مخالفان برنامه ریاضت اقتصادی دولت آرژانتین به خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری رویترز، در نخستین دور از اعتراضات برنامه ریزی شده علیه برنامه ریاضت اقتصادی دولت و افزایش هزینه خدمات عمومی، ده ها هزار آرژانتینی در خیابانهای بوئنس آیرس تظاهرات کردند.

ادامه »

ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر

رئیس‌جمهوری مکزیک: دیوار مرزی موضوع داخلی آمریکا است/ با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم

به گزارش اسپوتنیک، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» (Andres Manuel Lopez Obrador) رئیس جمهوری مکزیک امروز چهارشنبه اعلام کرد که حاضر نیست در نشستی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به رایزنی درباره دیوار مرزی میان دو کشور بپردازد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, مکزیک

رهبر کره شمالی برای کاسترو پیام شخصی ارسال کرده است

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، ری سو یونگ، معاون رهبر حزب کارگران کره شمالی در ۵ ژوئیه سال جرای میلادی با رائول کاسترو، رهبر حزب حاکم کمونیست کوبا گفتگو داشته است.

 

این خبرگزاری گزارش داد: معاون رهبر حزب حاکم کره شمالی سلام گرم و پیام شفاهی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را به رائول کاسترو، رهبری حزب حاکم کمونیست کوبا رساند.

 

در ادامه این گزارش همچنین آمده است: رائول کاسترو از این پیام قدردانی کرده و از معاون رهبر حزب حاکم کره شمالی خواست تا متقابلا سلام گرمش را به رهبر کره شمالی ابلاغ کند. این گفتگو در جوی آرام و دوستانه برگزار شد.

 

این گفتگو جدیدترین نشانه برقراری روابط نزدیک پیونگ یانگ با متحدان قدیمی‌اش در بحبوحه برقراری روابط دیپلماتیک متزلزل با آمریکا و کره جنوبی است.

 

سفر معاون رهبری حزب حاکم کره شمالی به کوبا پس از انتخاب میگوئل دیاز کانل در آوریل سال جاری میلادی به عنوان رئیس جمهوری این کشور آمریکای لاتین صورت گرفته است.
ایسنا

یک دادگاه تجدیدنظر در برزیل به‌آزادی داسیلوا رییس‌جمهور پیشین این کشور رای داد

به گزارش یورونیوز یک دادگاه تجدید نظر در برزیل روز یکشنبه به آزادی لولا داسیلوا، رییس جمهور پیشین این کشور رای داد. آقای داسیلوا از ۷ ماه آوریل به جرم فساد در زندان به‌سر می‌برد.

ادامه »

امریکای لاتین, برزیل, جهان, خبر

چین ۲۵۰ میلیون دلار در صنعت نفت ونزوئلا سرمایه‌گذاری می‌کند

به گزارش شبکه بلومبرگ، ‘سیمون زرپا’ وزیر دارایی ونزوئلا روز گذشته اعلام کرد که چین در صنعت نفت ونزوئلا سرمایه گذاری می کند. وی این موضوع را پس از دیدار با مقامات بانک توسعه چین و شرکت ملی نفت چین اعلام کرد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, چین, خبر, ونزوئلا

رئیس جمهور منتخب مکزیک بدون محافظ در خیابان‌ها حضور یافت

به گزارش شبکه فاکس نیوز، ‘آندرس مانوئل لوپز اوبرادور’ پس از پایان دیدار با انریکه پنا نیتو رئیس جمهوری فعلی مکزیک در حالی بدون محافظ و امنیت کافی در میان مردم حاضر شد که این مسئله نگرانی هایی را در مورد امنیت جانی وی ایجاد کرده است. اوبرادور در پاسخ به این نگرانی ها گفت:

ادامه »

امریکای لاتین, جهان, خبر, مکزیک