سی‌اِن‌اِن: کره‌شمالی، کره‌جنوبی و آمریکا در فنلاند مذاکره می‌کنند

به گزارش شبکه تلویزیونی «سی‌اِن‌اِن»، مقامات فنلاندی اعلام کردند که نمایندگانی از کره شمالی، کره جنوبی و آمریکا دور آتی مذاکرات پیرامون برنامه هسته ای پیونگ یانگ را درا ین کشور برگزار خواهند کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوئد, فنلاند, کره جنوبی, کره شمالی

سفیر سابق ایران در پکن: حذف محدودیت دوره ریاست‌­جمهوری در چین برای مقابله با واشنگتن است

وی با تأکید بر تاکتیک دوم چین در این زمینه اشاره داشت: این پیام با رفع مانع دو بار مدت ریاست جمهوری داده می‌شود که قرار نیست فردی تغییر یابد و مذاکره با یک مرکزیت ادامه خواهد یافت. پکن در اقدام بعدی تشدید دیپلماسی برای کاهش تنش احتمالی را دنبال می­‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, مصاحبه و گفتگو

آمریکا می‌خواهد به مانور نظامی در شبه جزیره کره ادامه دهد

مایک پمپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز یکشنبه (۲۰ اسفند/۱۱ مارس) در مصاحبه با “فوکس نیوز ساندی” گفت که آمریکا تا زمان آغاز مذاکره دونالد ترامپ و کیم جونگ اون به مانور نظامی در شبه جزیره کره ادامه خواهد داد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره شمالی

رهبر کره‌شمالی با برگزاری نشست با رئیس‌جمهور کره‌جنوبی موافقت کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «کیم‌جونگ اون» رهبر کره‌شمالی پس از دیدار روز دوشنبه با هیاتی عالی‌رتبه از سئول، با برگزاری یک نشست با «مون جائه این» رهبر کره‌جنوبی موافقت کرده است.

 

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی نوشت، کیم از هیات کره‌جنوبی که حامل پیام مون جائه این بود، «به گرمی استقبال کرد.» بعد از این‌که «نماینده ویژه کره‌جنوبی رغبت رئیس‌جمهور مون جائه این را برای برگزاری نشست با رهبر کره‌شمالی و تبادل دیدگاه‌ها به کیم مطرح کرد» وی نیز با این پیشنهاد موافقت کرد.

 

طبق این گزارش، کیم جونگ اون با هیات کره‌جنوبی، که روز دوشنبه وارد پیونگ‌یانگ شد، درباره راه‌های کاهش تنش‌ها در شبه‌جزیره کره گفت‌وگو کرد.

 

همچنین به گزارش خبرگزاری کره‌شمالی، کیم و هیات کره‌جنوبی «درباره راه‌های کاهش تنش نظامی در شبه‌جزیره کره و پیشبرد گفت‌وگوها، تماس و همکاری تبادل نظر کردند.»

 

مذاکرات رهبر کره‌شمالی با هیات بلندپایه کره‌جنوبی در یک دهه گذشته بی‌سابقه است و به نظر می‌رسد این دیدار بخشی از پیامد رویکرد در برگزاری مشترک المپیک زمستانی باشد.

 

براین اساس، هیات بلندپایه کره‌جنوبی در تلاش است تا زمنیه مذاکرات بین کره‌شمالی و آمریکا در خصوص بحران شبه‌جزیره کره فراهم شود.

تسنیم

رئیس سازمان اطلاعات و مدیر اداره امنیت ملی کره‌ جنوبی به‌پیونگ‌یانگ می‌روند

خبرگزاری رسمی کره‌ جنوبی امروز یکشنبه، گزارش داد که رئیس‌جمهوری این کشور دو مقام امنیتی ارشد را به عنوان فرستادگان ویژه به کره شمالی برگزیده است. این درحالی است که رزمایش مشترک قریب الوقوع میان سئول و واشنگتن بار دیگر انتقادهایی را از جانب پیونگ یانگ درپی داشته است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی