازگرداندن نقش امپریالیستی آمریکا در مقابل محور روسیه و ایران و ازسوی دیگر و مهم تر پیوند دادن آشکار اسراییل با عربستان سعودی است که به متحدان کلیدی واشنگتن تبدیل گشته ا‌ند.

 

به عقیده ال پاییس، محور واشنگتن- ریاض و تل آویو شرایط برای بازسازی همه خاورمیانه تحت فرمان آمریکا را ایجاد می‌ کند.

 

روزنامه با بیان اینکه ترامپ درحالی‌ سخن از خروج از برجام می‌ کند که به خوبی‌ می‌ داند که ایران به برجام احترام می‌ گذارد و هیچ مدرکی‌ دال بر نقض آن وجود ندارد ، نوشت که اکنون دلقکی همچون نتانیاهو ، همان روایات وجود سلاح کشتارجمعی را که بوش با آن در سال ۲۰۰۳ به عراق حمله کرد آغاز کرده است.

 

نشریه تصریح کرد: این یک شگرد برای تحریف افکارعمومی‌ جهان‌ و تبدیل کردن عربستان سعودی به ژاندارم منطقه می‌باشد. نقشی‌ که «ملک سلمان» با رضایت بسیار حاضر به انجام آن است.

 

رسانه خاطرنشان کرد: ازسوی دیگر ، شکست توافق هسته ای نشان می‌ دهد که اروپا به جز ارائه مبلغ مالی‌ در صورت نیاز، نمی‌ تواند نقشی‌ در منطقه داشته باشد.

 

در مقاله آمده است: اسراییل که به دلیل شکست در مقابل حزب الله در سال ۲۰۰۶ ، خواهان انتقام است به دنبال قطع کمک ایران به این جنبش است تا جنگی دیگر را براه اندازد و به همین دلیل مواضع حزب الله و تأسیسات نظامی سوریه را بمباران کرده است.

 

به نوشته ال پاییس، در این چشم انداز از جهان ، سیاست تنها شکلی‌ از مبارزه اقتصادی و تجاری است که در آن دیپلماسی باید در خدمت زور باشد و نمی‌ تواند جایگزین آن شود.

 

رسانه با اشاره به اینکه زور آسیب می‌ رساند اما نمی‌ تواند کاری علیه مقاومت ملت ها کند خاطرنشان ساخت که در مقابل ایران، بازی جنگ دائمی ترامپ می‌ تواند به مسیر پر مشقتی تبدیل گردد.
ایرنا

ظرف چهارماه گذشته؛ شمار نظامیان آمریکا در خاورمیانه ۳۳ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا در گزارشی جدید اعلام کرد که شمار نیروهای نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه ظرف چهار ماه گذشته حدود ۳۳ درصد افزایش یافته است.   وزارت دفاع آمریکا گزارش داد که از ابتدای ژوئیه سال جاری، تعداد نظامیان و پرسنل غیرنظامی وزارت دفاع آمریکا مستقر در منطقه خاورمیانه با

ادامه »

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر

عطوان: سناریوی «محمد بن‌سلمان» پس از پاکسازی در جبهه داخلی چیست؟

به نقل از روزنامه رای الیوم، عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه در مقاله خود نوشت: منطقه ما در لبه پرتگاه جنگ قرار دارد از همین رو نباید سرگرم شدن به جزییات کوچک مانند استعفای سعد الحریری و یا بازداشت امیران و وزیران سابق سعودی ما را از تحولات واقعی که به شکل پنهانی در جریان

ادامه »

امریکا, جهان, عربستان سعودی, گزارش