تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه »

جهان, خبر, شرق اروپا, کارگری, مجارستان

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

پوتین: آزمایش “موشک مافوق صوتِ غیرقابل رهگیری” با موفقیت انجام شد

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از آزمایش نهایی موفقیت‌آمیز یک “موشک جدید مافوق صوت” خبر داد و آن را دستاوردی بزرگ برای کشور و ملت روسیه قملداد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, مسابقه تسلیحاتی

رهبر مخالفان دولت روسیه بازداشت شد

به گزارش ایرنا از نووایا گازتا، پلیس که پیشتر برگزاری تجمع بدون مجوز را غیرقانونی خوانده بود درچندین شهر روسیه ازجمله بارنائول، کراسنایارسک ، کمرووا و چلیابینسک دست کم 100 نفر را بازداشت کرد.

 

براساس گزارش برخی رسانه های روسی، مخالفان دولت در چندین شهر از جمله ولادی وستوک، نووسیبیرسک، تومسک و مایکوپ نیز تجمع اعتراضی برپا کردند.

 

خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از دفتر مطبوعاتی اداره پلیس مسکو نوشت: ناوالنی و نیکلای لیاسکین از افراد نزدیک به وی به جرم برپایی تظاهرات غیرقانونی دستگیر و به اداره پلیس منتقل شدند.

 

ولادیمیر چرنیکوف رئیس اداره امنیت منطقه ای مسکو روز گذشته هشدار داده بود هر گونه تظاهرات در مسکو غیرقانونی خواهد بود و از برگزاری آن جلوگیری می شود.

 

مخالفان دولت روسیه امروز اعلام کرده بودند که در 90 شهر روسیه دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.

 

بیشترین دستگیری ها در شهرهای بارنائول و کراسنویارسک گزارش شده است.

 

مراسم تحلیف هفتمین دوره ریاست جمهوری روسیه قرار است دو روز دیگر (دوشنبه) هفتم ماه می برگزار شود و از این تاریخ، پوتین دوره چهارم ریاست جمهوری خود را آغاز می کند که شش ساله است.

 

وی که برای چهارمین بار در انتخابات ریاست جمهوری روسیه شرکت کرده بود، موفق شد رکورد کسب آرا در انتخابات ریاست جمهوری را از آن خود کند و بیش از 70 درصد آرا را بدست آورد.

 

الکسی ناوالنی که چند سال پیش به اتهام فساد مالی توسط دادگاهی در روسیه محکوم شده بود به عنوان رهبر اپوزیسیون دولت روسیه، در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد اما کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه به خاطر داشتن سوء پیشینه، طبق قوانین انتخاباتی روسیه صلاحیت او را رد کرد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای پلیس الکسی ناوالنی ۴۱ ساله، رهبر سرشناس مخالفان دولت روسیه را بلافاصله بعد از آنکه در تجمع حضور یافت بازداشت کردند اما وی پس از ساعاتی آزاد شد.

به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

روسیه و عراق همکاری ضد‌تروریستی را گسترش می‌دهند

در نهمین کنفرانس امنیتی مقامات عالی پنج قاره جهان که از دیروز چهارشنبه، در شهر سوچی روسیه و در سطح رؤسای سازمان های اطلاعاتی، دبیران شورای امنیتی ملی، وزیران و دستیاران رئیس جمهوری در حال برگزاری است، نمایندگانی از 110 کشو حضور دارند.

ادامه »

ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, عراق