تجمع بزرگ نیروهای مردمی ونزوئلا

به مناسبت صدوهشتادوهشتمین سال درگذشت سیمون بولیوار و پس از دستور نیکلاس مادورو، رئیس ‌جمهور ونزوئلا به آماده باش نیروهای مسلح این کشور هزاران نفر از نیروهای مردمی ونزوئلا ماراکایبو تجمع کردند.     مادورو به نیروهای مسلح ونزوئلا دستور داده است برای شکست توطئه‌های امپریالیستی آمادگی خود را در بالاترین سطح حفظ کنند.  

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, ونزوئلا

اتحاد امریکای لاتین در برابر واشنگتن افزایش یافته است

روسای جمهور بولیوی و نیکارگوئه روز گذشته در نشست آلبا ضمن محکوم‌کردن سیاست‌های مداخله‌جویانه و امپریالیستی آمریکا برای بی‌ثبات کردن کشورهای آمریکاس لاتین تاکید کردند که این منطقه امروز بیشتر از گذشته در برابر این تهدیدها متحدتر شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, بولیوی, کوبا, نیکاراگوئه, ونزوئلا

رهبر نیکاراگوئه اقدامات آمریکا و اتحادیه اروپا را “جرایم جنگی” خواند

رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه از ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای حملاتشان علیه کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای مرکزی که سیاست‌های مستقل را دنبال می‌کنند، انتقاد کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا, نیکاراگوئه, ونزوئلا

روایت مقام ونزوئلا از تصویرسازی نادرست رسانه‌های غربی از شرایط اقتصادی و اجتماعی این کشور

به گزارش شبکه تله سور، به دنبال درخواست نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در ممانعت از انتشار اطلاعات نادرست در مورد وضعیت فعلی ونزوئلا، ‘خورخه رودریگز’ وزیرارتباطات و اطلاع رسانی ونزوئلا در کنفرانسی خبری ‘اقدامات روانی’ که ونزوئلا را همچون یک کشور جنگ زده ترسیم می کند، رد کرد.

 

وی در ادامه عنوان کرد، بیش از سه هزار گزارش و خبر منفی علیه ونزوئلا نه تنها به این کشور بلکه به مردمش نیز آسیب وارد می‌کند.

 

این مقام دولتی ونزوئلا در نام بردن ازاسامی برخی رسانه های بین المللی به عنوان مقصران اصلی این اخبار و گزارش های نادرست در مورد اوضاع ونزوئلا به خبرگزاری رویترز، آسوشیتدپرس و فرانس پرس اشاره کرد.

 

وی تصریح کرد که ۶۰ درصد از این مطالب منفی از خبرگزاری رویترز، ۳۱ درصد از خبرگزاری آسوشیتدپرس و ۹ درصد از خبرگزاری فرانسه بوده‌اند.

 

رودریگز همچنین از اجرای راهبرد جدید برای مقابله با تحریم های اقتصادی اعمال شده از سوی امریکا اشاره کرد و گفت که طرح جدید رئیس جمهوری ونزوئلا وابستگی این کشور به دلار را کاهش خواهد داد.

ایرنا

مورالس: آمریکا نامشروعترین کشور دنیاست

‘اوو مورالس’ رئیس جمهوری بولیوی در توییتی نوشت: آمریکا به دلیل سیاستهای مداخله جویانه، تبعیض نژادی و نظام سرمایه داری خود نامشروعترین کشور دنیاست.   به گزارش شبکه تله سور، رئیس جمهوری بولیوی دیروز (یکشنبه) در توییت جدید خود ضمن اعلام مجدد حمایتش از ونزوئلا در برابر سیاستهای مداخله جویانه امریکا در این توییت عنوان

ادامه »

امریکا, بولیوی, جهان, خبر, ونزوئلا

ونزوئلا فرمان عفو ۸۰ تن از مخالفان را صادر می‌کند

کمیته حقیقت یاب وابسته به مجلس مؤسسان ونزوئلا شنبه شب اعلام کرد، 80 تن از مخالفان نیکولاس مادورو رئیس جمهوری این کشور که در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شده بودند، در ساعت های آینده از زندان آزاد می شوند.   به گزارش خبرگزاری فرانسه از کاراکاس، «دلسی رودریگز» رئیس مجلس مؤسسان که ریاست این کمیته

ادامه »

جهان, خبر, ونزوئلا

سازمان ‘آلبا’ ائتلافی علیه نفوذ و مداخله امپریالیسم جهانی در آمریکای لاتین

نشست شورای سیاسی ائتلاف ‘آلبا’ در حالی اواخر روز پنج شنبه در هاوانا برگزار شد که وزرای خارجه کشورهای عضو این سازمان آمریکای لاتین بر مقابله با نفوذ و دخالت های جهانی از جمله اقدامات مخرب واشنگتن در این منطقه تاکید کردند.   پایگاه اینترنتی هرالد تریبیون آمریکای لاتین در گزارشی در مورد این نشست

ادامه »

جهان, خبر, کوبا, ونزوئلا

جنبش عدم تعهد تصمیم ترامپ درمورد بیت‌المقدس را محکوم کرد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این کشورها در نشستی در پاریس به ریاست وزیر امور خارجه ونزوئلا ضمن محکوم کردن تصمیم ترامپ، تاکید کردند که این اقدام نامشروع و خلاف قوانین و قطعنامه های بین المللی است.   آن ها همچنین تصریح کردند که هرگونه تغییری در وضعیت بیت‌المقدس از سوی هر طرف یا

ادامه »

جهان, خبر, غیر متعهدها, فلسطین, ونزوئلا