به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

روسیه و عراق همکاری ضد‌تروریستی را گسترش می‌دهند

در نهمین کنفرانس امنیتی مقامات عالی پنج قاره جهان که از دیروز چهارشنبه، در شهر سوچی روسیه و در سطح رؤسای سازمان های اطلاعاتی، دبیران شورای امنیتی ملی، وزیران و دستیاران رئیس جمهوری در حال برگزاری است، نمایندگانی از 110 کشو حضور دارند.

ادامه »

ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, عراق

رسانه دولتی روسی: آمریکا برتری هسته‌ای ما را پذیرفت

روزنامه «راسیسکایا گازتا» ارگان دولت روسیه نوشت: در طرح دکترین هسته ای آمریکا که توسط نشریه «هافینگتون پست» منتشر شده است، به برتری هسته ای روسیه بر آمریکا اشاره شده است.

 

روزنامه روسی امروز (شنبه) در گزارشی با ذکر اینکه ‘این سند که تنظیم اولیه آن منتشر شده است، ماهیت جنگ طلبانه دارد’، افزود: سند دکترین هسته ای آمریکا در وزارت دفاع آمریکا تنظیم شده و در آن از جمله گفته شده است که مسکو در ساخت سلاح هسته ای بر واشنگتن برتری دارد.

 

روسیه علاوه بر مدرن سازی تسلیحات هسته ای، کلاهک های هسته ای و سکوهای پرتاب موشک جدید و پیشرفته می سازد.

 

این شرایط شامل نیروی هسته ای سه گانه روسیه شامل بمب افکن های راهبردی دورپرواز، موشک های دریایی و زمینی می شود.

 

راسیسکایا گازتا با اشاره به دکترین هسته ای آمریکا ادامه داد: ‘در روسیه دست کم دو نوع موشک قاره پیمای بالستیکی جدید و زیردریایی های اتمی نسل جدید و موشک های مافوق صوت ساخته می شود.

 

‘ به عقیده کارشناسان تنظیم کننده سند، ساخت این تسلیحات جدید در روسیه، رویکرد قاطعانه تر ترامپ و بازبینی در دکترین هسته ای (قدیمی) آمریکا را می طلبد؛ روسیه آمریکا را به استفاده از تسلیحات هسته ای کوچک تهدید می کند و بنابرین واشنگتن باید مناسب با این وضعیت رفتار کرده و روسیه را بازدارد’.
ایرنا

رئیس جمهوری سابق گرجستان به تحمل سه سال حبس محکوم شد

به گزارش خبرگزاری اسوشیتد پرس، دادگاهی در گرجستان با صدور حکمی غیابی، «میخائیل ساکاشویلی» را به جرم سوء استفاده از قدرت خود در جهت بخشش چهار افسر پلیس در این کشور که به کشتن یک صراف متهم شده بودند، به تحمل سه سال حبس محکوم کرد.   لازم به ذکر است ساکاشویلی که ریاست جمهوری

ادامه »

اکراین, جهان, خبر, گرجستان

مسکو در شرایط دشواری تصمیم به حمایت نظامی از دمشق گرفت

روزنامه «کامرسانت»، در تحلیلی نوشته است: برغم برخی پیش بینی‌های صورت گرفته در سپتامبر سال 2015 (آغاز عملیات نظامی در سوریه) مبنی بر اینکه روسیه در سوریه هم اشتباه اتحاد جماهیر شوروی سابق در افغانستان را تکرار خواهد کرد، ارتش روسیه توانست از وارد شدن در یک جنگ سخت و درازمدت جان سالم بدر برده

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه

رییس‌جمهور چین درخصوص همکاری‌های استراتژیک میان پکن و مسکو ابراز امیدواری کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بنا بر گزارش رسانه‌های محلی، شی جینپینگ، رییس جمهور چین امروز (یکشنبه) ضمن تبریک سال نوی میلادی به ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، در زمینه افزایش اعتماد متقابل با مسکو و همچنین گسترش همکاری‌ها با این کشور در سال 2018 ابراز آمادگی کرد.   شی همچنین در خصوص گسترش همکاری‌های استراتژیک

ادامه »

جهان, چین, خبر, روسیه

پوتین: دکترین نظامی آمریکا تهاجمی و خصومت طلبانه است

پوتین روز جمعه درجمع مقامهای نظامی و سیاسی ارشد روسیه، درباره استراتژی جدید امنیت ملی آمریکا خاطرنشان کرد: این سند یک ورق پاره صرف نیست. در این سند اقدامات معینی پیش بینی شده و بطور کامل تامین مالی می شود.   دونالد ترامپ هفته گذشته استراتژی جدید امنیت ملی آمریکا را اعلام کرد که در

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه