عراق از آمریکا به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه عراق اعلام کرد، بغداد در اعتراض به حملات هوایی اخیر آمریکا به بخش‌های نظامی عراق؛ به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت خواهد کرد.

ادامه »

امریکا, انگلستان, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, سازمان ملل, عراق

رند پال: تصمیم ترامپ برای خارج کردن آمریکایی‌ها از سوریه کاملا درست است

سناتور جمهوریخواه مشهور آمریکایی تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه را تحسین کرده و آنچه را که یک “فراکسیون نومحاظه‌کاران جنگ‌طلب” در سنای این کشور خواند مقصر کشاندن واشنگتن به جنگ در سراسر جهان دانست.

 

به گزارش خبرگزاری آناتولی، رند پال، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در توئیتی از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور برای خارج ساختن نظامیان آمریکایی از سوریه حمایت کرد.

 

او در یک توئیت نوشت: تعداد زیادی از نومحافظه‌کاران می‌خواهند که ما برای همیشه در جنگ‌های خاورمیانه گرفتار باشیم. حق کاملا با دونالد ترامپ است که به این جنگ‌ها پایان دهد و سربازان ما را به خانه برگرداند.

 

دونالد ترامپ اخیرا مجددا بر تعهد دولتش برای خارج ساختن سربازان آمریکایی از سوریه تاکید کرد و پیش از اعلام این صحبت نیز یک گفت‌وگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در این خصوص داشت.

 

رند پال در ادامه توئیتش تصریح کرد: آمریکا خیلی سال قبل و در ابتدا قرار بود فقط برای ۳۰ روز در سوریه بماند. ما در این کشور ماندیم و هر چه عمیقتر در جنگ در این کشور درگیر شدیم بدون آن که هدفی مد نظرمان باشد.

 

وی افزود: من کاملا جانب ترامپ را می‌گیرم وقتی که او دوباره میخواهد به وعده‌اش برای پایان دادن به جنگ‌های بی‌پایان ما عمل کند و یک سیاست خارجی درست مبتنی بر شعار “اول آمریکا” داشته باشد.

 

رند پال همچنین با شبکه فاکس نیوز نیز مصاحبه کرده و به شرح مخالفتش با ابراز نگرانی سناتورهای جمهوری‌خواه سرشناسی نظیر لیندسی گراهام و میچ مک‌کانل در خصوص تصمیم دونالد ترامپ در قبال نیروهای آمریکایی در سوریه پرداخت و آنها را تشکیل دهنده یک “فراکسیون نومحافظه‌کاران جنگ‌طلب” در سنای آمریکا دانست.

 

رند پال خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد که ما یک لیست از اسامی اعضای یک فراکسیون نومحافظه‌کاران جنگ‌طلب را ارائه کردیم. درست است. آنها می خواهند همیشه وضعیت جنگی را حفظ کنند. آنها همواره فکر می‌کنند که جنگ بهترین پاسخ است.

 

رند پال در ادامه خاطر نشان کرد: ترامپ اکنون مشکلی را تصدیق می‌کند که زمانی رونالد ریگان در شهر بیروت پایتخت لبنان و در زمانی که دیگر خیلی دیر شده بود به آن اذعان کرد.

 

وی افزود: نگه‌داشتن سیصد یا چهارصد تن در وضعیتی آسیب‌پذیر در یک منطقه می‌توان منجر به فاجعه شود اما همچنین واقعا کمکی هم به حفظ امنیت ملی ما نمی‌کند. می‌دانید که من رویکردم این است که یا باید کاری را با جسارت کافی و در ابعاد بزرگ انجام داده و به پایان برسانیم یا در غیر این صورت اصلا سراغش نرویم.

 

رند پال در عین حال بر وجود فشار بر ترکیه به خاطر میزبانی از سه میلیون آواره سوری تاکید کرده و گفت، کشورهای منطقه با تهدیدات بیشتری علیه توسعه خود مواجه بوده و باید در مورد آینده خود تصمیم بگیرند.

 

او تصریح کرد: در آنجا این ترکیه‌ای ها و سوری‌ها هستند که زندگی می‌کنند و ظاهرا آنها به توافقی رسیده‌اند و حدود سه میلیون آواره سوری نیز در ترکیه هستند. می‌دانید که آنها به دنبال این هستند که بخشی از این آوارگان را دوباره به سوریه بازگردانند و آنها برای این منظور باید مناطقی را در کنترل خود داشته باشند.

 

رند پال گفت: از نظر من بهترین جواب این است که بگوییم ما همه جواب‌های دنیا را در سرمان نداریم و مردمی که آنجا زندگی می‌کنند باید همیشه نقش بیشتری در بازی داشته باشند و این که نباید فکر کرد که همیشه این آمریکا است که مسئول شرکت در هر جنگی در جهان و یافتن صلح برای هر جنگی در جهان است. ما ۱۸ سال است که نتوانسته‌ایم در افغانستان صلح را برقرار کنیم بنابراین من مطمئنا فکر می‌کنم که ما نخواهیم توانست در سوریه صلح را بیابیم.

 

رند پال همچنین گفت، این “غیرواقع‌بینانه” است که انتظار داشته باشیم ترکیه یا سوریه دست از بخشی از خاک خود کشیده و آن را به عنوان یک منطقه خودمختار برای کردها تعیین کنند و اگر کردها دنبال خودمختاری هستند باید بروند در منطقه کردستان عراق زندگی کنند.

ایسنا

طبق آخرین اخبار از عملیات ترکیه در سوریه؛ سه کودک و یک زن کشته شده‌اند

ارتش ترکیه شامگاه چهارشنبه ۱۷ مهر، پیشروی به سمت مرز سوریه را آغاز کرد و از مرز این کشور عبور کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, روسیه, سازمان ملل, سوریه, عراق, عربستان سعودی, فرانسه

خروج بخشی از نیروهای اماراتی از عدن در آستانه توافق برای پایان بحران

برخی مقام‌ها و شاهدان عینی اعلام کردند که امارات روز گذشته سه شنبه، بخشی از نیروهای خود را در شهر عدن در جنوب یمن درست همزمان با تلاش ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی برای پایان دادن به درگیری دولت مستعفی و تجزیه‌طلبان خارج کرده است.

ادامه »

امارات, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی, یمن

ترامپ: رفتن به خاورمیانه بدترین تصمیم تاریخ آمریکا بوده و به بهانه واهی انجام شد

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر حضور نظامی این کشور در غرب آسیا را نادرست خواند و گفت واشنگتن در حال پایان دادن به «جنگ‌های بی‌پایان احمقانه» است. ترامپ همچنین اذعان کرد که حمله این کشور به عراق «بدترین تصمیم تاریخ آمریکا» بوده و به بهانه‌ای واهی انجام شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق

بانک جهانی: جنگ‌های تجاری خطر فقر را در جهان تشدید می‌کند

مدیر ارشد اقتصادی بانک جهانی روز چهارشنبه گفت: با تداوم جنگ‌های تجاری در جهان، سرمایه گذاری‌ها به تعویق خواهد افتاد و در نتیجه با کاهش رشد اقتصادی سطح فقر نیز افزایش می‌یابد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, افریقا, امریکا, جهان, چین, خبر, کانادا, مکزیک