رئیس‌جمهور روسیه امروز برای دیدار از صربستان راهی بلگراد خواهد شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که امروز برای انجام مذاکرات با مقامات صربستان، راهی این کشور خواهد شد، قرار است از سوی مقامات بلگراد مورد استقبال باشکوه قرار گیرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, صربستان, ناتو

تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه »

جهان, خبر, شرق اروپا, کارگری, مجارستان

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

پوتین: آزمایش “موشک مافوق صوتِ غیرقابل رهگیری” با موفقیت انجام شد

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از آزمایش نهایی موفقیت‌آمیز یک “موشک جدید مافوق صوت” خبر داد و آن را دستاوردی بزرگ برای کشور و ملت روسیه قملداد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, مسابقه تسلیحاتی

رهگیری هواپیمای نظامی آمریکا توسط جنگنده روسیه بر فراز دریای سیاه

مقامات نیروی دریایی آمریکا اظهار کرده‌اند: یک هواپیمای گشت دریایی لاکهید ایپی 3 که بر فراز حریم هوایی بین‌المللی در حال پرواز بود، توسط یک جنگنده سوخوی 27 روسیه رهگیری شد. این جنگنده روسی با سرعت بالا مستقیما از مقابل این هواپیمای آمریکایی پرواز کرده و “خلبان و کارکنان آن را در خطر قرار داده است”.

 

مقامات آمریکایی این اقدام را خطرناک و “غیرمسئولانه” توصیف کرده‌اند.

 

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اظهار کرده، هواپیمای آمریکا به دنبال این اقدام مجبور شده مانورهایی انجام دهد که موجب ایجاد لرزش در هواپیما شده است.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نیروی دریایی آمریکا ادامه داد: در حالی که ارتش روسیه حق دارد در حریم هوایی بین‌المللی عملیات انجام دهد، این اقدام حرکتی غیرمسئولانه بوده و ما از آنان انتظار داشتیم در چارچوب استانداردهای بین‌المللی که برای حصول اطمینان از ایمنی و جلوگیری از وقوع حوادث ایجاد شده، عمل کنند.

 

مقامات آمریکایی می‌گویند، این تقابل میان این دو هواپیما حدود 25 دقیقه به طول انجامیده است. آنان همچنین خاطر نشان کرده‌اند که هواپیمای آمریکایی جت روسی را تحریک نکرده و مطابق با قوانین بین‌المللی عمل کرده است.

 

یک سخنگوی پنتاگون در این باره گفت: چیزی که این اقدام را غیرایمن کرد این بود که آنان ارتباط رادیویی برقرار نکردند و به هواپیمای ما بسیار بسیار نزدیک شدند. مطلقا هیچ دلیلی برای رفتارهای این‌چنینی وجود ندارد.

 

وی افزود: هواپیمای ما در حال انجام یک ماموریت متداول در حریم‌هوایی بین‌المللی بود و جنگنده روس یکباره به هواپیمای ما نزدیک شد.

ایسنا

مسکو: عملیات نظامی اسراییل در سوریه عبور از خطوط قرمز روسیه است

روسیه با ارسال نامه ای به مقامات اسراییل به صراحت اعلام کرد که نیروی هوایی این رژیم همچنان حق پرواز در حریم آسمان سوریه را ندارد و روسیه انجام هرگونه عملیات نظامی توسط اسراییل را در سوریه به مثابه عبور از خطوط قرمز خود تلقی می کند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, شمال غرب آسیا

آمریکا بزرگترین محموله مهمات را به پایگاه خود در اروپا فرستاد

«راشاتودی» گزارش داد: واشنگتن حدود 100 محموله مهمات به پایگاه هوایی آمریکایی «رامشتاین» در آلمان تحویل داده که بزرگترین محموله‌ای است که از زمان بمباران یوگسلاوی در سال 1999 تاکنون، برای نیروهای آمریکایی در اروپا فرستاده می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, جنوب شرق آسیا, جهان, خبر, روسیه, ژاپن, شرق اروپا, لهستان, میلیتاریسم

انگلیس نگران گسترش نفوذ روسیه در جهان است

وزارت دفاع انگلیس در گزارشی نسبت به افزایش حضور نظامی روسیه در عرصه بین‌المللی، بخصوص در قطب شمال، خاورمیانه و شمال آفریقا ابراز نگرانی کرده و خواستار تکمیل راهکار دفاعی ملی این کشور شده است.

ادامه »

اسیای مرکزی, انگلستان, جنوب شرق آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, شرق اروپا, شمال افریقا