گلوبال تایمز چین: آمریکا جایگاه میانجی‌گر صلح خاورمیانه را از دست داده است

یک رسانه چینی با اشاره به قطع کمک های آمریکا به فلسطین و اقدامات مخرب این کشور در منطقه خاورمیانه، نوشت که واشنگتن دیگر در جایگاه میانجی‌گر صلح منطقه اعتباری ندارد و جایگاه خود را از دست داده است.

 

گلوبال تایمز روز جمعه نوشت: دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا وقتی به قدرت رسید گفت که برای صلح نهایی در منطقه خاورمیانه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد اتفاقی که هرگز نیفتاد.

 

این رسانه ادامه می دهد که ترامپ بر خلاف هر آنچه گفته و بافته بود در دو سال گذشته بیشترین فشارها را بر فلسطین وارد کرده و بدترین اقدامات را علیه فلسطینیان انجام داده و از قطع کمک های گرفته تا حمایت های فزاینده از رژیم اسراییل، از هیچ حرکتی دریغ نکرده است.

 

گلوبال تایمز از قول ‘آرون دیوید میلر’ مذاکره کننده سابق آمریکا در خاورمیانه آورده است:‌ البته همیشه ما به عنوان یک میانجیگر دروغین صلح فعال بوده ایم زیرا همه می دانند که پشتیبانی بی نظیر آمریکا از اسراییل هرگز اجازه نداده است این کشور یک میانجیگر واقعی در منطقه خاورمیانه باشد.

 

وی گفت که ما اگرچه کمپ دیوید و توافق اسلو را در پرونده میانجیگری داریم اما امروز این جایگاه دیگر از دست رفته است و بعید به نظر می رسد که دیگر فلسطین و کشورهای اسلامی و عربی از واشنگتن حمایتی داشته باشند.

 

میلر تاکید کرد شرایط بدترین را برای آمریکا رقم زده است هرگز دیده نشده است که هیچ دولتی در آمریکا تا این اندازه علنی و آشکارا از اسراییل حمایت کند و تا این اندازه نسبت به فلسطین خصومت نشان دهد و تقریبا همه چیز ویران شده است.

 

روزنامه چینی اضافه می کند که تحت رهبری ترامپ دیگر میانجیگری برای صلح در خاورمیانه بیش از یک رویا نخواهد بود و این کشور رسما جایگاه سنتی خود را در این عرصه از دست داده است.

ایرنا

روسیه: آمریکا افکار عمومی را برای تجاوز به سوریه آماده می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا افکار عمومی جهانی را برای تجاوز جدید نظامی به سوریه آماده می‌کند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, فلسطین, گرجستان

نتانیاهو دستور بسته‌شدن سفارت این رژیم در پاراگوئه را صادر کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، پس از آن که وزیر امور خارجه پاراگوئه از تصمیم این کشور برای انتقال سفارت خود از بیت‌المقدس به تل‌آویو خبر داد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به این تصمیم واکنش نشان داد.

ادامه »

اسراییل, امریکای لاتین, پاراگوئه, جهان, خبر, فلسطین